iki çocuk ve zorluklar

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 12:03:00

Merhabalar ben bu siteye yeni üye oldum izmirdeyim benimde 2 bebeğim var.oglum 19 aylikken abi oldu çok zor günler atlattık haladaha çok zorluyor ama yeni yeni bunun güzelliklerini goruyorUm tadını çıkaramadım küçük bebeğimin hamileliğinden başlayan sınır sitres yorgunluk vardı üstümde Arda doğduktan sonra dahada yoruldum yapayanlizim cunku anneanne babaanne yardımcı değil.nefes bile alamıyorum bazen ama gecicEgini ve güzel günlerin gelecegini biliyorum bunu görmeye başladım artık küçük olan buyudukce oyundan anladikca kendini ifade edebildikce daha kolaylaşıyor hayat zamanla uykusuda düzene girer hareketliliği azarlikca iyi olur diye umut ediyorum .birde 2 ay önce büyük oglum anaokuluna başladı Buda beni çok rahatlatti.birazda olsa oh diyebildim anne iyi olunca mutlu olunca daha faydalı oluyor cocuklarına sinir küpü gibiydim ama ne yaparsam kendime yaptım aglayarak bağırarak cozum bulamadım dahada kötüleştik 2 oğlumda hircinlasti biliyorum zor ama güçlü anneler olarak basa çıkacağız bundanda başka cozum yolu yok gibi herkezden umudumu kestim bana benden ve eşimden başka fayda yok anladım bunu kendi annen bile neler yaşadığını göremiyor doğurmasaydın diyor arkanı dönüp gidiyor çok yazdım buradan dertlesip birbimize cocuklarımıza faydalı olmamamız lazım

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 12:21:00

yakında 2 çocuklu anne olacağım ve paylaşımlarınızı dikkatle okuyorum çok teşekkürler bol bol yazın, anlatın lütfen :) hepinize kolaylıklar 


Sevgiler 

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 12:32:00

bence anın tadını çıkarmak lazım:) ölede bölede  büyüyolar bırakında  stressiz bi ortak da büyüsn  bebeklik evresi dönüp tekrar yaşanamılcegi evre olmadıgı içn en zor an bile  hızla geçiyo bi bakmışn  kocaman olmuş:))düşününce onları hayatmda yoksaysam çook büyük boşluk meşguluyet yogunluga heryeri dagıtmalrına ragmen onlarsız hayat çok boş  :)) bide iki kardeşin arasında fazla yaş farkı yoksa birazdaha kolay ilerliyo neden derseniz  ikisi bi anda büyüyo  yediriyosan ikisini  zamandan tasaruf  :) tek çocuk olsaydı daha zor olurdu oyun arkadaşı felan bul  herşeyi biribirnden ögreniyolr  paylaşma felan :) bırakalımda çocuklulklrına doya doya yaşasnlar

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 12:35:00

anne_ss senin kutucuklarını görünce ne kadar yol katetmişim onun farkına vardım. Bende bir tane 16 aylık bebek kaldı. Sende 16 ay altında 2 bebek var. İşin çok zor ama nasıl geçtiğini anlamayacaksın birgün bakacaksınki büyümüşler. Ben senin kutucukları görünce bunu hissettim. Benim çocuklarım ne kadar büyümüş dedim.

Bu arada büyük emerken küçüğü kıskanıyor demişsin. Bizdede durum böyleydi. Büyüğü emzirmedim ama küçüğü kıskanıyordu eskiden. Şimdi durum değişti. Küçükte kucağıma gelince abiyi istemiyor Artık o da kıskanmaya başladı.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 13:20:00

elfide inş. ben de senin gibi geriye bakıp tatlı hatıraları anar ne günlerdi geçti derim.. zaten en çok da küçük büyüyünce nasıl olucak sorusu. şuan bu soruyu kendime sordukça tatlı bi gülümseme oluyo yüzümde.anneler beraber oynuyolar,beraber boğuşuyolar dedikçe merakım artıyo.. annelerin kucağı geniş.allah öyle bi şefkat vermişki bizlere,ne mutlu.

inş. sabır ve mutlulukla bu günleri geçiririz.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 13:27:00

yazmadan edemeyeceğim..meryem (16)sabah kahvaltısında kıskançlık krizi tutunca sofrayı dağıtmaya kalktı ve ben ilk kez buna tahammül edemedim.çünkü misafirim gelecekti ve üstünü tekrar değiştirmeye ve evi tekrar süpürmeye üşendim. gerçekten misafir geleceği zaman kendimi kasıyorum. aslında kasdıkça da daha kötü oluyor.şöyle bi gözlerimi kapattım heyy kendine gell dedim ve herşeyi akışına bıraktım. evimi temizledim. kızımın cicileri ızcık kirlendi ama takmadım. misafirim geldi kızartma ( çocukları çok seviyo),kısır yaptım.beraber de pasta yaptık.bebeklerim de çok eğlendi. küçüğüm hiç ağlamadı.

iki kere iki dört eder.anne sakin bebekler mutlu. anne rahat, bebekler mutlu.hep anlayışlı,yardımsever misafirlerimiz olsun inş..

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 14:17:00

Anne ss sana katılıyorum sakın davraninca onunla konuşmaya çalışınca daha iyiye gidiyor hersey misafir gelecegi zaman bende çok kasıyorum cunku evim toplu temiz ben hazır cocuklarım güzel giyinmiş karşılamak istiyorum ama bu mümkün olmuyor hep bir aksilik çıkıyor ya bisi dökülüyor ya kaka yapıp taşıyor üstü batıyor ve ben ozaman çok mutsuz oluyorum kendimizi burkadar kasmamak lazım gelen zaten yakın cevremiz bosverrr demeyi öğrenmeden olmayacak bu is 2 çocukla bosverrr demeliyiz :))))

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/16/2012 19:27:00

"Zorlukla kolaylık beraberdir. "(İnşirah 94/5 ) TAM İKİ ÇOCUKLU ANNELERE GÖRE :)
Hallac-ı Mansur
‎"Eğer kendini boşlukta ,yalnız ve çaresiz ,hatta unutulmuş hissedersen ,bu senin kaybındır.Çünkü insan olmanın özelliği,insan olarak neler yapabileceğinin müşahadesidir.Zorluk ve kolaylık yan yana yürür,arka arkaya değil,zorluk içindeysen seninledir kolaylık.Kolaylık içindeysen zorluk da seninledir.Cesaret,yardım dilenmek degil ,neler yapabileceğini gösterme gayretidir. "

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/17/2012 10:59:00

ben artık misafirde kabul etsen yetiştigi kadar yapıyorum.gelen beni bu şeekilde kabul etsin.evime gelen ikibebekli oldugumu biliyor.

Ynt: iki çocuk ve zorluklar

02/17/2012 14:04:00

Dasgdelen çok güzel paylaşımın iyi geldi okumak helede bugün


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...