Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 07:44:00

Ben Bade'yi hala kendi yatak odamda yatiriyorum. Ama artik odasina alsam mi diyorum. Sizler nasil yatiriyorsunuz?

Ynt: Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 09:14:00

ben 1 yaş civarı düşünüyorum kendimce ama bilinçlendikçe daha mı zor olur bilmem. şu an ayırmamamın sebebi kendim hazır değilim:)

Ynt: Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 11:01:00

Kizim 5 aylikken ayirdim ve sorun yasamadik. İyiki erken ayirmisim sonra zor olur diye dusunuyorum.

Ynt: Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 12:49:00

Kaan 4,5 aylıkken ayırmıştım... Dün gece itibariyle geri alma kararı aldım.. Uyku problemlerinin altında ayrılık korkusu olduğunu düşünmeye başladım, zaten kilosu olması gerekenden az, bir de uyuyamayınca iyice küçüldü çocuğum, kafayı bozdum yanımda yatıracağım, büyüyünce eninde sonunda ayrılacak, 30 yaşında annesinin yanında yatan yok nasılsa...

Ynt: Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 12:52:00

Ediz geceleri sık uyanan ve emmek isteyen bir bebek. Ben artık baş edemeyince bırakın odaları yatakları bile birleştirdim. Yani yanımda yatırıyorum. Gece bazen uyanıp dönüp dönüp bana bakıp tekrar uykuya dalıyor. Sanırım emzirmeye devam ettiğim sürece yanımda yatacak. 3 yaşından sonra ancak odaları ayırırım diyorum. Çünkü açıkcası onun iyi olduğunu görmek, nefesini duymak istiyorum. Yanımda olmadığında endişeleniyorum. Sanırım ben de hazır değilim :)

Ynt: Arkadaslar, bebeğini odasında yatirmaya başlayan var mi?

08/10/2012 13:25:00

Hep odasında yatıyor, ben ve annem dönüşümlü olarak   Görkem'in odasında yattık yeni doğduğu zamanlar, zaten ilk 3 ay çok az yalnız kaldım, annem kalıyordu bende. Annem ve Görkem beraber yatıyordu, annem emzirmeye odama getiriyordu. (Kolik bir bebek olduğundan 2 kişi bile bakmakta zorlanıyorduk ilk 3 ay) 


Sonraları baktık ki odasında ve yatağında mutlu, biraz oğlumun odasında, biraz yatak odasında yatmaya başladım. Yani iki oda arasında mekik dokudum. Ayrılık kaygısı yaşadığını düşünmüyorum şu an. Çünkü mık mık ettiği anda odasındayım, yatak odasının yanında odası. Aynı odada olunca daha sık uyanıyordu bence.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ARALIK 2011 ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...