bebişlerimizin sorunları

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/21/2011 08:10:00

merhaba anneler.. yazdıklarınızı okudum da bir kaç şey ekleyeyim :))

bebişleri 5 saat sonra emzirdiğinizi söylemişsiniz.. emzirme saatlerinizin arası çok.. bebeklerin bu durumda kan şekerleri düşebilir dikkat edin.. sağlık ocağında 2 saatte bir emzir kan şekeri düşmesin demişlerdi.

benim kızımda başka yere gidince huysuzlanıyor.. teyzesine gitmiştik akşam bi huysuzluk 2 saat zor oturduk..

kızlar birde benim kızımın burnu ara ara tıkanıyor.. sütümü damlatıyorum yada evde olmayınca burun damlası kullanıyorlar 1 saat sonra tekrar tıkanıyor. bana öneriniz varmı.. kuzum dün hiç uyumadı :((

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/21/2011 09:34:00

Benim kızım da bazen 7 saat bile emmeden uyuyor. 40 ı çıkana kadar 4 saatte bir saat kurdum ama artık onun beni uyandırmasını bekliyorum. Doktorumuz 4 saat açlığa dayanırlar demişti çünkü. Bu arada her iki ayda 1 kilodan fazla aldı 2. ayda kilo alımında sorun olmayınca demek ki sorun yok dedim. gündüz bol bol emiyo çünkü ne zaman isterse veriyorum. bazen satte bir bazen 2 saatte bir nadiren 3 saati buluyor.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/21/2011 12:28:00

Amaç kilo alımı değilki. Zaten anne sütü ile gerekirse iki kilo alsın bir önemi yok yürümeye başladığında hepsi gidecek.Belginin dediği gibi kan şekeri.Yalnız beslenmeyi bıraktım.Uykularınız çok güzel maşallah.Bizde bir saat uyursa çok uyudu diyorum.Herkeste farklı demek.

Canım burun tıkanıklığı ile ilgili tek yapabileceğin ve zarar vermeyecek olan şey serum fizyolojik birde soğuk buhar makinesi (bizim doktorumuz kesinlikle karşı ileride alışkanlık yapacağını farklı bir ortama girdiğinde rahatsız olacağını hasta olacağını söyledi.Bize öneisi banyoda sıcak suyu açıyorsun bebişini kucağına alıyorsun sıcak suyun buharında 15 dk duruyorsun bunu günde üçgün yapıyorsun)

Birde burun çok hassas konu demişti doktorumuz.Fazla oynamamak lazımmış ve temiz olmalıymış.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 09:49:00

selam arkadaşlar.sorun değiil ama soru.mantıklı bir sıralama yapamadım.ama biizm bebişlerşn ilgi alanları malum;renkli,hareketli,sesli şeyler...(resim,görüntü,oyuncak,halı,battaniye,perde, vs vs.....) televizyonda ilgisini çekiyor gtabi.dikkat süresi dolayısıyla dakikalarca izlemiyor tabi ki.ama zaman zaman izin veriyorum.doğru mu yanlış mı bu kez bilemedim valla.ayın 8inde doktora gideceğiz.o z amana kara sizden fikir almak istedim.siz tv konusunda ne yapıyorsunzu?acil fikir desteğine ihtiyacım var.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 10:09:00

ben de izletmemeyeyim artık.sağol

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 13:49:00

Doktorumuz bizede yasak dedi.Ama maalesef şimdi uysakta geceleri televizyonsuz olmuyor.Maçtı diziydi derken onlarda bizim gibi televizyon bağımlısı oluyorlar.Yankıyazgan kitabında buna değinmiş ebebveyn ile içerikli tv seyredilsin demiş bir saat sadece.

Bizde televizyon seyrederek büyüdük bilmiyorum

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 13:54:00

sağol dilekcim.fikirleriniz benim için ciddi anlamda çok önemli.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 14:19:00

selam kızlar, beni endişelendiren bir konu var, haftaya doktora gideceğiz,internette araştırdım bulamadım, benim kız yatarken nefes alamıyor gibi bazen çırpınıyor yavrum , bazen bekliyorum ne yapacak diye dahada zorlanıyor ,üç dört saniye sonra bi rahatlamış gibi veriyor nefesini geri boğuluyor ondan sonra, özellikle oyun halısında ve beşiğinde çok yapıyor ağlama filan yok ama sanki hoşuna gidiyor gibi bakıyor, anlamadım neden yaptığını.

Ynt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 16:08:00

mihricim inşallah kontrol iyi geçer.Allahın izniyle endişelenecek birşey olmaz.içini ferah tut ve daima iyi düşün

nt: bebişlerimizin sorunları

01/25/2011 20:18:00

Bebeğim son 2- 3gündür beni emmek istemiyor. Gece uykuda ancak o da zorla veriyorum. Sütümü sağıp veriyorum ama böyle devam ederse sadece sağarak süt ne kadar daha gelir? Kesilecek diye korkuyorum. Bebeğim acaba beni niye birden emmemeye başladı? Fikri olan var mı? Çok stress oldum....


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...