ACİL YARDIM

09/28/2012 10:34:00

Arkadaşlar lütfen bir yardımcı olun ; kızımın  gece uykuları yok denecek kadar az sürekli uyanıyor hareket etmek istiyor ,ağlıyor çıglık,atıyor,bazende çok mutlu kalkıyor ve sabah 6,30 dada keyifli bir şekilde uyanıyor gündüz uykusu 2,5 saat sürüyor dr fiziksel bır sorun olmadıgını söyledi. her türlü gündüz az uyutma,bitki çayı içirme gibi farklı şeyler denedik bir işe yaramadı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aynı durumdaki arkadaşlar lütfen yardım 

Ynt: ACİL YARDIM

09/28/2012 14:57:00

Allah kolaylık versin önce sana :(    yani biz pek yaşamadık ama yaşayan arkadaşlarımdan duyduklarıma göre;

gündüz hiç uyutmayabilirsin. (becerebilirsen)

bi uyku arkadaşı oyuncağına yönlendirebilirsin. (müzikli vs.)

çok sevdiği oyuncak bebeği varsa onun sorumluluğunu ona verip onu beslemesini uyutmasını vs. gibi yönlendirmelerle oyun+uyku şeklinde yaklaşabilirsin. (bu bnm fikrim belki işe yarayabilir)

inş. kısa sürede bi çözüm bulursun ...  kolay gelsin

Ynt: ACİL YARDIM

09/28/2012 16:23:00

çok teşekkür ederim her türlü yardıma açığım :(  hepsini denemeye çalışıcam ama öğlen uyutmama çok zor oluyor ayakta sallanıyor dayanamıyorum..


Ynt: ACİL YARDIM

09/28/2012 16:51:00

   Başka konular gibi uyku konusu da çocuktan çocuğa değişkenlik gösteriyor, bazı çocuklar uykuyu severler ve bir rutinleri oluşur dayanamazlar uykusuzluğa. Bazılarını uyutmak zor olur. 


   Bence öğlen 2,5 saat fazla olabilir 1-1,5 saate çekilse uykusu belki akşam daha iyi olur. Bir de çalışıyor musunuz bilmiyorum genelde çalışan annelerde çocuklar anneyle zaman geçirmeye doyamaz sürekli onunla oynamak, eğlenmek ister..Geceleri kalkmak istiyor, hareket etmek istiyor, ağlıyor diyorsunuz ya sanki sizi özlediği sizinle zaman geçirmek istediği için olabilir gibi geldi, ama uzman değilim bu konuda belki bir çocuk gelişimciye danışılabilir.

   Umarım güzel kızınızın uzun, deliksiz uykuları olur en kısa zamanda:)

Ynt: ACİL YARDIM

09/29/2012 05:26:00

bende bir pedogogla görüşsemmi diye  düşünüyorum Bursada bildiğiniz iyi bir pedagog varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.. 

 umarım :))

Ynt: ACİL YARDIM

09/29/2012 13:00:00

tekrar merhaba demet,şerife ben.seni tanıyor gibi oldum kızının resmini görünce.. kız lisesi mezunumusun?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...