kahvaltı sorunu???

02/06/2012 11:34:00

merhaba,
doruk 17,5 aylık. biz kahvaltıyı hala püre şeklinde veriyoruz.
yanı 1 yk labne, 1 yumurta sarısı, 1tk ceviz, 1tk badem, 1tk tahin, 1 kuru incir ve kahvaltılık tahılı süt ile karıştırıyoruz. sanırım artık oda bundan sıkıldı. fakat bu şekilde ne yediğini gördüğüm için bende rahatım. normelde bizimle kahvaltıya möutlaka oturtuyoruz. çok az yumurta sarısı yiyor. peyniri ağzına alıp sonra tükürüyor.
14 aylıkken dokturu artık omlet yedirmemizi kahvaltısında normale geçmemizi söylemişti ancak biz yapamadık. sizler ne zaman normal kahvaltıya başladınız geçiş nasıl oldu.


Ynt: kahvaltı sorunu???

02/08/2012 05:21:00

merhaba, oğlum 18 aylık, bizde 5 ay öncesinde normal kahvaltıya geçtik, bizimki de geç oldu, küçük ekmeklere önce sadece çikolata ile başladı (sadece çikolata yedi belki bir hafta, ama yemiyor diye püre kahvaltıya dönmedim geri), sonra tereyağ bal, krem peynir, çatalla batırıp omleti falan kendisi yiyor, fazla değil ama ona yetiyor diye düşünüyorum. Bu şekilde bir geçiş yaptım ben. tükürme sorunu var benimkininde, ama mutlaka seveceği birşeyler bulunuyor. içecek olarakta pekmezi su  ile karıştırıyoruz, sütü az tükettiyse süt bazen bu şekilde. umarım kolay geçersiniz.

Ynt: kahvaltı sorunu???

02/08/2012 06:31:00

merhaba, bugün bende bunu sormak istemiştim iyi oldu:) burak 2.5 yaşında gayet güzel koca bir omleti kendi 3 dakikada yer üzerine meyve suyunu içer kaşar vs güzel güzel yerdi kahvaltıyı, ama 26 aylıktan itibaren kesinlikle omlet ,krep istemiyor bizimle masaya oturunca da bir dilim ekmek ya yiyo ya yemio kardeşi de kahvaltıya başladığından beri bulamaç istiyordu ama bugün bulamacı da yemedi ben de ne vericeğimi şaşırdım kahvaltıda artık önerileriniz var mı?. 

yani sevgili andenky huyları o kadar çok değişiyorki bir de sıkılıyorlar bir süre sonra herşeyden çok takılma bence ama manolyagümüşayın yemiyor diye bulamaca dönmeyişini takdir ettim ben içim rahat etsin karnı doysun diye verdim işte ama bir de 2 yaş durumu var tabi inatlaşıo benimki gerekirse aç kalıyor 2 gün, neyse kızımda bende öyle yapıcam vermiycem inşallah. 

kolay gelsin

Ynt: kahvaltı sorunu???

02/08/2012 06:50:00

cevaplarınız için teşekkür ederim. oğluma annem bakıyor kadıncağız aynı şeyden dertli yemek yemeyince başıma ağrılar giriyor 2 çocuk büyüttüp ben böyle şeyler yaptığınızı bilmem diyor. yeni nesil çocuklarmı böyle yoksa bizler çok takıntılıyız bu yüzden mi çocuklarımızda böyle oluyor anlamadım. ben bu siteye üye olalı 4 gün oldu sorulara cevaplara bakıyorum hepimizin soruları takıntıları aynı. mesela geçen gün bir yazı okudum bebeğinin yüzündeki kızarıklardan şikayetçi anne ne yapabilirim dr da sorucam mutlaka diye soruyor. benzer bi sorunu bende yaşamıştım. fark eder etmez hemen dr sordum ve bir krem kullanmaya başladık. ama o zaman bunu gereksiz takıntı yaptığımı söyleyen çevremde okadar çok kişi vardıki. kendi rahat  olanın çocuğuda sorunsuz mu büyüyor anlamadım. yaşlandım ben ya. niye eli kulağında, niye sadece başı terliyor, yüzünde niye kızarıklar var, niye öksürdü, bu mama onun için faydalımı bunlarla geçiyor benim 9+ 17,5 ayım. hee bide düzenli bez kontrol.
 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...