ikizlerin uykusu

03/17/2010 19:26:00

ikizlerinizin uykuları ne alemde? benimkiler 9 aylık oldular. gece  sık kalkıyorlar ve surekli sallattiriyorlar kendilerini. derin ve kaliteli uykuları yok cogu zaman. gunduz de aynı boyle.  20 dak da bir uyanıyorlar. baslarında oturup sallarsak 1,5 saat uyuyorlar. ama kendi hallerine bırakırsak 20 dakika sonra uyanıyorlar ve bir daha kendi kendilerine dalamıyorlar sallamak da bosuna artık. artık sallamaktan nefret ediyorum. :(  iikizler icin uykuyu ogretme yontemi var mi? tracy nin y/k yontemini uygulayacak halim/gucum yok.

Ynt: ikizlerin uykusu

04/20/2010 19:30:00

ikizlerim 18 aylık oldular.uyku düzenine 2.5 aylıkken ayrı odalarda başlayıp sonra aynı odada yatırarak devam ettim.İlk aylarda pusetlerinde salladık ama hiç faydası olmuyor.Ben doktorumuza başvurdum.Ağladıklarında sabırlı olmanız kendi kendilerine uyumaları gerektiğini sallamadan öğretmeniz gerekiyor.Beş dakika aralıklarla yanlarına gidip kucağınıza almadan yatıştırıp odadan çıkmanız lazım.Zor oluyor ama faydasını görüyorsunuz.Uzman görüşlerini dikkate alın.Biz dört aydan sonra rahat ettik.Gece uykularımız çok şükür düzenli .Kızlarım hiç sallanmadan uyumaları gerektiğini biliyorlar.Birbirlerinin seslerine de alışkınlar.Gündüz uykularımız da düzenli fakat çok kıkırdıkları için ayrı yatırıyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İkiz bebek bakımı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...