Hangi marka bebek bezi?

<123456>

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/03/2012 06:53:00


Bu arada sabun tozu kullanarak yıkıyorum bezleri. Öncesinde de domestos renkliler içinle ön yıkama yaptırıyorum. İdrarla birleşince tahriş ediyor olabilir mi? Yıkama derecesi 40, kullanma talimatına uygun olarak.

Kushies bezleri daha yüksek sıcaklıkta yıkayanlar var mı? 

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/04/2012 06:33:00

kushiesin kullanma talimatında özellikle sabun tozu kullanılmaması gerektiği, birikinti yapacağı yazıyordu:( ben henüz kullanamıyorum  ama sabun tozunun kalıntılarından olabilir mi?daha farklı bir deterjan kullanmalısın eblki, bırada arkadaşlar dalinin sıvı deterjanını kullandıklarından falan bahsetmişlerdi.


Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/04/2012 09:16:00

Deterjan kalıntıları kaliyordur büyük bı ihtimal domestosta sabun tozununda kalıntıları normal deterjana göre fazla kalıyor durulama suyuna sirke ilave edebilirsin veya sadece kakalilari lekelerine Arap sabunu surup on yıkamalı olarak deterjansiz sadece sirke ile yikiyabilrsin

Ben kizimada oglumada babyneo havlu set kullandım ve cok sık bez değiştirmeme rağmen ciddi pisik problemi yasamadım.

Bide kushiesin sadece poposuyla temas Edicek parçasını utulemeyi deneyin

Üzerinde utulenmez yazıyor ama musamba kısmı utulenmezse bence bise olmaz sonuçta pazen kumaş o parça

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/04/2012 16:31:00

Dezenfekte etmek için makineye atmadan "çay ağacı yağı" kullanıldığını duymuştum, yıkarken de sabuntozu yerine sıvı deterjan daha iyi olur sanırım.


Bir de konu dışı olacak biraz ama... "Kushies Baby Atılabilir, Doğada Yok Olan Bebek Tuvalet Ara Bezi" Bebeshop'a yeniden gelmiş...


İndirimli fiyatı nasıldı bilmiyorum ama şu hali azcık pahalı gibi geldi bana...

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/05/2012 05:44:00


Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Ayseuze, kullanma talimatını okumuştum ama yanlış anlamışım sanırım, sabun tozu kullanımını bırakmam gerekiyor anlaşılan. 40 derecede tam olarak çözünmüyor galiba. Domestosun da daha fazla kalıntı bıraktığını bilmiyordum, onu kullanmayı da bırakayım. Durulama suyuna sirke katıyordum ama demek ki yeterli olmadı, belki domestosun miktarını da fazla tutmuş olabilirim.

Akarsum arap sabunu da deneyeyim bakalım, ütülenmez dediği için ütülememiştim ben de ama, dediğin gibi birşey olmaz herhalde.

Tutaste ben de dezenfekte etmek için bir ürün arıyordum,çay ağacı yağını araştırayım bakalım. Deterjan olarak sodasan sıvı yada sabun cevizi kullanmayı düşünüyorum. 

Yavrumun cildi nasıl kabardı kızardı çok içim acıdı valla. Neyse ki canı yanmıyordu anladığım kadarıyla ve düzeldi şimdi. Kızdım kendime >:( Bir de herşeye dikkat ederim güya.

Bebeshop da Kushies kampanyası var, bir alana bir bedava. 15 nisan pazara kadar. 10-20 kg bezler de stoklarda. O arabezleri bence de pahalı ama bir alana bir bedava olursa iyi olabilir. Bedava istediğiniz ürün satın aldığınız üründen pahalı olamaz yazmışlar. Bedava istenen ürün mail telefon vb yollarla isteniyormuş. 

Başka bezleri deneme isteğim olmasaydı 10 Kushies daha alırdım tanesi 14 tlye geliyor.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/20/2012 20:05:00

Arkadaşlar herkese merhaba. gruba yeni üye oldum. 1-2 hafta içinde ikinci kızımı kucağıma alacağım inşallah. Uzun araştırmalar sonucu Kushiesde karar kıldım. Şanslıyım ki bugün Unnado bir kampanya yapmış. 10 adet yıkanabilen bezimizin siparişini verdim. Umarım memnun kalırım. 


Ben bezler için hangi marka organik deterjanı kullandığınızı merak ediyorum. Onu da bir an once edinip doğumdan once bezleri birkaç sefer yıkamayı düşünüyorum. Boylece emiciliği artar diye umuyorum.

Cevap verecek arkadaşlara  şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/20/2012 21:33:00

Burcuece, ben henüz deterjan almadım ama genellikle insanlar dalin sıvı çamaşır deterjanından memnun olduklarını söylüyorlar.Ama organik deterjan diyorsan, sodasanın oldukça övülen, iyi bir marka olduğunu biliyorum:


ikisini de denemiş olmadığım için yorum yapamayacağım. Sadece ürün tavsiyesinde bulunabiliyorum.

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

04/21/2012 14:38:00

Teşekkür ederim Tutaste.


Sodasan kullanan var mı acaba? 

Ynt: Hangi marka bebek bezi?

07/27/2013 19:00:00

Merhaba kızlar,


Cepli bezlerde ara bez, bezin içinde bir cebe konuluyor tahmin ettiğim kadarıyla. O zaman bebek altını kirletince bez de kirleniyordur. Yani ara bezin mantığı sadece emicilik değil mi? Ara bezin değiştirilip dıştaki bezin her seferinde değiştirilmediği bir ürün var mı?

<123456>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Yıkanabilen Bebek Bezi Kullanan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...