ben ve çocuğum hakkında.

<12>
05/05/2011 06:38:00

selamlar arkadaşlar...bir eğitim programı kurgulamayı (0-6 yaş)düşünüyorum, anne olarak hamilelikten itibaren kendinizle ve çocuklarımızla ilgili olarak en çok bilgilenmek istediğiniz konular nelerdi ve neler? En çok kafanıza takılanlar...aklınıza geldikçe buraya ya da bana mesaj olarak yazarsanız çok sevinirim...sevgiler.

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/05/2011 07:03:00

 

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/05/2011 07:12:00

çok teşekkür ederim peren, psikolojik destek konusunda da fikirlerini bekliyorum. Bu arada hastane çantasını çok abartmamanı öneririm :) sevgiler.

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/13/2011 16:15:00

psikoya katılıyorum. çoğu şey gereksiz.

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/13/2011 20:06:00

sarpınannesi çok teşekkür ederim, dök sen içini,çekinme,dinliyor olacağım seni.

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/18/2011 19:57:00

-- Doğumve gebelik sonrası anne ve kadınrolünü bir arda götürmek

-- Bebeğim ne yaparsam yapayım ağıyor. Dünyanın en kötü annes ben olmalıyım sorunsalı
-- Bebeğine uyumuyor vs gibi suç olmayan konularda sinrlenmek ve vicdan azabı
-- Hem kendini düşünmek istemek(gezme tozma kuaför vs gbi) hem bundan da suçluluk duymak
-- Babanın daha az görevi olduğundan dolayı eşe içerleme
-- Bilen bilmeyen herkesin nasıl emzireceğine ya da nasıl bakacağına dair akıl vermesine içerleme( tekrar ben kötü bir anne miyim sorunsalı:)) 
-- Bebeğini düşürme ya da kazalara karşı ne yapmalıyım (ilk yardım ve psikolojik olarak)
-- Çocuğumla nasıl iletişim kurmalıyım?

Bir sor bin ah işit oldu :))

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/20/2011 11:29:00

bable+1   kaygı kaygı kaygı...=/

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

05/31/2011 13:01:00

neclasude merhaba.
aslında kızının şu anda önergenlik dönemi diye de adlandırılan özerklik döneminde bulunması ve  bu durumun da senin tahammül eşiğini geçmiş olması ile ilgili gibi görünüyor birşeyler.
sanırım sosyal destek konusunda da çok şanslı sayılmazsın.
Kızının durumu etraflıca konuşulmalı, patolojik denemez hemen, ama senin psikolojik destek alman önemli.
Çünkü bu dönemi sağlıklı atlatabilmeniz ileriki yıllara taşınacak sağlıklı kimlik için temel teşkil edecek.
Psikiyatrist (ilaç) hemen düşünme derim, önce psikolog-psikolojik danışman yönlendirmesi, başedilemezse psikiyatrist düşünülmeli,biliyorsun beden gibi bazen duygu ve düşüncelerimiz de taşıyamıyor  birşeyleri...sorun olursa seve seve cevaplarım, özelden yazman daha iyiolur tabi.sevgiler.

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

06/02/2011 10:45:00

okadar çok konuşmaya ihtiyacım varki anlatamam.hamileliğimde işten göbek ata ata ayrıldım ama işyerinde yaşadığım sorunlar nedeniyle nerdeyse depresyondaydım zaten 2 sene geçmesine rağmen neden hala kafamda oradakilerle kavga ediyorum bilmiyom ve kafamdan atamıyorum bu korkuylada yeni işe nasıl alışcam çalışmayı nasıl sevcem bilmiyorum.
*hamileliğim çok güzel geçti ama kızım 16 aylık ve hala geceleri uyumuyor neden bi türlü çözemiyorum yapmadığım şey kalmadı ama düzelmiyo nezaman bu durum düzelcek.
* uykusuzlukdan sinirlerim yıprandı ve öyle zamanlar oluyoki çevremdedki herkez bana batıyor bunu nasıl düzeltebilirm.
*sürekli evdeyim evet günlük olaraka geziyyorum kızımla tabi ama doğum yaptığımdan beri yanlız başıma 1-2 saatin haricinde ve sayılıdır yani kendime zaman ayırdığım kızıma kv yakın ama bırakıp eşimle 2 kez biyere gittik ve 1 saat sonra ağlıyo gelin diye aradılar neden biraz daha uğraşıp çocuğu susuturmak yerine bizim gezmemizi istemiyorlar anlamış değilim.
*bu aralar gerçekden çalışmakdan nefret eden ben çalışmayı düşünmeye başladım ama kızıma kv bakarım desede zorla olduğu çok belli içim hiç rahat etmicek tabiki kötü davranmıcak ama ev işlerinden feragat edip kızımlada tam ilgilenmicek neyapmam lazım bu konuda bilmiyorum kendi annemde bana uzak oda bakamaz bakıcı konusunda eşim hem pek olumlu bakmıyo hemde ben nekadar maaş alcamda nekadarını ona vercem ?
* sinirlerim çok lacka olmuş durumda etrafımda yakın bi arkadaşım yok hergünüm aşağı yukarı aynı geçiyo bazen kızıma çok bağırıyorum sonra çok üzülüyorum bunu nasıl engelleyebilirim?
*özellikle adet dönemine yakın sürekli beynimle bişeyler kuruyorum ve eşimle kesin kavga ederiz bunu nasıl önleyebilirm?şimdiden teşekkürler... 

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

06/03/2011 13:06:00

azraduru hemen hemen aynı düşüncelerdeyiz desem yalan olmaz bakıcak kimsem yok ne anne ne baba hiç kimse yok çevremde bile bir kaç komşu eş dost babaanne zaten oturduğu yerden kalkmaya üşenen biri geçen ay çağırdım dr kont için gittim eve bir geldim kızım kapı arkasında ağlıyor mutsuz üzgün tam 6 saat aç kalmış ve kalkıp kızımın sevdiği bişeyi yapamamış o an içim yandı kahroldum anladım ki kızımın nazını kaprisini benden başkası çekemez çekmezde yemesi sorunlu biraz iştahsız bir kızım var ama kayınvalşide herseferinde bağıra çapıra çözmeye kalkıyor bu işi çok uyarsamda vazgeçmedi artık eşimle 2 seneyi geçti başbaşa hiç bir yere gitmedik ne evlilik yıldönümü ne doğum günü kutlamadık hep sorunlarla boğuştuk çalışmamayı hiç düşünmüyordum bir ara düşündüm bakıcılarla falan konuştuk 750 istedi bana verilen maaş zaten o kadar eve gelip yemek yap ev temizle kızımla ilgilen baktım ki yine evde oturmam en doğrusu annem hayatta olsaydı eminim ki hiç bu kadar yorulup zorlanamayaktım en azından 2 saat gözüm arkamda kalmadan çıkıp biraz dolaşma şansım olucaktı havalar artık düzeldiği için kızımla kendimi parklara bahçelere atıyorum orda annelerle en azından 2 çift laf etme şansım oluyor eve kapandıkça agresifleşiyorum

Ynt: ben ve çocuğum hakkında.

06/04/2011 18:08:00

canım benim annemlerde sadece kışın bi kaç ay burdalar ma bana uzak oturuyo nezaman istesem gelir ama başkalarının yavaşlığı kendilerini yormaması beni deli ediyo  işste..bizde 1.5 yaşına geldik 2 kere çıktık 1 saat sonra telefon geldi ağlıyo susuturamıyoruz diye .geldimki çocuğun uykusu gelmiş benim söylemem rağmen uyutmamışlar salladık uyumadı sonrada ağlamaya başladı diye hemen sizi aradık uzakdamıydınız felan böyle uyuz uyuz sözler ben hiç bişey söylemem hep içime atarım ama patlıcam yakında ben haksız çıkcam patlamadan dolayı bunu biliyorum..
öyle ama kendimize yapıyoruz rahat olmak lazım herkez gibi oynamak lazım aslında ama ben beceremiyorum hepde bundan kaybediyorum galiba... 

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...