Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

<12>
07/02/2010 17:13:00

İstanbul'da kendi aracımızda Besafe Izi Combi X3 var, annemlere ise Mothercare'den Maxi Cosi SPS aldık. Bunun kemerleri çok zor çekiliyor, yani sıkılaştırılıyor. Ben ne kadar sıkarsam sıkayım (omzuna çok sıkı oturacak kadar çekemiyorum) omuzlarından indiriyor kemerleri ve sağa sola sarkıyor, ben de çıldırıyorum tabi. Hatta kapıyı kilitliyken açtı, camı açtı falan!

Chest clip diye kemer birleştirici bir aparat var, yurtdışında tüm oto koltuklarında bu aparat mevcut sanırım. Bizde klasik maliyeti azaltmak için herhalde o aparatı vermiyorlar, üstelik bildiğim kadarıyla ayrı da satılmıyor.

Acil olarak nasıl bir çözüm bulabilirim sizce? Sizin pıtırlar da kemerlerini omuzlarından indiriyorlar mı? Ebay'den getirtmeyi düşünüyorum, tavsiye edeceğiniz marka falan var mı?

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/02/2010 18:47:00

Bence outdoor spor malzemeleri satan yerlerde bulunabilir böyle bir şey.

Geçende Ilgaz da çıkarmış. Arabayı durdurunca fark ettim. Yüzümün ifadesini görünce "ay, anne kemerimi çıkarmışım" dedi. Ben de hızla bak kemerin yokken hızlı fren yaparsam böyle olur diye sırtından gövdesini öne ittim. Rengi attı. Sonra kemerini takıp kemerin onu kavrayışını gösterdim. Yine yapar mı bilemem ama ikna olmuş görünüyordu.

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/02/2010 19:15:00

Offf aynı sorun bizde de var arabaya bindiğimiz anda fırt kolları dışarı çıkarıyor.Bende çok fazla sıkmak istemiyorum omuzları ağrıyabilir diye.Bağırış çağırış gidiyoruz ama yok bi kere çıktımı bi daha sokamıyorum yerine kollarını:S
Bizim koltuğumuz Römer king plus markada fark etmiyor yani çıkarmak istiyorsa çıkarıyorlar.
Bahsettiğin aparatı hiç duymamıştım ve düşünüyordum onca para verdiğimiz koltuklarda hemencecik çıkarabiliyolarsa kollarını bahsedildiği kadar güvenlide değiller bişeyi olmalı bunun diye.(Sonuçta bu sadece Deniz'e mahsus bi sıkıntı değildir diye de düşünüyordum)
Ebayde satan birini bulursan bana da haber verirmisin?Benimde mutlaka almam lazım.

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/03/2010 09:58:00

Tahmin ettiğim gibi (ben de zamanında çok araştırmıştım, o parça ne ki demişti bana satıcılar, dünyadan bihaberler!) siz de görmemişsiniz mağazalarda bu parçayı. Ben de bizim chicco anakucağının chiccousa sitesindeki demosunda görmüştüm bu chest clip'i. Anakucağına koymalarının amacı aslında kemerler omuzlarından kayıp da koltuğun koruyuculuğunun azalmaması.

Bir tane Graco bulmuştum ama anakucakları için sanırım, ilandaki açıklamada okudum.

Bulursam hemen sana da haber vericem canım.

Damla'cım, Ilgaz çok akıllı bir çocuk, bir de büyük bize göre, o yüzden kemerleri indirmemesi gerektiğini anlamış kuzucuk. Bizimkine anlatsan da anlamaz, yaşı çok küçük. :(

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/03/2010 10:13:00

Bir zamanlar şu sayfadaki ürün ebay'de de satılıyordu ama artık yok. :( Keşke gördüğümde alsaymışım.

http://www.houdinistop.co.nz/

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/03/2010 19:13:00

Umarım buluruz ve güvenli seyahate devam ederiz;))Ben de bulursam sana haber veririm canım;)

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/03/2010 19:15:00

Olur canım, sağol. ;)

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/05/2010 08:13:00

Ayşegül, ne kadar büyük olsa, anlatsan da, güvenlik konularını tam kavrayamıyor bunlar. Yani sıcak bir şeyden bir kez elinin yandıktan sonra kendiliğinden uzak durması gibi biraz imite etmeye çalışıyorum biraz mantığını anlasın diye. Yoksa bir süre sonra yine çıkarıyor ve tekrar tekrar anlatmak gerekiyor. Tabi her zaman en mantıklısı fiziksel bir önlem almak eğer imkan varsa.

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

07/05/2010 11:08:00

:) Haklısın Damla. Maxi cosiye mail atsam dedim ama herhangi bir iletişim adresi bulamadım resmi sitelerinde.

Hala düşünüyorum.

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

10/01/2010 20:15:00

Seda sayesinde klipsimizie kavuştuk! :) Bu akşam benim arabamdaki oto koltuğuna taktım, geçen gün kemerleri omzundan indirip arabanın kapısını (kilitliydi, kolu iki kere çekince açılıyor) açtı, neyse ki yavaştık, hemen kenara çekip kapattım, artık kapıyı da açamayacak.

Tekrar tekrar teşekkürler Seda'cım!

Ynt: Acil yardım!!! Kemerleri omzundan indiriyor!

10/06/2010 18:33:00

Klipsi önce Maxi Cosi oto koltuğumuza taktım, harika oldu, sonra bir BeSafe'e takmam gerekti, bacakları saran yandan gelen kemerlerde tokalar aşağı gitmesin diye stopper yuvarlaklar var, o yüzden klipsi kemeri yukarıdan söküp yukarıdan takmam gerekiyordu ki Maxi Cosi'nin kemerleri de aynı, omuz kemerleri sökülüyor yanlardan gelenler değil.

Sonuç olarak Besafe'in  kemerlerini omuzdan sökemedim, klipsi takamadım....

Bu klipslerden alanlar arasında BeSafe kullanan var mı? Takabildiniz mi?

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...