bebişlerin beslenme düzenleri

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

03/29/2012 10:24:00

kızım nisanda 18 aylık olacak bende nisan 9 gibi sütten kesecem.ev hanımı olupta emziren anneler ne zaman kesmeyi düşünüyorsunuz

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

03/29/2012 14:20:00

16 ay 20 gunlukken sutten kestim bir anda... Herkese kolayliklar diliyorum

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

03/30/2012 11:48:00

Ben iki yaşına kadar emzirmeye kararlıyım ama Ramazanda artık oruç tutmayı da istiyorum ama bilemedim... Artık hangisi ağır basarsa o günler geldiginde :)

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 10:48:00

Aslında yemek olayına bu kadar takık değilim;yani elimde kaşıkla gezmem.Şu kadar yedi şu kadar yemedi hesabı yapmam.Ama birşeyleri eksik ve yanlış yapmaktan çkeiniyoru.Evet beslenme anlamında büyüdüler ama benim fikirlerinize ihtiyacım var.Sormak istediğim şu; siz öğle ve akşam öğününde neler pişiriyorsunuz bebeklere.Yani bir öğünde menüsü nasıl oluyor neler yiyor.Genel olarak bir sıralayabilir misiniz?Sanki bizimki hep çorba yiyormuş gibi geliyor  da.Ben maddeleyeyim siz de yazarsanız kopya çekicem sizden;

-sebze çorbası
-mercimek çorbası
-tarhana çorbası
-şehriye çorbası
-yayla çorbası (neredeyse hiç yemez ama çok nadir.yoğurtlu çorba sevmiyor)
-bulgur pilavı
-köfte (iyi günündeyse yer ama yemezse çorbalarına katarım)
-balık
-pirinç pilavı
-makarna (atıştırmalık gibi yer.)
-patates yemeği
-haşlanmış sebzeler

**çorbaları genelde koyu kıvamda içer.püreye dönüktür yani.işine gelirse bizim gibi yer işine gelmezse püre olarak yer.bulur pilavında hiç sorun çıkarmaz

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 10:55:00

canım sıraladıgın şeyler bana göre gayet ideal. her besin grubundan tüketiyor sonucta. çocukların damak tadı neye alıskınsa o dogrultuda gitmek dogru bence. eger corba tarzı seviyorsa öyle yesin. bizimki de tam tersi corba hiç sevmez. bir balık corbası yiyor o da corba diil sulu yemek kıvamında. sebzeyide pure seviyor. her cocuk farklı işte ama Öykü bunlardan giyorsa gayet güzel besleniyor.
benim bunlara ekstradan söyleyebileceğim sakatat yada koc yumurtası olabilir. masala hafta da 1 koc  yumurtası diğer hafta ciger veriyorum(genelde tavuk cigeri) seviyor. ben köy tavugu buldukca da ona köfte yapıyorum bir de onu da gayet güzel yiyor.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 11:00:00

Benimki de çok koyu içer çorbayı,sulu yemez.Baştan da öyle alıştık aslında.Aslıcım 1 yaş kontrolünde dr sakatat verme deyince vermemiştim ama sen,dilek,özgü falan yedirmişsiniz ne güzel.ben d esorayım olmadı yediriyim bakalım sevecek mi? Koç yumurtasını hiç bilmem.Nedir,nasıldır,nasıl yedirilir,nereden bulunur? Tavuk ben de vermiyorum ancak yazın Boluya gidince yer.Köy tavuğu yok çünkü bildiğim bir yerde.
Bir de mesela Öykü bir öğünde 2 çeşit falan çok çok nadir yer.Bne mi beceremiyorum,siz nasıl yapıyorsunuz bu durumu?

Bir soru daha kefir içiriyor musunuz?Hiç denemedik daha.

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 11:11:00

koç yumurtası bildiğin yumurtalık!! daha acık yazamadım buradan :D
o konuda biraz sanslı masal tanıdık kasap getiriyor sürekli, tavugu da burdan tanıdıklardan buluyoruz, e balık konusunda da sanslı nitekim balıgı cok seviyor. dün 2 cupraya yakın yedi mesela :))
bizde de bir ogunde 2 cesit olmuyor. genelde oglen ona ayrı yemek yapıyorum. aksamları bizle takılıyor. o zaman herşeyden tadımlık yiyor. ama bizim ögle ve aksam yemegisonrası simit yeme faslımız var. simiti seviyor bende yediriyorum.
kefir ne yazıkki içmiyor. masal su dısında sıvı tuketmiyor. hiç süt de içmiyor mesela. ama kefiri de denimiştim kesinlikle kabul etmedi. bende süt yerine yogurt ve peynire yükleniyorum nitekim onları seviyor.
yine beslenmeyle ilgili bwnim size sorum war. malum nurtide de cok tartısılıyor. öğleden sonra ara ögünlerinde masala acma kek vb seyler kendim yapıp yediriyorum seviyor. ama dısarda gördüğü zaman da aman bu dısarda sen yeme olmuyorum muhakkak tattırıyorum. çünkü artık cocuklarımız sosyalleşmeye başladı biz nereye kadar müdahele edicez. bir süre sonra kreşdeki arkadaslarından ordan burdan görüp bilinçsiz sekilde saldırmasındansa benim kontrolümde herşeyi tatmasından yanayım. dolayısıyla masal su anda çikolatanın da tadını biliyor. tabi ki tadımlık! gecenlerde denk geldik parkta bir cocuk diğerinin elinden kaptı cikolatayı mesela. benim düşüncem böyle bilmiyorum siz nasıl yaklasıyorsunuz bu konuya

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 15:46:00

Anladım Aslıcım sağol.Saflığıma ver :)))Ben de senin gibi yapıyorum öğlene ayrı akşama biizmle yiyor.Biizmki de bayılor simite.
Bizimkinin dışarda yediği şeyler çubuk kraker,çok nadir olmak üzere de çikolata ve lollipop.Zaten bir bütünü bitirmeleri mümkün değil.Bu konuda ne çok sıkıyorum ne çok rahatım.Bir de turşuya bayılıyoruz :))

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 18:21:00

oluyor arada bana da öyle:) bir de heryerde ismi farklı geçiyor o yüzden isim yabancı gelmiş de olabilir! 
aynen işte ben de senin gibi benim kontrolümde ama tadımlık kesfetmeli bişeyleri.
tursuyu hiç denemedim bir denemek lazım :)

Ynt: bebişlerin beslenme düzenleri

04/03/2012 18:33:00

:)Biizmki bayılıyor turşuya.Marketteki ilk tercihi :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...