huzur nedir ?

04/08/2011 06:28:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 06:36:00

çocukların bakımı stresi geleceği derken bu düşünceler etken galiba 3 yılda.sizin sorunları bilmiyorum kendim yaşadıklarımdan düşünüyorum. yardımcı olacak ,destek olacak kimse olmayınca insana öyle oluyor.çoğaldıkça çoğalır.maddi gücün varsa sosyal aktiviteler var yapabilecek.Kendine zaman ayırmazsan geçmez sıkıntılar

Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 06:45:00

nedense şu okuduğum satırlar bana hiç yabancı gelmedi.yorgunum çünkü sorumluluklarımın altında bazen ezildiğimi hissediyorum,koşuşturmak,geriye dönüp baktığımda kendim için birşey yapmadığımı görüyorum sanki başkaları için çalışıp başkaları için yaşıyorum.

Sonrasında da diyorum ki"Çiğdem sen depresyona girdin,çıkmanın yollarını bul"
Bazen öyle radikal kararlar alıyorum ki sonrası yokk...
Keşke seni rahatlatacak bir şeyler yazabilseydim.
Ama huzur senin içinde,benim içimde,buna inanıyorum.
Ben çabalıyorum umutsuzluğumu kaybetmemek adına...


Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 06:52:00

odandan başka yerler bulabilsen sıkıntılar azalır belki dışarıya çıkmak lazım sürekli evde durmak çok sıkıcı oluyor boğuluyor insan

Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 07:01:00

CANIM HUZUR NE DEMEK BİLİYOMUSUN SAĞLIKLI OLMAK ŞİMDİ ASLINDA ÇOKDA MÜSAİT DEĞİLİM YAŞADIKLARIMI UZUN UZUN YAZAYIM SANA BAK KAN KANSERİYDİM DAHA YENİ 3 AY OLDU ATLATALI BELKİDE DAHA ATLATMADIM İNANIRMISIN HASTANEDE YATTIĞIM O 5 AY İÇİNDE ESKİDEN YAKINDIĞIM ŞEYLERİN NE KADAR BOŞ OLDUĞUNU ANLADIM KEŞKE O DÜNYA TELAŞI DEDİĞİMİZ İŞLER YEMEK ÇAMAŞIR VS. HEP OLSUN HEP YORULALIM AMA OĞLUMUN YANINDA EŞİMİN YANINDA OLAYIM İNAN BANA YAŞAMA KAPILMIŞIZ UNUTMUŞUZ YAŞAMIN NE KADAR GÜZEL OLDUĞUNU BANA İNANMICAKSIN AMA ÇAMAŞIR ASARKEN ŞÜKREDİYORUM YEMEK YAPARKEN OĞLUMUN ALTINI DEĞİŞTİRİRKEN SAÇLARIM KEMOTERAPİDEN DÖKÜLÜP EVE GELDİĞİMDE OĞLUMUN BENİ YATAKDAN ATIP GİT DEMESİ EVİN KAPISINA GÖTÜRÜP ÇIK DEMESİ BİR ANNE OLARAK HİSSETTİKLERİMİ DÜŞÜN DAHA SANA YAZICAM GÖRÜŞÜRÜZ... YAZDIKLARIMI KÜÇÜMSEME HAYATTA BAZI İNSANLAR TOKAT GİBİ LAFLAR SÖYLER KENDİNE GETİRİR İNSANI BANA EŞİM ÖYLE YAPTI SENDE DEDİKLERİ DÜŞÜN ÇOCUĞUNUN YANINDA OLDUĞUN İÇİN ÇOK ŞANSLISIN... SAĞLIKLI GÜNLERİMİZ OLSUN UMARIM SAÇMALAMAMIŞIMDIR.:):):)

Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 07:06:00

 fatoş mirari neredesiniz?

Ynt: huzur nedir ?

04/08/2011 07:06:00

Fatos,

Herseyden once, herseyın otesınde ve ılerısınde sen varsın aslında. Bız ne kadar bu hayatın ıcındeysek, dısındaysak, içinde veya dısında bırakılmıssak, seninle benzer duyguları yasıyoruz, ayrı ruhsal çatışmalardan geçiyoruz, soruyoruz, sorguluyoruz.

Cunku bız bıreyız. Dusunuyoruz, oyleyse varız.

Bu acımasız sılındırın ıcıne gırmıs, gırmek zorunda bırakılmıs ve bunu kanıksamıs da olabılırdın. Karsı koymayı bırakmıs da olabılırdın, cıglıklarını belkı de kımse duymayacaktı o zaman.

Hayatlarımız basta kaderın, ardından yaptıgımız secımlerın ve de ıcınde bulundugumuz veya bulunmaya ıtıldıgımız sartların olumlu yahut olumsuz bır bılesımı.

Cocuklarımız bizim tercıhlerımız. Ama onları nasıl yetıstırecegımız, terbıye edecegımız bizim elimizde.

Su cana sahıp cıkmak boynumuzun borcu. Hayat, herseye ragmen guzel. Sabah kanserı yenen arkadasımızın yazısını okudum, sukrettım, tanıdıgım, yasayan ve hastalık pencesıne dusmemıs herkes ıcın sukrettım, dusenler icin de sifa diledim Allah'tan.

Fatos..

sen guclusun, farkındasın ve ruhun ozgur.

Sen gucunu hıssettırdıkce, gosterdıkce, sana haksız duran, haksız davranan kımselerin senın otorıtenı, üstünlüğünü kabul etmekten baska bir careleri olacagını dusunmuyorum.

Hayatın senı alt etmesıne ızın verme.

Ne ınsanlar var ve olacak, zayıf karakterlı, bagımlı ruhlu, pencerelerine sızan ısıgı goremeyecek kadar ruhu kararmıs. Baharda acan cıceklerı farkedemeyecek kadar hayatın gereksız ayrıntılarına dalmıs.

Sende farkındalık var, cozumu de bılıyorsun. Sadece kendıne guven ve dogru bıldıgın yolsa ılerle. Vıcdanın da omur boyu rehberın olsun.

Sevgıyle operım,
Yasemin.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...