bebişlerin beslenme düzenleri

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/12/2011 16:07:00

emziği 10 gunlukken denemeye calıştım kesinlikle istemedi kızım.  ara ara değişik markaların hem silikon hem de kauçuk emziklerini denedim, yine de istemedi. bebeğe göre değişiyor...


3 ay civarında bebekler ellerini keşfettiği için, hem sık sık ellerini izliyorlar hem de ellerini emiyorlar. butun bunlar da nörolojik gelişimlerinin bir parçasıymış. ayrıca bebeklerin ellerini temiz tuttuğuz sürece ellerini emmesinin hiç bir sakıncası yokmuş, öfori salgılıyor mutlu oluyorlarmış hatta:) uzuuuun yıllar sürmediği sürece müdahale etmeye hic gerek yok gibi.

3 ay civarı iştahsızlık başlayabiliyormuş artık doymayı öğrendikleri için. uyurken memeyi veriveriyordum ben en kolayı öyle oldu:)))  neyseki gecti o istahsızlık dönemi, 15-20 gun sürdü sadece...

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/12/2011 16:46:00

Lavinyacım emzirme aran nedir? Çok sıkmı emziriyorsun? Genelde iki saat yada üç saat'de bir emzirmelisin emzirme aran kısaysa açolmadığından almayabilir.Yinede doktoruna sor en iyi çözümü o bilir

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/13/2011 07:51:00

benim kızımda parmaklarını emiyor.. hatta bazen ikisini ağzına sokuyor ve kusuyor.. bi ara ne varmış şu parmaklarında tatlı tatlı emiyorsun..verde bende bakayım tadına..emdim parmaklarını o da gülücükler atıyor bana :)) artık emzik yerine parmak emiyor..

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/13/2011 07:57:00

bizimki de en başta emzik almıştı ama artık istemiyor. keyfince olcak napalım. allahtan kendini kusturacak kadar sokmuyor ellerini.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/14/2011 00:30:00

düzenimiz falan kalmadı arkadaslar:S oğlum 2A+18G... Göğüs ucu probleminden dolayı 2,5 aydır 2 saatte bir sağarak biberonla besliyorum kuzucuğumu... Cok da istahlı bir bebekti taki rotadan hastanede yatıncaya kadar. simdi anne sutu ya da mama mümkün değil 50 cc yi gecmiyor 3 saatte bir aldığı. oysa kilosuna gore en az 950 cc alması lazım bir gunde... yani bu da 3 saatte bir 120 cc demek. ne olduğunu anlamıyorum, ac gibi değil. guluyor, oynuyor mutlu ama 1 aylıkken tukettiği sutten daha azını tuketiyor neredeyse. Zorladığımda da oğürmeye baslıyor.
Herhangi bir rahatsızlığı yok cok sukur cunku tum tetkikleri yeni yapıldı.
ilgisi baska yone kaydığı icin olabilir diye dusunyorum ama hic mi acıkmaz kucucuk yavru:(
göğsümden beslenemiyor diye uzuluyor, dert ediyordum... ama simdi anne sutunu bol bol aldığı gunleri mumla arıyorum. bu donemin bir cesit gecis sureci olduğuna inanmak istiyrum.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/14/2011 05:35:00

muhammedebrarım hastanede çıkalı ne kadar süre oldu.. zamanla eski haline döner.. acıktığı zaman mamayı yer zaten..bende sütümü sağıp eve bırakıyorum.. biberonla veriliyor diye yemiyor..aç olunca hepsini bitiriyor.. tetkileride iyi çıkmış diyorsun. zamanla düzelir.. geçmiş olsun.. Rabbim kolaylık versin..

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/14/2011 07:50:00

muhammedebrarım rota virüsü(ishale karşı) için özel aşısı var. 2. ve 4. aylarında oral yolla veriliyor. siz yaptırdınız mı? aşının adı rotarix.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/15/2011 09:36:00

ben bu ek besin işini beceremiyeceğim gibi geliyor:(( meyve sıkacağı kocaman bi çay kaşığı meyve suyu için onu bulaşık etmeye üşenirim gibime geliyor nasıl başlasak neyle başlasak, aslında 3,5 aylık yavaş yavaş başlasammı kilosuda iyi, kaşık maması , milupanın meyve püreleri aldırdım dolapta bekliyor versemmiki?

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/15/2011 20:08:00

15 gün oldu hastaneden cıkalı. Rota en fazla iki hafta suren bir hastalık zaten. ama sanırım istahsızlık sorunu hastalıkla cok alakalı. rota asısını yaptıracağımız gunun iki gun oncesinde yakalandık hastalığa... Sağolun cevaplar icin.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/15/2011 21:56:00

Mihircim cam renden yokmu.Orada rendeleyip suyunu tülbentten geçirebilirsin.Ben armut suyu veriyorum.Kaka yapma problemi yüzünden sabah öğle akşam bir tatlı kaşığı bu ek gıdadan sayılmaz.Bence doktorun söylemesinde ayrar varama altıncıaylarda çok zor alışıyorlar yeğenim öyle oldu hala zorluk çekiyoruz ben büyük oğlumda dört aylıkken başladım hem süt yetersizliği hemde yaramaması nedeniyle ama doktor dedi.

Sanada çok geçmiş olsun tatalım.Nasıl bulaştı yavruma bizde dikkatedelim


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...