Nurturia Kermesi

Ynt: Nurturia Kermesi

06/14/2011 13:49:00

Güzel bir fikir gerçekten.

Ynt: Nurturia Kermesi

06/15/2011 07:29:00

Şimdi Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile görüştüm. Bu şekilde bir derneğe bağlı olmadan umuma açık yerde kermes düzenlememiz pek mümkün görünmüyor.Temmuz ve Ağustos ayları tamamen doluymuş, ben Eylül de olur dedim ki ozamana kadar anca toparlanırız.

Öncelikle derneği belirleyip dernekle irtibata geçmemiz lazım. Dernek de izin için Belediyeye dilekçe verecek onaylanırsa ancak o şekilde Özgürlük parkında kermes yapabileceğiz.

Benim bildiğim yengem ve halamların kurucu üyesi olduğu Çocuk Kanserleri ile ilgili bir dernekleri var, ÇOKSEV adı. Onun sekreteriyle görüşmüştüm geçen hafta, onların dernekte izin almanın oldukça büyük prosedürü varmış, sekreter anlattı ama burada daha detaylı yazmayayım.

Şimdi bildiğiniz hatta varsa içinde tanıdığınız olan bir dernek belirlememiz gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: Nurturia Kermesi

06/15/2011 07:43:00

Koşuyolunda gönüllüler derneği var http://www.mahalleevi.com/altsayfa.aspx?id=8

üye değilim( henüz )  - bilgim de çok yok, ama bizim oraya çok yakın ve koşuyolu parkında kermes de düzenliyorlar haftasonları

Müsait bir zamanımda gidip görüşebilirim ama bu hafta pek mümkün olamayacak gibi ( haftaya sanırım bilgi alabilirim )

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:05:00

Arkadaşlar durum belli olmuştur, Nurturia olarak resmi bir kimliğimiz olmadığı için öyle açık alanda kermes düzenlememiz mümkün değil, bu durumda bir dernek belirleyip, kendilerine yapacağımız kermes gelirini bağışlayacağımızı söylememiz gerekiyor ve de bu dernek çatısı altında kermesimizi yapacağız. Zaten amacımız da buydu.

Bu durumda sizden dernek önerileri bekliyorum.

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:07:00

Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki bebekler/çocuklar için olabilir. Özel dernekler bence yeterince destek alıyorlar. 

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:12:00

Çocuk Esirgeme Kurumu ile konuşabilirim, sonuçta hepsi için bir izin prosedürü gerekecek.

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:38:00

bu tür şeyler aslında küçük şehirlerde, ilçelerde daha kolay oluyor. Bürokrasi her zaman İstanbul İzmir gibi, şehirlerde ağır işler ama İzmir Urla'da otururken gördük ki sabıka kaydı ya da otomobile yeni bir plaka almak aslında çok kısa süren işlemlermiş :) Senelerdir kandırılmışız. 


Hazır yaz da gelirken bence yazlık mekanlarda da yürütülecek kermesler için bu prosedürler tıkır tıkır işleyeceğinden oralarda olacaklarla da organize edilebilir bu işler. 

Yalnız anladığım kadarıyla millet güncelleme yapmaktan buraya pek bakmıyor. Sonradan da bu işi yürütecek kişiler ortada kalmasın kimseyi memnun edemeden :) E biz duymadık, yeni öğrendik diyerekten yapılanı beğenmeyen olursa izin verirsen terlikle dövebilirim Bahar :D

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:43:00

koruncuk (Korunmaya muhtaç Cocuklar Vakfı) 1979 da kurulmuş eski bir denek bir kaç kez kermesine gitmişdim çok düzgün insanlardı görevliler.Bildiğim kadarıyla bir çocuk köyleri var ve çocuklara10 kişilik gruplar halinde evlerde bakıyorlar yani ev aile ortamı sağlayarak.İstenirse yetkililerle iletişime geçebilirim.

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:47:00

evet zelal koruncuk'u ben de duymuştum Beyaz Show'da Halit Ergenç duyurmuştu. İsmi de çok sevimli gelmişti bana :)  Çocuklara koğuş sistemi değil de aile ortamında bakmaları da süppermiş doğrusu :)

Ynt: Nurturia Kermesi

06/17/2011 11:50:00

Şimdi aradım yetkili kişi Nebiye hanım böyle bir planımız var nasıl yol izleyebiliriz dedim.Kendisi biz hiç izinle yapmıyoruz  ama detaylı bilgi öğrenip size cevap vereceğim dedi.(benim  onlara göndereceğim koliler var onun için aradım aramışken sordum yani bu kermesi sizin için yapacağız demedim.)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...