Densiz konu-komşular tanıdıklar

<123>
10/08/2012 06:19:00

Bu konuda çok dertliyim. Çevremde çok olmamakla birlikte densiz insanlar var. Onları kendimden uzaklaştırmaktan vazgeçtim cocugumdan nasıl uzaklastırmalıyımın peşine düştüm. İnsanları kırmadan, kibarca çocuguma söylememeleri gereken şeyleri belirtiyorum ama kim dinliyo. Kızıyorum ama kendime o an ağızlarının payını veremediğim için. Bunlar nasıl insanlar, size ne kardeşim çocugum parmak emiyor, seviyor emecek istediği kadar , çocugum bezleniyo size ne param var daha da bezliyecem, ta ki kendini hazır hissedene kadar, bunlar bi kaçı. Ben annesi olarak bunlardan raharsız olmuyorum da siz kim oluyorsunuz da rahatsız oluyorsunuz, cocugumu utandırmaya kalkıyorsunuz. Ama bugünden sonra kim olursa olsun kırıcam kalplerini. Nezakette bi yere kadar. Hırsımı alamadım ya, düşündükce nasıl sustum kendime cok kızıyorum. Bu gibi durumlarda hic hazır cevap değilim. O densizlere nasıl cevap verilir bilemiyorum. Sizlerde durum nasıl? Önerisi olan?

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 06:57:00

 kelin ilacı olsa kendi başına sürer :)))

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:02:00

terslerimm.kimseyle cıvık cıvık olmayı sevmem.
seviyeyi korumak en güzelii.

herkesde hafif açık sözlü olduğumu bilir ona göre konuşurr benle allahtann :))ehuhuhu

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:09:00

peki bunu yapan aıle buyuguyse :((

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:21:00

Aile büyüğü ise kolay, onlara bi şey söylemezsin bir iki surat asarsın, görüştürmezsin olur biter. Ama bu tiplerle nerede karşılaşacağın belli olmuyor ki. Her an her yerdeler. Sokakta hiç tanımadığın birileri, karşı komşun, mahalle bakkalın çocugu olan afkam kesiyor. Ama karar aldım bundan sonra lafım belli beni rahatsız etmiyor davranışı siz kimsiniz ki raharsız oluyorsunuz. Daha kibarını sizden bekliyorum. ne bileyim daha kabasını, daha kurnazını hadi hanımlar yaratıcılık biraz. Çocuklarımızı bu gibi insanlara karşı koruyucu cümleler kuralım. ( abartıyım biraz)


Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:29:00

benim kızımda emiyor parmak. bırakamadı gitti diyenlere parmak onun parmağı istediğini yapar diyorum sıkılınca bırakır diyorum:)

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:31:00

Bu konuda bende muzdaribim ama su acidan. Insanlar benim cokbilmis oldugumu soyleyip ustume geliyolar. Cunku ne derlerse desinler bi cevabim oluyor. Isin psikolojik kismi bu diye. Sanirim en guzeli topu onlara atmak. Aslinda sende olaydan muzdaripmissin gibi davranmak. En azindan siyrilmak icin. Aa evet ama o kadar ugrasiyorum ki bezden kurtaramiyorum hay Allah nasil kurtulur emmekten diye soruverir topu onlara atarsaniz sanirim rahatlarsiniz. Birakin onlar dusunsun sonucta hicbirsey yapamicaklar. En azindan sayenizde beyin jomnastigi yaparlar bide havalara bile girebilirler aile buyukleriyse bak bize soruyo gibi bilmem ise yararmi. Brn ken kendimi tutamayip en makul yorumu yaptigim icin adim cikti cokbilmise. Bunu asmak daha zor

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:35:00

Öyle bi laf etmek istiyorum ki. Bi daha bişey söylemeye kalkmadan önce iki katı düşünmelerini istiyorum. Duygusal çöküntü yaratmak istiyorum. Hatta beni gördüklerinde yollarını değiştirsinler. Göz göze gelmeye çekinsinler. Konuşmasınlar bi daha benimle. Topu onlara attığımda başka şeylerde düşünmeye başlıyorlar, kendilerini bilir kişi ilan ediyolar. 

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 07:39:00

bize mi özgü bilmiyorum kendini görmeyip başkasını eleştirmek. bana da daha bebeğinin kucağına alıp bakmamış adamlar bile süt yetmez mama ver deyip durdu bi ara, halbuki bebeğim hep üst sınırlara yakın gelişimde olan normal bi bebek. allahtan sağlıkçıyım  da çok sürmezdi ama az az bana yetti. en son birine fena patlayacam ben ama kime bilmiyorum dedim ortada bi yerde. sanırım biraz işe yaradı. ama insanlar densiz bazen herşey boş, böyle tatmin ediyorlar kendilerini. eğer terlenebiliyorsa inceden ya da direkt terslemek ya da takmamak lazım. ama annelik halleri ile takmamak zor tabi.

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 08:12:00

Kesinlikle biz türk milletine özgü, yıkıcı eleştiriler. Herkes bi çok bilmiş. Bi otorite. Takmamak elde değil. Olayı dün yaşadım. Hala etkisindeyim. Ben nasıl olur da ona cevabını veremedim diye. Ama bir daha karşıma çıksınlar en ağır sözleri söyleyeceğim. Ben çocugumla konuşurken neleri nasıl söyleyecegimi tek tek düşünürken, bi kaç gerizekalının düşüncesizce, bilmiş bilmiş konuşmasına müsade etmiş olmak canımı çok sıkıyor. Gerçekten çok sinirliyim ve burada paylaşmak bir nebze de olsa sinirimi geçirdi. Sana ne be kadın diyemedim. Sen kendi işine bak, kaç kere evlendin de kaç çocuk yaptın da bana ve çocuguma karısıyosun, sen kendi işine bak, önce eteklerini sonra saçını başını topla, işine bak. :) bunlar söyleyeeklerimden bir kaçı. Travma yaratacagım kadın da. ennn ennnn acayim gaza geldim. Cumartesi olmasını bekleyemeyecem.

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 09:20:00

aile büyüğüyseee daha ii hehe :D
onlarada aynı titizlikle cevap verilirr :D

haklıysam kimseyi tanımam büyük küçük.herkes girceği alanları bilecek.
ben kimsenin işine özeline karışmam herkesden de aynı saygıyı beklerimm.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...