Sizce erkenmi?

02/13/2012 16:32:00

Merhaba grubs yeni uye oldum. Acilmis diger konulari okuyunca genelde cocuklar çok bilinçli gibi geldi bana. Oğlum 19 aylık, doktoru yavaş yavaş egitime baslayin dedi. 3 gündür oturagina oturtuyorum. Cisını birkaç kez yaptı. Kafkasını hiç yapmadı, yalnız oğlum her söyleneni anlasada henüz konuşmuyor. Cis yaptığında da aslında ne yaptığının farkında değil, Cis yapınca biz alkışlayıp tebrik etsekte bağlantıyı kurmuş gibi görünmüyor. Bu konuda birlikte çok kitap okuduk, video izledik. Ama cisının geldigini hissetmiyor gibi. Oturandan kalkıp bezini takına onada Cisini yapıyor. Bezi elleyince anlıyorum yaptığını, hiç belli etmiyor. Sizce oğlum için erken mi? Oğlum gibi henüz konusmayan, Cis-kaka olayından habersiz miniklere tuvalet alışkanlığı kazandıranınız var mı?

Ynt: Sizce erkenmi?

02/23/2012 15:23:00

Ben 9 aylıkken başlamıştım.

Oğlan çocukları için tavsiyem plastik şişe :) Birkaç defa plastik şişeye çiş yaparsa, çiş olayını kavrar kesin.

Ynt: Sizce erkenmi?

03/23/2012 06:58:00

Biz bir aydır yani 9 aylıktan beri yapıyoruz bu yöntemi. Bence eğitim olarak düşünmeyin bunu. Bu bir alışkanlık meselesi. Yemek mama sandalyesinde yenir gibi tuvalet tuvalette yapılır. Ben altını banyoda açıyorum hep. Klozet adaptörüne en fazla 5dk için oturtuyorum. Şarkılar söylüyoruz. Yaparsa öpücükler, iltifatlar; yapmazsa en ufak bir yüz asılması yok. Yaparsa sifonu çekerken el sallıyoruz. Elimizi mutlaka yıkıyoruz. Sizin bebeğiniz şu anda ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Anlayınca yapacaktır. Bir de biz kumaş bez kullanıyoruz. Kullan-at bezler bebeklere rahatsızlık vermiyor, ıslak-kuru farkını bilmiyorlar.

Ynt: Sizce erkenmi?

03/23/2012 06:59:00

12 aylıkken başlamıştık biz de. Bence erken değil.

Ynt: Sizce erkenmi?

03/23/2012 07:04:00

Bende yeni yeni başladım sabah kalkar kalmaz lazımlığa oturtuyorum bence erken değil yaz geliyor yazık kurtulsun bezden rahat rahat dolaşsın yavrucak

Ynt: Sizce erkenmi?

03/23/2012 09:03:00

21 aylık oldu kızım ben daha başlamadım ama artık başlıycam.direkt klozete alıştırmayı düşünüyorum bende.lazımlık vs almayı düşünmüyorum..

Ynt: Sizce erkenmi?

05/07/2012 20:49:00

Erken değil evet.

Biz varız gözlemle başladık,söylerek bitirdik 16 ayımızda.
Erken değil evet ama ne yaptığını bilmek çok önemli diye düşünüyorum.Lazımlık mı adaptör mü bunlar mesele değil.Mesele çocukta farkındalık oluşturmak.Hangi zamanlarda ve nasıl yaptığını gözlemek.Konuşmak,konuşmıyorsa işaretleşerek iletişime geçmek,rol model olmak.
Tuvalet ihtiyacı geldiğini anladığınızı ve ona yardımcı olacağınızı hissetmesini sağlamak gerek.
Kolaylıklae diliyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...