bakımlı olmak

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 09:24:00

meycancım,

ben sacını supurge edenlerden degilim, olacagımı da sanmıyorum yanlıs anlasılmaya.

sadece su sıralar oncelik cocuklar hayatımızda. bazı ctesi geceleri yetiskin gibi cıkıyoruz dısarı. surekli gittigimiz bir yer var oraya filan, yine de bir seyler eskisi gibi degil,,

kimlik karmasasını ben fazla yogun yasıyorum, karıstırmak gibi degil. bilerek ve isteyerek ertelemek gibi,,

hep bir oncelik kısmı calısıyor kafamda. oncelik su olmalı, oncelik bu olmalı, ne bileyim kuafore sonra da gidebilrim, sinemaya sonra da gidebilirim lakin onceligim su an cocukların bu durumu olmalı vs. vs. 

cocuklarımla cok mutluyum, anne oldugum icinde, onlarla vakit gecirdikce de. yani mesela sadece pazarım var diyelim, pazar aile gunu. kendime ait zamanı ertelemeliyim gibi bir his pesimi bırakmıyor. oncelik cocuklar olmalı gibi..

simdilik beni cok rahatsız etmiyor kadın kimligimi otelemek, kendimden vakit calmak. diyorum ya onceliklerim cok degisti...

geri donusumu farklı olur belki, bilemiyorum. ama en azından 3 yasına gelinceye kadar bu durum boyle devam edecek gibime geliyor. is bu sureci sıkıntısız atlatabilmekte galiba,,

hoscakal.
not: birebir alısveris ve kitap seciminde aynı zaman sıkıntısını yasayan ikicocukannesi:)
not2: ne oncelikmis ayol, amma cok kullanmısım bu kelimeyi:)

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 09:31:00

yok yok merak etme iça,senin dediklerini yanlış anlmadım :)

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 10:24:00

ben, gecen gun alisverise gittim, boyumun olcusunu alip geldim. Yahu ne zamandan beri turk kadini 34-40 beden arasi giyiyor. 42 büyük bedene giriyor ve 42 beden pantalonların belleri lastikli oluyor???? Sinirlendim. Tamam cok ince degilim ama cok da dombili degilim, 1.75 boy, 70 kilo, basenler genis, ust daha ince. 40 beden elbise olurken nasil oluyor da 44 pantolon olmaz... nasil bir kesimdir bu? ("nasil bir vucuttur bu" diye de sorulabilir ama o soruya yanismiyoruz:))

gomlek deniyorum, tezgahtar bana 42 beden ust veriyor, bunun kesimi dar diye? "Kimse bana 42 beden ust giydiremez, moralimi bozamam " dedim. Adam bir degisik bakti, nitekim 38 beden bir ust alip ciktim magazadan.

Demem o ki, hevesim var süslenmeye ama bana uygun magaza yok anacim....

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 10:34:00

ozge bizim de cok olurdu oyle. bi kre ben Japonyadan gelirken o Italyaya gidiyordu. havaalaninda bile bulusamamistik. arabayi valeye birakmisti 1 saat sonra da ben almistim. ben inerken o biniyordu ucaga.

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 10:35:00

basakcim, dun LCW'ye gittim ve takdir ettim kendilerini. Baktim bazi pantalonlarin bedenlerini yaninda U ve K harfleri var. M&S'da (Short-Medium-Long seklinde) da vardi benzer bir uygulama.  Cok mutlu oldum. Orada buldum bir 42-U alim. 42 giydigime seviniyorum, dusunun olayi.  Zara-MNG olayina ise hic girmiyorum, bir ara -58 kilo iken- Zara 38 bedenine girmistim. Ondan sonra Zara, MNG ile uyusmadi elektrigimiz:)))

Boy uzun kisa olayina gelince, uzunlar mi kisalar mi bilmiyorum ama cok inceler var aralarinda, ogrencilerden biliyorum. Yoksa sinifin boy ortalamasi 1.65 filan herhalde. Benden uzun 1-2 kiz oluyor sinifta genelde.  

Bu arada ben mesaji yazarken, arada yemege de gittigimden- gundem biraz degismis. Es-koca-sevgili olma durumlari. Ondan cok dertliyim. onunla ilgili ayrica yazacagim.. simdi alisverise odaklandim, sevgili ikinci planda :))))

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 10:50:00

herbirinizi icten sevgiyle kucalıyorum,,

ozge gulumseyerek okudum yine, iyi ki yazıyorsun:)

peyibal, pratik kokos olma fikri hosuma gitti. bir ihtimal diyorum bende atesleme etkisi yaratabilir:)

nese, japonyayı merak ediyorum ben, alakasız ama bir ara yazarsan ben okurum:)

basak sana birsey demiyorum zaten, meycanla bir el ele verin yazın bakalım pratik kokos nasıl olunur:) opuyorum.

yasemin evet evet koca-sevgili olma durumları hakkında yorum yapınca bana da haber ver yazacaklarım var.

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 11:07:00

koca-sevgili yorumuna benim de diyecek bir iki lafım var. Bence AŞK bir yerlere kaçıyor ya da bende kaçtı ve ben onu özlüyorum,arıyorum yeniden. Kocamla birbirimize çok aşık evlendik,çok çok sevdik ve halen en değer verdiğim sevdiğimdir kendileri ammaa AŞK uçtu gibi. Hani aşık olduğunda için pır pır olur, onu göreceğim diye heyecanlanır, ona güzel görünmek için ne bileyim ufak tefek şeyler yapar ya insan, ya da ben yaparım, bütün bunlar özellikle çocuktan sonra kendini birarz kaybetmenle yavaş yavaş uzaklaşıyor senden. Evet kocam için hala en güzel kadınım ve "olur mu karıcığım ben seni hala çok seviyorum " cümleleri kuruluyor ama eksik bir şey var .. var işte .. ne bileyim hareket eksikliği mi , çocuğa fokuslandığımız için özellikle anneler olarak bence biz mi kaçırttırıyoruz aşk denen muhteşem duyguyu. yani belki aşk böyle bir şeydir gelri gider gelir gider ..ama sevgi baki kalır ya ama ben ayaklarım havada olsun istiyorum yine ne var yanii.. anne oldum diye içimdeki pır pır kuşu unutmuyorum ki ... of yani derin mevzuuu dalsam dalsam bogulurum belki

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 11:10:00

lugesyacım,
dogru gruba:)

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 11:13:00

özgecim bir el at benim de onayıma :))

Ynt: bakımlı olmak

05/20/2010 14:42:00

ica cim Japonyayla ilgili ilk firsatta yazarim. nereye yazayim? benim de en merak ettigim yerlerden birisiydi.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...