iki çocuk ve zorluklar

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/10/2012 22:12:00

çok güzel anlatmışsınız armidora hanım aslında bu sorunu yaşayan annelerin genel özelliği ben de dahil fazla takıntılı düzenli olmalarından kaynaklandığını düşünüyorum kasmadan akışına bıraksak ne güzel olur keşke bunun bi ilacı olsa yan etkisiz zararsız çocuklar büyüyene kadar bize destek olsa :) 

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/11/2012 09:18:00

akışına bırakıncada birdaha toplamak daha zor oluyor.2 gün ev işive çamaşıra bakmasam daha işin içinden cıkamıyorum.benim için durum bu ya sizde

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/12/2012 12:36:00

paylaşımlar çok güzell. kendiimi ben de yalnız hissediyordum.kızım meryem 16 aylık ve küçük kızım züleyha 37 günlük.meryem o kadar çok kıskanıyorki vurmalar ,tırmalamalar, yemek yememe, ha bide ısırıyor da.bu davranışlarını gördükçe içim acıyor,ağlıyorum.ne yapacağını bilememek o kadar zorki anlatamam. bide ümitsizlik,felaket tellallığı olunca psikolojiyi siz tahmin edin.acaba bu hep böyle mi gidecek, yoksa dahamı kötü olacak' düşüncesi içimi kemiriyor.

yalnızım o kadar yalnızım ki,eşimden de çocuklar konusunda yeterli desteği alamıyorum.çocuklar hep benim üstümde.tek avantajım kız kardeşim geliyo arada.neyse böyle giderken...

şimdilerde kendimi rahatlatmaya çalışıyorum.biliyorum ki ben rahat olursam işler yolunda gidecek.eğer huzursuzsam ve şaşkınsam , ümitsiz çaresiz hissediyorsam kendimi, çocuklarım da huysuzlanıyorlar.sonu da TRAJEDİYLE BİTİYOR.

kendime verdiğim ve işe yarayan telkinler:biz artık dört kişiyiz.-benim sorumluluğumda olan 2 küçük ,masum çocuk var ve onların geleceği,karakterleri,ilerdeki gelecek ve mutlulukları benim elimde.-meryem de daha bebek ve şefkatime ihtiyacı var.-bu günler madem geçecek niye zehir ediyorsun hem kendine ,hem çocuklarına.-rahat ol sen bu yükü kaldırabilirsin.-vs.. bi çok telkin veriyorum.rahatlatıyor.

arada çook öfkeleniyorum,kızıyorum.çare bağırmak çağırmak değil,biraz ağlıyorum yada yüzümü yıkıyorum ,en çok da o anki krizi duymamaya çalışmak,biraz sessiz kalmak çok işime yarıyor.

biz de bide emme kavgası var.-dı.çok şükür bayağı halloluyor ve olur inş. meryemi de emziriyorum.biraz kıskançlığı azaltıyor.emdiği sürece daha sakin oluyor.ama kardeşi emer de kendine vermezsem çok hırçınlaşıyor.ilk zamanlar hep ister,kardeşine süt kalmaz,aç kalır düşüncesiyle sınırlı emzirdim.vermedim,ağladı. çok kötü oldu.vurdu,kırdı,döktü.şimdi her istediğinde veriyorum.bazen iyi tarafına gelirse ve o an kardeşi ağlıyorsa ,emmeyi kendiliğinden bırakıp kade kade ayıyo diyip kucağıma almamı istiyor''ama nadiren. bazen pişman olduğu zamanlar da olabiliyor.niye verdim gibisinden:)

iki çocuk mu yaz yaz bitmez. işi yola sokmak çok zor.ama allah yardım ediyor.sonuçta aciziz.insan bazen tıkanıyor.çok mutluyum aynı bunlarrı bi ben yaşamadığım için .yalnız değilmişim.herkese bebekleriyle mutlu bi hayat diliyorum.allah yardımcımız olsun..

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/12/2012 13:49:00

ben blogumda anlatıyorum cnm tüm yaşadıklarımı 


beklerim


hocanne.blogspot.com

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/12/2012 14:07:00

Ben de blogumda anlatiyorum rahatlatiyor hem, hem de ilerde okuyup neler gecirdik diyecegim insallah:) cocuklara da okuturuz bu zamanlari nasil gecirdigimizi bilsinler ilerde di mi?

Www.hayatintatliheyecanlari.blogspot.com

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/12/2012 22:30:00

İkiside benim sakın beni dağınık paspal bir kadın falan zannetme bacım tabi,2 çocukluyuz o kadar da olacak:))))) Ev çok kötüyse gündüz temizliğimi yapıyorum.Yok çok vahim değilse durum, geceye bırakıyorum.Sahur vaktine kadar uğraşıyorum.İşin kötüsü benimkiler saat 07:00 de ayaktalar.Daha dinlenemeden kahvaltıya girişiyorum.2 çocuk ve ev işlerinden olsa gerek 40 bedenden 36 bedene düştüm.Yani evden önce bizim durumlar vahim bayanlar:))Bırakalımda yapabildiğimiz kadar temiz yapamadığımız yerlerde pis kalıversin.Evimiz toplu,Ocakta yemeğimiz olsun gerisi boş.Tabi bizim sinirlerde yerinde olursa hiç fena olmaz:)))Bu aralar benimki pek yerinde değilde o bakımdan:(

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/13/2012 07:32:00

aslında benimde yazacak cok konularım var.ama yazmaya vaktim yok.armidora bende cok titiz bir anne degilim.işte cocuklarla nekadar toplu ve düzenli olunuyorsa bende okadar.şu kiloları birde ben versem.sıkıldıkca kendimi yemeye veriyorum.evde durdukca devamlı atıştırma durumundayım.
bazen ev işlernii birakıyorum.cocuklarlada cok oynamıyorum.kendimi internete kaptırıyorum.bu sefer işin altından kalkamıyorum.akşam oluyor.hala dagınıgım.diger güne kalıyor.işler çogalıyor.ben bunalıma giriyorum.cocukların mızmızlıgıda tuttumu.eyvah.kriz başlayor.
eğer cocukları kendi haline bırakıp ev işine dalarsam kızım cok mızlanıyor.benimle ilgilen diye.ailem ve akrabalarım hep ayrı şehirdeler.yardımcı olacakta kimse yok.sağolsun eşim erken gelince selimi bırakıp yarım saatlık kızımla yürüyüşyapıyoruz.market geziyoruz.akşam 8 den sonra nereye gidilir başka.

vakit buldukca cocuklaarla ilgili kitaplar okumaya çalışıyorum.o beni biraz rahatlatıyor.okuduktan sonra cocuklarıma daha hassas davranıyorum.okumayı terk edersem kızımda çok şey bekliyorum.sanki cok büyükmüş gibi şunu yap bunu yapma şöyle ol diiye.uyudugu zamanda vizdan azabındayım.
bilhassa bana misafir gelecegi zaman hem cocuklarımı hem kendimi kasıyorum.hazırlıktı dagınıklıgı toplamaydı.
elbet gececek bu günler ve cok özleyecegiz bu günleri.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/13/2012 07:34:00

iki cocuklu anneler size birkaç soru.

1-çoçuklarla oyun oynamaya vakit buluyomusunuz.oyunlar ne oluyor?

2-iki cocukla tek dışarıya cıkıyormusunuz?
 
3-iki cocugu nerede taşıyorsunuz.ikiz pusetmi ayrı ayrımı?veya tek pusetmi?
 havalar ısınıyor.artık dişarıya cıkmak lazım.ikiz apuset almayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/13/2012 08:44:00

bende ikiz arabası almıstım ancak o sekilde cıkabiliyordum.cok rahat oluyor tavsiye ederim

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/13/2012 15:12:00

İkiz bebek arabası almıştım babymax 3 tekerlekli kullanması falan çok pratik ikinci el almıştık.halen daha bazen bebek arabası ile çıkmak istediklernde bindirp çıkarıyorum.cocuklar küçükken hemen hemen her hafta sonu dolaşmaya çıkardık.artık mümkün değil biri bı tarafa kaçıyor digeri diğer tarafa:) peslernde kosmaktan bise anlamıyoruz.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...