arkadaşından,dostundan dertli olanlar

<123>

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

01/17/2011 14:15:00

terk ettim türkiyeyi eşimin iş bahanesiyle kıbrısta yaşıyoruz şuan..ne dost ne akraba var am inanın ne dedikodu nede kıskançlık hç bişe yok burda ohhh kafam rahat .. eşim dostum da yok yeni bi sayfa açtım yeni arkadaşlar ve 3 çocugum yetiyor bana ..o aramadı bu aramadı derdimde yok zaten buraya gelincede türkiyedeki gerçek dostlarımı tanıdım..hepsi yalanmış ..

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

01/22/2011 05:59:00

merhabalar bu konu benimde içimde yara...Bende arkadaşım dostum sandığım herkesin aslında birer yapmacıklıktan ibaret olduklarını evlendiğim güne kadar bilmiyordum.Ne zaman evlendim hepsi gerçek yüzlerini gösterdiler ama ozamanlar böyle düşünmüyor genede onlara hak veriyordum.Ne zaman kızım dünyaya geldi o asla ayrılmıycaz biz can dostuyuz deyip zırvalayanlar bırakın gelmeyi arayıp sormadılar bile.Şu anda hepsini hayatımdan çıkarttım aramıyor sormuyorum yolda görsemde basit bir merhaba der geçerim çok kişiyi çıkardım hayatımdan.Ben anladım ki insana en iyi dost önce hayat arkadaşı sonrada ailesiymiş.Eşim bana bu konuda çok yardımcı oldu hakkını ödiyemem arkadaş dost sandığıklarımın eksikliğini hiç yaşatmadı bana iyi ki onunla evlenmişim.Bahaneyle tekrar söyliyeyim Canım Kocam Seni Çok SEVİYORUM

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

01/31/2011 11:38:00

Bu konu en çok canımı acıtanlardan biriydi. ama hiç konuşmamıştım. en sevdiğim hatta ek arkadaşım bebeklerim doğduktan sonra birkaç defa evime geldi. ondan sonrada bir daha ne ses çıktı ne soluk. halbuki o doğum yaptığında ben onu düzenli olarak aramış ve ona destek olmuştum. Sanıyorum bu durum ben uzun süre bir yere gidemedim ve artık gezme arkadaşı olamadığım için oluştu. Onu gerçekten arkadaşım sanıyordum.

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

09/29/2011 14:48:00

bu konu ilgimi cekti okudum tamda içinde bulundugum durummus ve yalnız degilmisim bunu anladım. can ciger  2 arkadasımla evlendikten sonra koptuk kerem dogunca hayattan koptum zaten gazı dişi emmesi falan derken sokaga bile cıkmıyordum. o zamanlarımda cok isterdim gelsinler ugrasınlar iki muabbet edelim ama sözlü olarak belirttigim halde umurlarında olmadı. bir  gün birini arayıp ya sen gel ya ben geleyim görüselim ya dedim. cevap olarak bugun arkadaslar gelcek kusura bakma oldu. ben gelemem sen gel demedi o kadar zoruma gitti ki. bunu bilinçli mi söyledi veyabebegim küçük aglıyo durmuyo diye onların keyfini kaçırırım diye mi söyledi bilmiyorum :(  onların bir sorumlulukları istedikleri zaman cıkıyolar gidip geliyolar görüşüyolar. benim kucagımda cocukla onlara ayak uyduracak halim de olmadıgı için koptuk zaten. ben ikinci plana atıldım. örnegin evime oturmaya cagırdıgımda o gün sinemaya gitcez bu gün kuaföregitcem su gün bosum ugrarım cevabını aldım.       biliyorum anca evlenince veya bebegi olunca beni cok iyi anlıyacaklar tabi o zamanda akıllarına gelirse :)

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

09/29/2011 18:49:00

Seldakerem iyi geceler,

Kusura bakam ama bunlar gerçekten senin arkadaşlığını dosluğunu hakeden insanlar değilmiş.Şayet öyle olsalardı senin evladını kendi yiğenleri gibi görüp bağılarına basıp senin yanında olmaları gerekirdi.Gerçi insanın bir sese bir arkadaşa herzaman ihyiyacı vardır ama sanırım kerem artık hayatının çok büyük bir bölümünü kapladığı için böyle arkadaşlara ihtiyaç da gerekte yok.
Oğluşunla sağlıklı mutlu günler.

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

09/29/2011 19:49:00

nisaözlemcim evet ilk baslarda inanmak istemedim iyi niyetli düşündüm ama  bende anlamıs oldum. 

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

09/30/2011 17:06:00

ne yazıkki hamilelikten itibaren hayatımız değiştiğinden kopuyoruz. en yakın arkadaşım en zor zamanlarımda yanımda değildi çünkü artık onunla yaptığımız bi çok şeyi yapamayacaktık, (solarıum,gece gezmeleri vs.)isterdim yanımda olmasını ama sanırım ona ihtiyacım yokmuş nisaözlemin dediği gibi, başlarda çok üzülmüştüm ama gerçek dostlarımı tanıdım böylece..

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

09/30/2011 20:44:00

bir yandan da onlara hak veriyorum. bizim hayatımız degişti durumumuz degişti sorumlulugumuz arttı. biz eve kapandık diye onlardamı eve kapanacak. ben olmazsam baskasıyla yine gezmesine tozmasına gidecek. tek basına gidemeyecegine göre:) gercekten basına gelmeyen anlamıyor. benim bir arkadasım ben evlenince bunalıma girdi. bana hep sen evlendin ben yalnız kaldım herseyi biz beraber yapardık simdi sudan cıkmıs balık gibi oldum derdi. aylarca psikologa gidip terapi gördü. ama en cok ta davranıslarıyla beni kıran ikinci plana atan yine bu arkadasımdır:(

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

10/01/2011 08:31:00

mrb
yazdıklarınızı tek tek okudum kırgınsınız ama bunları ınsanlarla paylaşmazsanız sızın ıcınızde bırıkıp vucudunuz tepkı verır tıroıd gıbı mesela ılışkılerılerımızı cıkmaza sokan genelde ıletısım bozukluğu ve hayır dıyememek bunları nerden bılıyorum bu konuda bana gelen cok danısanım var

Ynt: arkadaşından,dostundan dertli olanlar

10/01/2011 08:43:00

EDNİA BU YORUMUNUZ YAZAN HERKES İÇİN SANIRIM. BURDA PAYLASMAK BENİ RAHATLATIYOR. SİZİN TAVSİYELERİNİZ NELER BİR UZMAN OLARAK MERAK EDİYORM?

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...