sonda

05/07/2010 06:27:00

Kızım iki aylıkken sabahtan akşama kadar sürekli ağlayınca soluğu gecenin bir vakti çocuk hastanesinde almıştık. Kan tahlili için kan alınırken ben zaten kötü olmuştum. Hemşire şimdi de idrar tahlili için sonda takmamız gerekecek dediğinde yemin ediyorum o an başım dönüp gözlerim karamaya başlamıştı. Zaten doğum yapalı sadece iki ay olmuş ve ben daha doğum sonrası psikolojisinden kurtulamamışım ve sezaryen sırasında vıjjjıt diye içimi çeken o sondayı unutamamışım. Bir de minicik kızımın neresine takacaklar o sondayı, çok kötü bir şey yaptırmayalım diye eşimle konuşmaya başlayınca, bebek hemşiresi gözleri yuvalarından çıkacakmış gibi bakıverdi bana :=) Meğer yapışkan ve hafif bir poşeti tenine yapıştırıp, bezin içine içine çiş dolacak şekilde kapatıyorlarmış. Hemşire deli olduğumu düşünmüş olmalı:=)

Ynt: sonda

05/07/2010 06:59:00

Ay bende okurken fena oldum ama! Sonda deyince ne anlamanı bekliyorlardı ki?! Bende sonuna kadar idrar yollarına tüple girilecek sandım !!!
Bence hemşire salaklığı olmuş bu!!! :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...