bebişlerimizin sorunları

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 11:44:00

bilemiyorumki canım ,böbrek  di karaciğer  di ne biliyim çocuğa zarar verirsem bi de off ne zor bunların hastalığı ya Allah beterinden korusun yine de. haş haş çocuğa kafa buldurmasın:))) ben bilmiyorum canım. ama hiç duymadım yapsa duyardık heralde.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 12:23:00

Yok canım o kafa yapan haşhaştan değil.Haş haşın işlenmemişi kafa yapar.Bakar mısınız kafamda kalan gereksiz bilgiye ağzıma sigara bile sürmeyen ben haşhaş hakkında mütaala vereceğim yakında:)))

Canım o tatlıyı bende çok severim yapımı çok zordur.Benimde yengem öğrenmiş tatlı işini meslek edinen birbayandan ama kalorisibayağı yüksek bir tatlı.Herşey her zaman faydalı olacak değil anladım dünden beri demet demet dere otu yiyorum sütümde hiçde öyle artma olmadı mesela her bünyeye farklı etki yapıyoer bu süt işi.Gerçi beniç bildim bileli hep boş gibi gelir bana memem hiç öle bilmmem şakır şakır aktığını

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 14:37:00

kızım deli gibi baş parmağını emiyor:( dün başladı ve bir anda ustalaştı,şimdi uyuyor baktım almış parmağı yine, ne olacak böyle emecekmi,ilk kızım emzik emmişti bu almadı emziği şimdi parmağa başladı ne ilginçler ya, varmı bu konuda tecrübe yaşayan,rahat bırakıyımmı çekmeyemi çalışıyım?

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 16:27:00

Delisin kızım sen daha iki ay olmuş nasıl bilicen ben ilk oğlumu kastettim sen daha önce kimi emzirdin kuzucuğum:)))))
Süt yetmezse kilo alımı yavaşlar, bezinde çiş durumu az olur ayrıca dedğin gibi memende uykuya dalmaz.

Valla dinlenmek,iyi uyku ve moral sütün iyi olmasını sağlıyor. Ama birdeşu mesele va rsütün yarayıp yaramaması kiminde yaramıyor olsa bile

Oyyyy büyüdülerde el emmeye bilebaşladılar kızlar nasıl büyüdüklerini anlamayacak

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 18:03:00

yaa arkadaşlar garip 1 sey yaşadık yaşayanınız var mıdır meraktayım.

1 saat önce bizim yawrucağı yıkadık. 1 az yorgundu ama buna ragmen pek güzel durdu. sudan hoşnut gibiydi. burnumuza su kaçtı ağlamadık, havluya geciş yaparken bazen aglardık yine aglamadık. kurulandık yağlanma aşamasında suratına 3 noktaya yağ sürdüm babamızda dibimizde ve birdenbire 1 başladı ağlamaya avazı cıktıgı kadar kıpkırmızı oldu cocuk ve o kadar acı acı o kadar uzun ve yüksek ağladı ki kulağına su kaçırıdık sandık. durmuyo deli gibi ağlıyo dr'u aramak üzereydik ki 1 meme deniyim dedim. memede zar zor sakinleşti ve simdi uyuyor ama cok şaşkınım. herhalde kulagına su kaçmış olsa simdide ağlıyor olurdu. algıları cok farklı bişeyleri başka şeylerle karıştırmışta olabilir. ay bilemedim. acaba yüzüne yağı ürerken tokat attım sanıp da alındı küsüütü m bize dedik dedik dedik... oyyy siz ne dersiniz..??????????????

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/10/2011 18:40:00

Ahhh ritacım nevar bunda herşeyi geliştiği gibi korkularıda gelişiyor bunda korkulacak birşey yok.Su kaçtı diye ağlamaz bebek canım anlamaz onu.O minicik yüreği yeni şeyler görüyor nasıl gülümsüyorsa korkacakta elinden belki parmağında yüzük varsa ondanbilekorkmuş olabilir.

Bizimkibazen yattığı yerde bir şıçrıyo sonra küçük dilini açanakadar ağlıyor iç çeke çeke.Ben ilkinden tecrübeliyim en azından :))))

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/11/2011 06:20:00

anneler bebeğinizi gece yatırırken kafasına şapka takıyormusunuz?

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/11/2011 06:27:00

benim kızımda rahatsız oluyor.. kızıyor.. takamıyorum.. bazen burnu tıkanıyor kafası üşüyorda ondanmı tıkanıyor diye düşünüyorum.. akşam kafasına bakıyorum sıcak..

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/11/2011 08:33:00

ben daha bir aylık olmadan eldivenide şapkayıda attım, dediğin gibi yüzüne iniyordu bazen korktum.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/11/2011 12:24:00

Bende hastaneden çıkınca şapkayı attım.KAfasındahiç tutmuyo ama eldiveni daha dün çıkardım sizinle konuştuktan  sonra

Beni başka birşey soracğım benim küçük oğlan basıyo doğdu doğlaı ben hep bastırdım öyle durunca oturuken ağlamıyoda yoksa  hep ayakta doalnmmaızı istiyo.Dün komşumuz geldi bastırdığımı görünce bastırma erken ayakları gelişmezdedi. Oğuzda hatırlamıyorum ölemi kızlar


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...