bebişlerin beslenme düzenleri

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/15/2011 22:12:00

rota herkesten bulasmıs olabilir dedi drumuz..  ağır gecti bizde. gunlerce beslenemedi kuzucum. genelde anne sutuyle beslenen bebekler hafif atlatır rotayı ama bizim icin aynı durum soz konusu olmadı maalesef. bu sebeple simdi daha katıyım cocuğumu sevmek isteyenlere once su ve sabunu gosteriyorum inanın. o kadar canı yandı ki bebeğmin kimin kırıldığı kimin darıldığı cok da umrumda değil artık acıkcası. Rabbim tüm bebekleri korusun,esirgesin.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/16/2011 12:35:00

Bu konuyu daha öncede konuşmuştuk.Bakabilirsin maalesef çevremizdekiler anneler kadar duyarlı olamıyor  bence en iyisini yorsun. Bebeğinden kimse önemli değil.Canım yavrum ne acılar çekmiştir küçücük bedeniyle.Dilede yok ki anlatsın maremini.Çok çok geçmiş olsun

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/17/2011 08:35:00

çevremizdeki herkes dikkatli değil maalesef.. biz bebeğimizi dokunmadan önce ellerimizi yıkıyoruz.. herşeyine dikkat ediyoruz.. bende işe başladığım gün bebeğimi anneme bıraktım.. bıraktığımın ikinci günü grip oldu.. hemen doktora götürdüm ilaç kullandık.. kuzucuğum o kadar sessiz mahsun mahsun bakıyonıyordu.. insan hemen iyi olsun istiyor.. o hasta olmasın..kendim olayım diyordum.. Allah a şükür şimdi çok iyi.. Rabbim tüm bebişlere şifa versin.. hasta olunca insan çevreye katı davranıyor.. gripli kişileri bebeğime yaklaştırmıyorum..

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/17/2011 10:17:00

Belgincim benii görsen sanki bulaşıcı hastalığı varmış gibidavranıyorum.Ama ne yapalım kendimi geçtim o küççüçük yavrucak çekiyor neyiyor ne içiyor gerekirse görüşmesinler çokda umrumda değil

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/17/2011 10:43:00

öyle canım..  anneme bile tembihliyorum.. geçen teyzem emziği şekerine batırın verin demiş.. annem veremem belgin kızar demiş.. sakın verme dedim ben ne diyorsam öyle yap..

canım buhar makinesini doktor tavsiye etmişti.. doktorların dedikleride birbirini tutumuyor :(( arada kaldım.. burun aspiratörünü çok kullanmıyorum.. burnu çok dolunca.. banyo yapınca temizleniyor zaten..

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/17/2011 13:29:00

Anladım canım.Benim annem zamanında çocuk bakıcılığı yaptığı için çok bilinçli çocuklarıma bakmış olsa hiç tembih etmeme gerek kalmaz bile.Ama eşimin tarafı bu konularda eski kafa anlamıyorlar.

Canım benim doktorum Vahap Öney bu yakada olsaydın mutlaka tavsiye ederdim

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/17/2011 18:39:00

vahap öney uzman tv de videoları olan doktor degil mi? cok tatlı bir adama benziyor:)

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/18/2011 08:22:00

bellacım bu yaka değil ben eskişehirdeyim :)).. yeni bir doktor buldum.. ona gideceğim inşallah bu doktorda içime siner..

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/19/2011 12:06:00

kızlar gece yatmadan 100cc kadar kaşık maması vermeye başladım, benimki obur doymuyor iki saat emme seansları azaldı biraz daha hatta geçen gece mamadan sonra bi deneyim dedim beşiğine koydum kendi kendine uyudu::)) doğum kilosunun iki katına çıkınca ek gıdaya başlanıyormuş nette bi doktor yazmıştı, napıyım artık doymuyor sıpa, meyveli sütlü aldık  bi de severek yiyor şapırdata şapırdata:)

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

01/19/2011 14:27:00

Arkadaşlar ek gıdaya başladıklarında kullanmak için bir meyve filesi var emzik gibi içine meyveyi koyuyosun tadlara alışmaları açısından güzel birşey. Hem direk meyve suyunu vermekten iyi çünkü bişeylerin suyunu içmeye alışan çocuklar sonra katı şeyleri yemeye alışmakta zorlanıyorlar. benim kızım henüz 2 ay 7 günlük ama ben ondan almayı düşünüyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...