huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/02/2012 19:09:00

yaklaşık 6 aydır kızıma bakan bir teyzemiz var.düzgün bir kadın, temiz ve kızımı seviyor.Ama çok uyuz benimle yarıştığını hissediyorum.son 2-3 hafta tarzında bir değişiklik oldu.Daha kendine güvenli olmaya başladı.Ben izne çıkacağım dönemde tatil paramı ödeğeceğim için maaşının yarısını peşin diğer yarıısını diğer aylara bölmeyi düşündüğü kendisinin fikrini alacağını söyledim.böyle yapıyorum başının çaresine bak demedim.habire pofpofluyoruz zatenBu  laftan sonra iyice bi tuhaf oldu.Suratı asıldı bende sen zam yaparsın sanmıştım dedi.bende eşimle düşündüm 50 tl zam yapalım dedik.Bu hatun keçiörenden birliğe geliyor. yemek,kızımın ütüsü çamaşır bulaşık makinesi yerleştirmesi ve evin toplanmasından sorumlu ve 900 alıyor.50 tl zammı beğenmediği yetmedi bide beni tehdit etti 100 tl zam yapmazsanız ben diş hekiminin yanında iş buldum oraya başlıcam başka iş teklifleride var.
tepem attı ortada fol yok yumurta yok sen niye iş arıyosun ?bi derdin vardı söylesene.yeni bakıcı aramak, güvenmek güvenmemek çok zor geliyo. ama kadının tarzı hiç hoşuma gitmedi.yardımcı olun kızlar ne yapayım

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/02/2012 20:03:00

Yaaa işte sinir oluyorum bu düşünceye.Tehdit resmen..Sen vermezsen bende giderim.Onlara mecburuz gibi ki bazen böyle oluyor, bizi can evimizden vurmaya çalışıyolar..Biz ne kadar zam alıyoruz da sana verelim..bizimkide 100 bekliyodu zamı ama biz şehir değiştirdiğimizden zaten ayrılıyor yollarımız.Bu sene bize verilen zam 50 lira bile değilken 100 bekliyolar.
Zor bi durum gerçekten yeni bakıcı bulmak çocuğun ona alışması (ki benim kızım çok zor kabullendi biraz büyüktü ilk başladığında) ben bunu göze alamayacağım için orta noktayı bulmaya çalışırdım baktım kabul etmiyo verirdim sanırım.ama bizim ücret sizinki kadar yüksek değil.O da var..

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/02/2012 20:26:00

Zam konusunda sıkıntı yaşamamak için herşeyi konuştuğumuz gibi zam oranını da konusmaliyiz demek ki. Bir de ne kadar iyi biri olursa olsun seviyeyi korumak lazım. Iş başka arkadaşlık başka.

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/02/2012 20:42:00

Evet zamida konusmak lazim.ben konusmamistim.tecrubesizdim.yeni bulacagim bakiciyla konusucam kesinlikle

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/02/2012 21:06:00

Bizim de hiç bakicimiz olmadi. Ama bu sene olma ihtimali var. Istemiyorum evde yabancı biri inşallah mecbur kalmam.

Kendi sartlarimizi ve fikrimi yazayım. Kızımı anaokuluna başlayacağım evde kalıyor iki. Ben de öğretmenim. Minimum ders alıp ikizleri babanneye emanet edeceğim. Bakıcı gerekirse sadece 1 yıl düşünüyorum. 2,5 yaşından itibaren ikizleri lerde göndermeyi düşünüyorum. Sosyallessin koşsun bağırdım enerjilerini atsınlar evde ne kadar müsaade etsen de olmuyor. Bakicilar da onlara muhtaç olduğumuzu sanmasinlar.

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/09/2012 17:52:00

saman altından su yürütmüş, zaten kendine yedek iş arayışına girmiş bir süredir. güvenilmez derim. 950 tl de iyi para bence. Evinize yakın birini bulmaya çalışın, izninizin bir haftasını alışma devresi için ayırırsınız. yeni gelen kadına da tembihlersin, önceki böyle böyle yaptı vs dersin. BENCE YANİ....

Ynt: huysuz, kuzuma iyi bakan ama kurnaz bakıcı hakkında

06/26/2012 17:58:00

Çok üzüldüm biltekins yazdıklarınıza. Ancak benim yaşadıklarımı yaşamışsınız...

3-4 aydır kızıma bakan bakıcı kadın, sabahları çok geç geliyorsun daha erken gel dememiz üzerine meğer fırsat kolluyormuş, birgün ben işten öğle vakti eve emzirmeye geldiğimde ben "ben eşimle konuştum siz başkasını bulun ben gidiyorum dedi ve gitti". Donup kalmıştım. Habersiz ve öylece çekti gitti.. Sinirim yatıştıktan sonra sırf fırça atmak için eşini aradım ve ekstra para istediğini öğrendim. sadece 50 tl daha.... :) tamam dedim ve hafta başı hiçbir şey olmamış gibi geri döndü.

Sende eğer kızın o kadınla mutlu ise ve kızına iyi davrandığına inanıyorsan 50 veya 100 bence ver gitsin. Gücün parana yeter. Ortada kalan evladın olacak. Sen anne olarak kadının tüm kaprislerine (Bazılarını) dayanabilirsin.

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...