Hangi marka bebek bezi?

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 10:14:00

ben atılabılır arabezi kullandım,çok kalın geldi kumaş olanlar bana.belkı yenıler öyle degıldır,hiç fikrim yok.

 anemona,ayarlanabılırse bence olur gibi,1 alırsan da küçük gelır sanki.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 10:16:00


Ara bezi olarak bambu havlu edinip uygun şekilde kessem nasıl olur? Aslında atılabilir ara bezlerinden istiyorum ama bebeshop satmıyor. Yurtdışından mı alsam, satılan bir site biliyor musunuz?

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 10:17:00

 bebeshopta vardı,ama şu an yokmuş,neden yok anlayamıyorum.o kadar anne var kullanan bunu=( .

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 10:26:00

 Psychomom teşekkür ederim. 1 Beden alsam bile kaç gün kullanabilirim ki, çocuk yerinde durmuyor büyüyor :) Ben kushies in kendi sitesine baktım orada da satışta değil kullan at ara bezler. Belki de yeniliyorlardır. Bu arada kushies de microfiber bez çıkartmış, XP AIO diye... Ama ben ya pamuk ya da bambudan yanayım.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 10:28:00


%100 bambu havlular var onlardan alıp keseyim diyorum. Kesmeye nasıl kıyacağım orasını bilemiyorum gerçi, öyle güzeller ki :) En çirkinini alırım ben de :))

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 11:09:00

Anemona,  http://www.alvababy.com/10pcs-3layer-100-bamboo-inserts-x10_p267.html

belki bu işine yarar, bedava kargo diyor ama Türkiye'de buna dahil mi bilmiyorum, yada alışverişin miktarı, tutarı... 
Ben de iki tane beşerli kushies deneme seti aldım, bebeğim kaç kilo doğar bilmiyorum ama aldığım beden 4-10 kg arası, doğar doğmaz olmayabilir yani. 
Acaba 4 kilo olana kadar fuzzibunz gibi ayarlanabilir olanlardan mı alsam diyorum, Alvababy de düşünülebilir, Bike bu konulardaki sorularımı baya cevapladı sağolsun, Psycho da öyle ama işte kullanmadığı bir şey insana baya yabancı geliyor, bugün gelen kushies seti inceliği bakımından çok hoşuma gitti mesela, görene kadar tam neyle karşılaşacağını bilmiyor insan :D

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 11:31:00

anemona bambu havlu iyi fikir. benim ilk aldığım bezler bambuydu fakat 60 derecede dışındaki sızdırmazları hepsi delamine oldu yani bir şekilde eridi sızdırdı. ben de içlerini arabez olacak şekilde kestim 4 tanesini üstüste koyup diktim. harika emici oldular geceleri onlardan kullanıyorum. bir de diaperswappers forumunda marketlerin araba reyonundan ucuza microfiber bez alıp onu cepli bezlerin içine koyup kullanan anneleri okumuştum. 

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 11:58:00

tutaste; yeni doğana microfiber kullanma bence fuzzibunz gibi mesela,tam organik bezler var kullan at yenidoğan paketleri diğerlerinden daha uygun oluyor.wiona ,bazen kampanyaya da giriyor unnadoda falan.


anemona;bende oğlum 9 kiloyken önce 4-10 kilo 2li deneme aldım,ama uzun süre kullanamadım sonra 10-20 aldım diğer bezlerimi,onları 10 kilo altındada ve şimdide kullanıyorum.değiştirme bence.


bambu havlu işe yarıyor.zaten kushiesin cover kısmı ile sızdırmayı hakkaten iyi çözmüşler.bende kullan at ara bezleri yana yana bekliyorum.

kushiesleri beyaz çamaşırlarla havlularla beraber 40 derece 1000 devirde yıkıyorum.oğlumun çamaşırlarına roxymatik kullanıyorum ama bezlere kullanmıyorum sabun tozu olduğu için başta kullanmıştım 2 tanesinde,pamuk yüzey yumuşaklığını yitirdi.yumuşatıcı da kullanmıyorum.dalinin sıvı deterjanını kullanıyorum.birde organik sıvı deterjan bulmuştum bebek mağazasında ondanda memnun kalmıştım ama daha pahalıydı.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 12:04:00

Tutaste teşekkür ederim, demek senin siparişler eline ulaştı ben de merakla bekliyorum. Yurtdışından bez sipariş edecek olursam bu arabezlerden de alırım muhakkak fakat şimdi beklemek istemiyorum. 4-10 kilo büyük gelebilir belki bebeğin tombiş birşey olmazsa, durumuna göre bakarsın, fakat ilk günlerde hazır bez daha pratik olabilir, eğer ilk bebeğinse bir de. Bir kaç hafta hatta 1 ay hazır bez kullanmaktan zarar gelmez bence, ama içine nasıl siniyorsa öyle yap tabii. Bebeğim 5 aylık ben ancak geçebiliyorum kumaş beze. Geriye dönüp bakınca da ancak şimdi becerebilirim diyorum şartlarımı düşününce.

Bike'cim o zaman ben kushiesleri 60 derecede yıkamayayım mı ne dersin? Kullanım talimatında ne yazıyordu kushieslerin biliyor musun? Bir de ben havluyu kestiğim zaman senin yaptığın gibi 3-4 kat mı yapayım, tek kat yetersiz mi olur? İnternetten bakınca ara bezler ince gibi görünüyordu da.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

03/07/2012 12:13:00

Gayem, Wiona bebek bezine baktım yanılmıyorsam o, " Kushies Atılabilir, Doğada Yok Olan Bebek Tuvalet Ara Bezi" gibi bir şey, değil mi? 


Ama zaten asıl önemli olan dışındaki "cover" denilen şey değil mi? Yani kilosu 4 olmadan aldığım Kushies seti kullanamayacağım için belki başka bir çözüm bulmalıyım. Fuzzibunz mikrofiber evet ama içine bambu bez (insert) koyarsam nihayetinde hazır bezden iyidir, o kadar sorun olmaz gibi düşündüm . Ama yanılıyor da olabilirim tabi...

Bu arada Anemona, ben siparişimi bebeshop'tan vermiştim, y.dışından değil. Şu an Kushies 5'li setlerde indirim var.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Yıkanabilen Bebek Bezi Kullanan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...