kendi hayatımız ve çocuklarımız

<1234>
07/29/2010 06:27:00

Oğlum, bir süreliğine anneannesinin yanına gitti.33 aydır ilk kez ondan ayrı günler geçiriyoruz.Elbette özlem çok yoğun.Ama benim bahsetmek istediğim başka bir konu var.İlk özlem şokunu atlattıktan sonra ,bir anda kendi hayatıma odaklandım.Meğer kendi hayatım diye bir şey pek kalmamış.Çocuğum hayatımın hemen hemen tamamını kaplamış.Onun o renkli,inanılmaz dünyası benim dünyam olmuş.Başka bir şeyi görmemiş gözüm.Nerdeyse eşimi bile.Sanki yeni bir aşk yaşamışım ben 33 ay boyunca.Garip hissettim kendimi.Eskiden kızardım etraftaki annelere ,ebeveynlere.''Bütün hayatlarını çocuklarına adıyorlar, ne kötü ,kendi hayatları yok.'' diye düşünürdüm.Ben öyle olmayacaktım.Hep dolu dolu bir hayatım olacaktı kendime ait.Ama olmamış.Oğlumla olan hayatım kendi hayatım aynı zamanda  ama biraz korkuttu bu durum beni.Şimdi onun yokluğunda her türlü sosyalliğe,etkinliğe saldırmak geçiyor içimden ama bir tarafım da bu değil diyor asıl çözüm.Çocuğumuza ve kendi hayatıma(ıza) aynı özen ve dengeyle yaklaştığım bir hayat benim asıl istediğim.Boşluk bulduğumda saldırmak değil.Zaten olmuyor da.Bir anda herşeyi yeniden inşaa etmek ve sonra yeniden başka bir düzene geçmek doğru değil.Ama biraz boşladığım şeylere zaman ayırmak telaşı da var içimde dizginleyemediğim.Farklı bir süreç yaşıyorum anlayacağınız ve biraz garip hissediyorum bu yüzden de.

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 06:34:00

Benim de düşündüğüm olmuştu bunları, ama Yiğit den ayrı geçirdiğim bir dakikam bile yok benim neredeyse.
Kendime ait zaman,   spor yapmak istiyorum, ama tembellikten mi zamansızlıktan mı yapamadığımdan emin değilim açıkçası.
evlenmeden önce arkadaşlarımla dışarı çok çıkardık, ama kimisi istanbul a gitti, kimi de benim gibi evlenip çoluk çocuğa karıştı, gidemyiyoruz yani.
Hala yaptığım kendim için tek şey, kitap okumak. fırsat buldukça okuyorum.
Her hafta neredeyse kuaföre giderdim,dip boyam bu kadar beklemezdi,platin sarısı saçlarım vardı, bu hafta sonu gidip kendi rengime döncem,ilgilenemyiyorum.

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 06:44:00

Sanirim seni en iyi anlayanlardan biri benim Eylem. Kizimi tam 39 gün önce biraktim anneannesiyle dedesinin yanina. Evet her haftasonu gidiyorum, hatta 9 gün full onunlaydim; ama ... öyle işte. Neyse gelelim kendi hayatlarimiza. Var mi ki dersen, bilemiyorum. Beyza'yi ilk birakip geldigimiz hafta, büyük bir boşlukta hissettim kendimi, nereye saldiracagimi bilemedim, ayni aksam hem sinemaya gitmek hem uzun zamandir Beyza'siz görüsmedigim arkadaslarimla görüsüp muhabbbet etmek, hem evde kalip dinlenmek, hem kocamla bas basa vakit gecirmek, hem alisveris yapmak ... istedim; evet ilk hafta cilginlar gibi planlar yaptim, su gün bunu bugün sunu yapalim diye. sonra baktim ki aslinda bu degil istedigim. yani aslinda ben ne istedigimi bilmemiyorum. Beyza'sizlik üzücü ve zor; aslinda tam anlamiyla bir boşluk hissi yaratiyor içimde; ama bunu hiçbir seyle doldurmam mümkün degil. Peki o zaman eski cocuksuz günlerimize dönelim kocamla dedim, yok o da olmuyor, degismisiz Beyza'yla birlikte. Hatta eski sevgili oldugumuz günlere dönmek istedim içimden, yok oluyor. neden bilmiyorum. calismak ikimizi de yoruyor, belki de yaslandik, aksamlari hele ki her aksam bir atraksiyon yapmak gelmiyor içimizden veya birimizin enerjisi digeriyle örtüsmüyor. Sonuc; bunca günde "Beyza yokken sunlari sunlari yapalim" dediklerimden cogunu yapamadigim günler gecirdik. çözüm; bilmiyorum. bir yol gösteren olursa cok sevinirim. Korkmaya basladim...

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 06:55:00

Deniz sana katılıyorum.Beni en çok yaralayan da eşimle olan iletişimimin ne kadar azaldığını fark etmek oldu.
Emineceğim,kader ortağım(çok dramatik oldu be!), aynı hisler var bende de .Ne yapacağımı bilemiyorum.Bir taraftan her akşam bir planım olsun istiyorum,bir taraftan da o enerji ve tutku kalmamış.İşte bu korkutucu.

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 06:56:00

Hayat,
Aslında ben Yiğit varken haftada bir akşam kaçamak yapıyordum ama onsuz olunca bir anda boşluk oldu ama bu da beni biraz tedirgin etti.

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:10:00

Bizim hayatımıza da begüm renk kattı, biz herşeyi begümle yapıp mutlu olduk, tatile giderken babannesi dedi, bana bırakın siz gidin, biz asla düşünemedik bile, onun da hakkıydı, ama bu bizim iletişimimiz koparmadı, ama imkanlarımızı hep değerlendirdik, mesela begüm uyuyunca aradık, babannesini teyzesini gelirmisiniz biz sinemaya gitmek istiyoruz, geldilerde sağolsunlar. Aslında kısacası bizim ilişkimize renk kattı artı bir değer kattı ..

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:15:00

Hayat,tedirginliğim kendimi boşlukta hissetmemden kaynaklandı.Yoksa Yiğit orda inanılmaz mutlu.Yani ,söylemek istediğim çocuklarımızın hayatımızın nerdeyse tamamını kaplamış olduğu ve bunun beni biraz tedirgin ettiği.
Güneş,ne güzel.Ben ve eşim çocuklu hayatımızdan çok memnunuz.Birlikte çok eğleniyoruz.Çok güzel anlar yaşıyoruz.o konuda hiçbir problem yok.Ama Yiğit'in olmadığı bu birkaç gün kendime yönelmemle bazı şeyleri kafama taktım işte.

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:20:00

Çalışınca bazı şeyler rutin oluyor ister istemez, mesela biz şu sıralar begümü uyutup gece dvd/dondurma keyfi yapıyoruz, tavsiye ederim :) 7 kocalı hürmüzü seyrettik, ejder kaplanı nı, pazar sabahı ev toplayacaktık, eşim dedi, gel havuza gidelim evi herzaman toplarız! hemen kalktım hazırlandım :=)

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:38:00

günes, ne güzel hadi gel havuza gidelim diyebilecek bir esin var:) cok sanslisin. benimkini yapistigi bilgisayar masasinin sandalyesinden kazimak icin bayagi bir dil dökmem gerekiyor:)

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:51:00

benim eşimin lakabı jaws :)

Ynt: kendi hayatımız ve çocuklarımız

07/29/2010 07:54:00

aynen Emine,özge.
bugünlerde mesaisi müsait değil, hafta sonu o izin kullanamıyor,ben hafta içi izin kullanamıyorum. Yiğit le yapıyoruz her ne yapılacaksa.

<1234>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...