Densiz konu-komşular tanıdıklar

<123>

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 11:05:00

insanların iyi niyetle söylediklerini  bu saatten sonra ayırt etmem zor olacak. Çünkü şartlandırdım kendimi. her şeye herkese itina ile cevap verilir verilecek de.

Listem:
1- Parmağını emmeyi bırakmamış diyenlere sen de bu konu da konuşmayı bırakmamışsın, sana sus demediğim gibi ona da parmağını emme diyemiyorum.
2- Hala bezliyor musun, çişini söylemiyor mu diyenlere, sana ne param var bezliyorum rahatsız mı oldun
3- Konuşmuyor mu hala diyenlere, aman bırak senin gibi konuşacaksa biraz daha geciksin konuşması sesin ve sözlerin çok itici.
4- Gel seni bi kızdırayım diyenlere; ruh hastasımın niye çocugumu sinirlendiriyorsun. Başka mecralara...

Bunlar karşılaşıp da nazikçe savuşturdugum olaylardı. 
Ama bunlar pek yaratıcı cevaplar olmamakla birlikte sert olduğunu düşündüğüm cevaplar. 

Sizden de bekliyorum.

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 12:12:00

1- niye biraksin ki sen istedin diye mi?

2- ben karismiyorum bana sormadan kendi alip bezliyor yada wc ye gidip yapiyor seninki yapamiyor mu?

3- konusuyor ama bos konusanlarin yaninda degil / konusuyor ama sevdigi insanlarin yaninda

4- bu davranis isguzarligi asiyor dediginiz gibi ruh hastaligi bu tipler laftan etkilenmezler; en iyisi cocugu kucaklayip ters bakip uzaklasmak ille de cevap vermek istiyorsaniz seni kizdiran cok herhalde yada baska isin gucun kalmadi herhalde gibi birsey olabilir

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/08/2012 12:15:00

yada kisaca hepsine niye merak ettin bu kadar diyebilirsiniz..

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/12/2012 16:32:00

evet herkes aynı dertten muzdarip:)
Ben de genelde, parmak emmek, emzik falan gibi şeylere laf edenlere, "ben rahatsız olmuyorum siz niye oluyorsunuz?" diyorum. O da bayağı etkili oluyor.
genel tavrım, tabi benimkiler buyudu artık pek olmuyor ama, üşür, üstünü ört vb. gibi laflar eden sokaktaki tanımadıklarıma, bir şey olmaz demek oluyor.
Bazen çok garip şeyler de duyuyorum. Mesela bir kere Mete daha 3 aylıktı ve Maya yı oyun grubuna götürmüştüm, orda başka bir anneyle diyalogum şu oldu.

- Bebek kaç aylık
- Daha yeni 3 aylık oldu.
- 3 aylık gibi durmuyor daha büyük görünüyor, eminmisiniz?
- evet doğarken ordaydım.

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/12/2012 16:53:00

üstteki komşular tasınalı 10 gün oldu cıldırmak üzereyim gece 3-4 tapişmeler koşmalar garc gurc sandalye cekmeler sopayla vuruyorum anlamıyorlar kızımda ne gündüz ne gece uykusu kalmadı:(((((((

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/13/2012 20:29:00

bende aynı dertten müzdaribim üst komşumdan çok gürültü geliyor ana baba evde yok genç çocuk topluyo arkadaşlarını alem yapıyo eşim çok sinirlebiyor bi kere kapıya çıktı dövecekti çocukları bida çıkarsa ne olur bilmem

Ynt: Densiz konu-komşular tanıdıklar

10/18/2012 11:52:00

yazdıklarınızı okurken aklıma geldi ,kızım doğdu doğalı gündüz pek uyumaz,yine öyle uyumadıgı günlerden birinde bana cinnet geldi biraz hava alaım diye arabasına koyup sokaga cıktım,haliyle gözleri kıpkırmızı uykudan kafası düşüyo ama yok uyumuyo çocuk napıyım,yolda 1-2 kez karsılasıp merhabalastıgım bir bayan ''aa uykusu var bunu'' dedi,evet ama uyumuyo napıyım dedim,cevaben '' ayy bunu bana vereceksin bak nasıl uyutuyorum '' dedi,terbiyesize tüm sabrımı zorlayarak ''bana da el verseniz de kerametinizden faydalansam'' dedim saatte 120 km hızla uzaklastı,nasıl bi hadsizliktir bu ya..

 

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...