Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Seti Nedir?

05/11/2010 06:07:00

 ADIM ADIM NEDİR?

Çocuğunuz altı yaşına kadar duygusal ve zihinsel gelişimin büyük bir bölümünün tamamlandığı önemli bir dönemden geçer. İnsan yaşamının en önemli adımları bu dönemde atılır.

Çocuğunuz hayata tamamen bir yetişkine bağımlı olarak başlarken, zaman içinde bedensel, duygusal ve zihinsel gelişimi dolayısıyla birey olarak kendi kendine yetebilmeye başlar. Bu gelişim süresince bebeğinizin ve sizin ihtiyaçlarınız farklılaşır.

Adım adım kitap serisinde de farklı yaşlara ve alanlara yönelik belirli bölümlere yer verilmiştir.

Sağlıklı ilişki kurmanın önemli noktalarını bilmek anne- baba ve çocuk arasındaki ilişkinin gelişmesini destekler.Özellikle 0-9 ay arasında anne babaların bebekleriyle ilişkilerini anlamaları önemlidir. İki yaşından önce (9-24 ay) çocuğunuz tanıdığı, kendini güvende hissettiği kişilerden ayrılmalarla baş etmekte zorlandığı için gelişimi daha çok aile içindeki etkileşimlerle şekillenir.

Oysa aileler büyümekte olan bebeğin nasıl oyalanacağı ve gelişimine nasıl katkıda bulunulacağıyla ilgili kafa karışıklıkları, yetersiz kaynak ve malzeme sıkıntısı yaşarlar. Bunun bir sonucu olarak çoğu zaman daha çok birbirini tekrar eden aktivitelerle günlerini doldururlar. Ancak, iki yaşla birlikte çocuk gelişimi aile dışındaki ilişkilerle de desteklenebilir.

Gelişimsel ihtiyaçları temel alarak hazırladığımız bu kitap serisinde ilk aylar için (0-9 ay), anne/babaların bebekleriyle aralarındaki ilişkiyi anlamalarına yardımcı olacak makaleleri içeren bir kitap hazırlanmıştır. Daha sonraki aylar için çocuğunuzun duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişim sürecinde ona eşlik eden, kolay ulaşılabilecek malzemelerle uygulayabileceğiniz oyunlar içeren ve birlikte hoşça vakit geçirmeniz amaçlayan aylık setler hazırlanmıştır. Bu setlerin içinde kitaplar, çocuk müzikleri ve interaktivite için gerekli oyuncaklar bulunmaktadır.


Her ay kapınıza bir kutu gelecek Kutunun içinden çocuğunuz kaç aylık ise o aya ait bir kitap çıkacak
Aktiviteler için gerekli ekipmanlar ve oyuncaklar da kutuda yer alacak Ayrıca her ay farklı müzikler de kutunun içinde bulunacak
Tanıtımlar, broşürler ürün örnekleri ve çocuk aktiviteleri ile ilgili duyurular da kutunun içinde size ulaşacak Ve zaman zaman yapacağımız sürprizler ve süpriz hediyeleriniz de kutunun içinde yer alacak

Ynt: Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Seti Nedir?

11/23/2010 08:37:00

bu sete nasıl sahip olabiliriz


Ynt: Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Seti Nedir?

11/23/2010 10:07:00

merhaba benim oğlum 4 yaşında sadece bu yaş için olanına nasıl sahip olabilirim ?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Seti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...