iki çocuk ve zorluklar

01/19/2012 11:27:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/19/2012 11:50:00

canım benimde 2 çocuğum var oğlum 28 aylık kızımda 8 aylık ben oğlum kardeşi doğduktan sonra hırçınlaştı bize saldırır hale gldi,eline ne geçerse döktü,kırdı  benimde ev toplu olacak artık evde oyunck görmek istemiorum oğlumda bana inat olsun diye oyuncakalrını döker ama toplam oynaması 5 dakika sürmeden sağa sola atar sinirimi 8 aydır hep içimde yaşadım:(aman oğlum kardeşinden dolayı kıskançlık yapiyo psikolojisi bozuldu diye hep konuşdum bi kaç kez kızdım sonra pişman oldum ama sinirimi içimde yaşadım olan bana oldu şuan haşhimato die bi tiroid hastası oldum,,ben oğlumla boyama yapiom,pepee dergisinden kesip büyük boy resim defterine kes yapıştır yapioz,bi nebze ii geliyo...

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/19/2012 12:19:00

ANLATILMZ YAŞANILIR EGERKİ ARALARNDA FARK  ÇOK AZ SA ÇOK ZOR Bİ OKADARDA TATLI BİDURUM İLLAKİ BİRİSİ YANINDA YARDM ETMELİ Kİ ANNE YIPRANMSN DİYE AMA BENM BÖLE BİŞANSM OLMDGI İÇN ÇOK ÇOK ZOR GÇYO İKİSİNİ UYUTMK İKİSİNİ YEDRMK KISKANÇLIK PAYLAŞAMAMA BİRBİRİNE ZARAR VERME AMA ŞÖYL İ AVANTAJ VAR ZAMANDAN KAZANILIYO .:)KIŞIN EVDE ZAMAN GEÇRMK ÇOCUKLR İÇN ÇOK SIKICI EŞLEŞTRME KAGITLARI  Gİİ EGİTİCİ ALTARNETİF OLAİR OYUN HAMURU KURABİYE YAPMAK ONUNLA BERAER .:)

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/23/2012 06:18:00

Keşke birilerinden yardım alsanız. Bu yakınlarınızdan biri olmasa da haftanın iki günü falan gelip sizi rahatlatacak bir yardımcı da olabilir. Biraz da imkan meselesi ama ilk çocuğumda yanımda kalabilecek kimse olmadığından imkanlarımı zorlayıp bir yardımcı bulmuştum haftanın iki günü gelen ve beni o kadar rahatlatıyordu ki o iki gün anlatamam.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/23/2012 17:19:00

yazılarınızı okudum.benmi yazdım bunları dedim.aynı günleri geçirdik.belki çok daha zor günleri.kızım henüz 22 aylıkken abla oldu.yeri geldi kızımla oynadım oğlum bekledi.yeri geldioğlumla ilgilendim.kızım bekledi.en güzel tarafı neydi biliyomusunuz.her şeyin etrafında dönmedigini beklemeyi paylaşmayı sahiplenmeyi öğrenmesi.şimdi kızım kardeşiyle ilgileniyor.zıplıyor ufaklık kahkahalara boguluyor.uyumasın hep oynayalım istiyor.hala çok zorlandıgım yanları var.ama biz düzenimizi kurduk tek başımıza üstesinden geldik.şimdi gerçekten bir aile olduk.
size tavsiyen cocuklarla her ani bir arada gecirmeyim.bu defa yalnız başlarımna kendilerini oyalayamıyorlar.bırakın odada kendisi bişeyler bulsun oynamak için.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/24/2012 19:47:00

evet ikisi birarrada kahkaya başlayınca onları izlemek muhteşem oluyor.ilk üç ay alışma dönemi oluyor.hem senin için hemde kızın için.ufaklık gülücüklere başladımı tamam oyunlar başlıyor.işte o zaman otur onları izle.
bir gün seninkilerde böyle poz verecekler inşallah.mutlu ol mutlu et bebeklerini

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/25/2012 21:23:00

Kızım benim için büyük bir süpriz olmuştu.Bebeğim daha 8 aylıkken hamile kalmıştım.Oğlumla birlikte tam bir saltanat sürüyorum diye düşünüyodm.2. çocuk mu tekrar bi doğum mu asla..... Artık bitti diyodum.Allah oğlumu bana bağışlasın yeter.Hamile kaldığımı hissettiğimde korkudan ölmek üzereydim.Hastahaneden çıktığımda ağlaya ağlaya eve dönüşümü şimdi hatırladıkça kendime çok gülüyorm.Bir daha oğlumla rahat gezemiyecem ona ilgi gösteremiyecm diye çok ağladım.Doğuma girerken bile bebeğim daha çok küçüktü,ÖZÜR DİLERİM OĞLUM BENİ AFFET diyerek girmiştim.Benim herşeyi anlayan akıllı oğlumun yüzüme panikle bakan gözlerini hiç unutmuyorum.Şimdi mi İYİKİ DE KIZIM OLMUŞ.Onuda oğlum kadar çok seviyorum.

Zorlukları olmaz mı tabikide olur.Ama inanki 2 çocukla gezmek,yemek yemek,oyun oynamak,banyolarını yaptırmak,temizlik yapmak daha keyifli.Hatta çok daha keyifli.Tabi dışardan evine müdahale olmasına izin vermiyosan.

Sinirler tabiki yıpranıyor ama sinirlerimizi yıpratan çocuklar değil aslında biziz.Yok yemek yetişecek,yok ev temizlenecek,bu ne komşu çaya gelecek.İşler yetişmedi,geç kaldım,oldu ha,yok olmadı ha.Çocuklarımızı ayak bağı gibi görmezsek herşey yolunda gider zaten.Onlarla dolu dolu 1 saat oynasan sonrasında zaten onlarda sana ayak uydururlar.Beni tek yıpratan ve üzen tek şey yemek yememeleri.Sabah 08:00 de kahvaltıyı koyuyorum 11:00de topladığım oluyor bazen.Bu da evin işlerinin sarkması demek oluyor.Her kadın gibi ilk zamanlar sinir oluyodm.Kızıp bağırıyodm.Sonra bir daha onların bu yaşta olamıyacaklarını,bu zamanı çok arayacağımı,kendi çocukluğumda yaptığım yaramazlıkları ve o günden bu güne kadar gelen annemi düşündüm.Şimdi her sinirlendiğimde müziği açıp çocuklarıda kendimide eğlendiriyorum.Saklambaç oynuyoruz özellikle akşam babamızla birlikte oynarsak daha keyifli oluyolar.Banyoda suyla oynayıp ıslanıyoruz.Kısaca evi baştan sona dağıtıyoruz.Sonra biriyle tlfnda konuşuyo gibi yapıp misafir gelecekmiş evi süpürmeliyim diye yerimden fırlayınca onlarada bir kıkırdama geliyo benle birlikte koşturuyolar.Zaten oğlum temizlik düşkünü elektrikli süpürgeyi artık saklayacak yer bulamıyorum çünkü her yeri öğrendi.Neyse sonra yemek yerlerse yiyolar yamezlerse birer banyo yaptırıp sütlerini ellerine verip uyutuyorum.

Her dolabın içine birer tane oyuncak koydum,dolapları karıştırmak için açtıklarında onları bulup oyalanıyolar.(Oyuncakları arada değişrirseniz her açtıklarında neyle karşılaşacaklarını bilemezler ve dolaptaki başka önemli şeylere sıra gelmez.)Her gün farklı bir oda ve oyunlar bulursan onlarda bunalmaz sende.Çocuklu evin işi bitmez.Heleki 2 çocuklu evin işi hiç bitmez.O yüzden kimseyi umursama zamanını ve enerjini bu dünyada en çok çocukların hak ediyor.Bırak onlarla çocuk ol.Sen ne kadar mutlu ve huzurlu olursan onlarda olur.

Şimdi hangimiz annemizi arıyoruz?Hepimiz evimizin huzuru için çabalayıp duruyoruz.2 günlüğüne gelse kadının aramadık kusuru kalmıyor.Bekarken annem küçük çocuklu kadınlara en iyi günleriniz çocuklarınızla aynı çatı altında kurduğunuz sofralarda neşeli geçen bu günleriniz derdi.Evlenip çocuklanınca anladım.Bizim çocuklarımızda öyle olacak mutlaka.Ama şimdi her şeyi bırakalımda çocuklarımıza doya doya arkadaşlık edelim.Kollarını açıp annem diye sarılan kuzuma git şimdi işim var demek işime gelmiyo açıkçası.Zaman gelipte yuasını kurunca anne işim var diye belki o bana diyecek ama ben bitmek bilmeyen toz için süpürge için bu fırsatı kaçıramam.Beni koşulsuzca seven bıcırklarımı hiç üzmek istemiyorum.Sıkıldım diye ev oturmalarına gidip yapmayın etmeyin diye çocuklarımı sıkmak onları birileri için acıtmak istemiyorum.

 OĞLUMDAN SONRA KIZIMIDA BANA HEDİYE EDEN RABBİME BİNLERCE KEZ ŞÜKÜR OLSUN Kİ çocuklarım paylaşmayı öğrendi,birbirlerine sahip olmayı öğrendi.Arada kıskançlıklar olmazmı illaki oluyor ama oğluma kızsam küçük kızım hemen bana kafasını dikip sesini yükselterek birşeyler söyleniyor.Kızımı sevmek için biri kucağına alsa oğlum ver diye çabalıyor.Eğer bırakmazsa kardeşini götürecek sanıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlıyor.Gülmekten ölüyorum hallerine ama kardeşlik duygularının pekiştiğini düşündükçede çok duygulanıyorum.

Hayat tek başımıza iken çok zordu asıl...Çocuklarımızla daha kolaylaştı hayat.Öyle düşün.Onlarla çok daha keyifli günler gelecek elbette ama 2-3 yıl daha sabredeceğiz...Allah yardımcımız olsun ne diyeyim:)))
Ynt: iki çocuk ve zorluklar

01/26/2012 12:12:00

armidora cok güzel anlatmışsın.hepimiz aynı duyguları paylaşıyoruz.hz.Allah hepimizin evlatlarına sağlıklı uzun ömür versin.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/08/2012 19:17:00

çok güzel şeyler yazmışsın ve inan duygularıma tercüman olmuşsun teşekkür ederim

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/10/2012 09:48:00

armidora ne kadar güzel yazmışsın. ben de senin gibi düşünüyorum ve bazen bunu uygulayamıyorum. aslında pek çok şey annede bitiyor. bütün bunları yapabilmek ne kadar güzel. Allah yuvanızın huzurunu bozmasın. iki çocuk gerçekten başlı başına ayrı bir eğlence aslında:)

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/10/2012 10:57:00

evet armidora mükemmel anlatmışsın. cevap yazmak için daha iyi cümleler bulamıyorum bizde de durum budur  aynen katılıyorum sana sevgiler:) 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...