The Montessori Mafia

<12>

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 08:38:00

evet ozge o kisim cok vurucu ve herseyin ozeti gibi.

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 08:51:00

sevgili simden  ilk önce montessori eğitim bloguna üye olabilirsin ve ordan zaten fazlaca öğrenceğin şey olcak,sizinde yaşınıza uygun uygulaycağınız etkinlikler olacaktır,çok fazla materyel var indirip uyguyalacağın veya görüp benzerini uygulayacağın aktivite var.ayrıca ''ekin ve biz'' diye harika bir blog var ordan bakabilirsin ki onun yanda takip ettiği montessori blogları var hepsini ayrı ayrı incele ççoooookkk şeyler var...''harika bir çocuk nasıl yetiştirilir?'' diye kitap var  onda yardımcı olur elinde bulunsun derim:))) belki soracağın isteyeceğin bişey olursada bana msj atabilirsin:)))

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 08:58:00

Çok teşekkür ediyorum Serap,  soracağım bir şey olacağı zaman aklımdasın:)

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 10:29:00

Sevgili Nuran'a katılıyorum ailenin verdiği eğitim bence çok daha önemli üniversiteye gelmiş ama bomboş o kadar çok öğrencim var ki aile daha önemli biz o bilinçde olduğumuz sürece evet belki yurt dışındaki gibi olmayacaktır ama farklı olacaklar buna inanıyorum.

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 10:36:00

Temel onemli diyoruz ya; cocuga da temeli bu fikirler dogrultusunda atilmis bir pedagoji ile yonlendirmeyi hep sevdim. BU fikri sevdim. Ben de oglum 2 yasindan beri Nuran gibi yaptim. Evimizde prfesyonel materyaller olmadan da bu fikir, gorus benimsenerek ruha dokunulabiliyor. Bloglar konusunda cok secici davraniyorum. Dogru bir baslangic icin montessoriegitimi.blogspot.com diyorum.
Cok yazarli bir blogdur. Ceviriler, haberler, yasa gore aktiviteler mevcut. Yapilan aktivitede esinlenen orijinal bloglarin isimleri var. Kolay gelsin diyorum.

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 10:42:00

evett bence de ailenin vereceiği eğitim çocuğun aldığı temel eğitimdir ve ne kadar kaliteli ise (dogru kelime belki bu değil ama) geri dönüşü okadar ii olur...ayrıca da nuran'ın dediği gibi özgüven herşeydir bence ve özgüveni yüksek bir çocuğun nerede olursa olsun başarılı olacağı kesindir,montessoride de bu var ve bundan dolayı çok benimsiyorum...

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 13:50:00

You won’t be able to fully replicate a Montessori preschool at home. Socialization and developing self-control are very important aspects of Montessori. Children in a Montessori school learn to exercise freedom within a framework of consistent rules – just like real life. They learn to function cooperatively with other children of varying ages. Socialization is a big benefit of a Montessori program.

So, here’s something you can do: find other parents like you with preschoolers! Seek out other parents and make materials together. Share your experiences and learn together. Get your kids together in play and early learning groups. Put out some materials and let the kids choose among them and freely interact. As long as they don’t damage the materials and you can guide their behavior positively, they’ll figure it out. Let them do large muscle activities together, starting with the playground. Teach them to swim, do gymnastics, and maybe play soccer. These socialization experiences, combined with the learning materials you provide, will zoom your child’s development along and be wonderful preparation for school.

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 13:52:00

hepimiz evde montessori aktivitileri yapıyoruz çok güzel fakat 2.paragrafa dikkatinizi çekmek istiyorum Montessoride çocuk ne kadar bağımsız gibi görünsede genede sosyalleşmenin önemi vurgulanıyor. Keşke bu şekilde oyun grupları olsa.

Ynt: The Montessori Mafia

08/01/2011 14:02:00

ne kadar güzel olurdu vallahi:))hadi kreşi bize çoook uzak, bari oyun grubuna giderdik dimi...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...