ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/08/2012 10:21:00

merhaba lila hoşbulduk canım

olsun sağlıkla gelsinde bebişin ne farkeder renkler :)))))

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/08/2012 10:25:00

Merhaba ve hoşbulduk. Benim doktorum da 13. haftada söyledi. Yarın tekrar gidicem kontrole. Bakalım hala kız demeye devam edecek mi? Bu sefer ben de kesin gözüyle bakarım sanırım ( her ne kadar yanılma payları olsada). Hayirliaslihan dediğin gibi sağlıklı olmaları önemli ama bir an önce bişeyler almak istiyorum, o yüzden netleşirse daha rahat hareket ederim :))

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/08/2012 10:31:00

merhaba hatice hanım ilk bebekmi ? bende oğluma hamileyken deli gibi alışveriş kısmını bekliyodum şimdide heyecanlıyım ama bazen haksızlıkmı ediyorum diye şimdiden düşünmeye başladım ilk bebekler farklı oluyo heyecanı bekleyişi amannn ne biliyorum hormon hilleleri sanırım bu aralar çok düşünmeye başladım
:)

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/08/2012 10:36:00

Aynen öyle lila1. Ben hala çok endişeleniyorum. Ama çok da huzursuz olup bebeğimi de huzursuz etmek istemiyorum. Sanırım ilk bebeklerin hamileliklerinde korku daha çok oluyormuş. Neyse bunları aklımıza getirmeyelim şimdi dimi:))

Biz hamileliğimin ilk haftalarında evimizi taşıdık. Bebek de geliyor olunca odasını belirlemek istedik. Onun odasını (henüz cinsiyet belli olmadığı için) unisex bir renge boyadık (yeşil). Ayrıca yeşilin bebeklerin gelişimde güven duygusuna yardımcı bir renk olduğunu okumuştum. Şimdi bomboş duran odayı bir süsleyesim ve renklendiresim var:)) Hem unisex olmaktan da kurtarırım diye düşünüyorum.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/08/2012 10:41:00

Bu arada hem de deneyimli annelere hem de alışverişine başlamış anne adaylarına sormak isterim, bebek odasını nasıl yapmayı planlıyorsunuz. Var mı kullanışlı ya da kullanışsız olduğunu düşündüğünüz eşyalar. Nerden alınabileceğini de yazarsanız sevinirim. Ben Ikea ya da Mothercare diye düşündüm ama ilk bakış açım bu zamanla değişir belki.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/09/2012 15:52:00

Odul'un sorusuna katılıyorum:)) ben de karar veremiyorum .En azından şuna karar verdim beşik değil park yatak alacağım ilk aylar için .

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/09/2012 16:15:00

İlk cocukta ister istemez gereksiz cok fazla şey alınıyor.ben önce beşik sonra park yatak aldım mesela.ama şimdiki aklım olsa sadece park yatak alırdım.bir de bebek odası yapmazdim.pahali olmayan bir dolap bir yatak yeter.cunku bizimki arabali yatak diye tutturuyor.biz kardeşimiz geldigi için odamızı ona devredicez.aslinda almayı düşündüklerini yazsan tecrubeliler nacizane görüşlerini belirtse daha kolaylasir isin.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/09/2012 16:29:00

Bizim oglanin 3 tane besigi, 2 tane mama sandalyesi, 4 tane puseti oldu, gereksiz dunya kadar sey aldik acemilikten. Sallanan besiklerden aldik ilk, tutunup kalkmaya baslayinca park yatak almak zorunda kaldik sonra onunla da rahat edemedik ahsap besiklerden aldik... Simdiki aklim olsa-ki kiza bunu yapacagim, direk ahsap besikle baslar iki yasina kadar onunla devam edip yataga ondan gecerdim... Mama sandalyesi de kilifli sandalyelerden aldik sonra kilifi yikayip kurutmaya yetistirememeye baslayinca ahsap ikea sandalyesine gectik mecburen... Puset de ayni sekilde kilo vs arastirmalarini yapmadan, kullanim kolayligi, tekerlek buyuklugu, katlama kolayligi vs seyleri arastirmadan alinca ev puset doldu...

En guzeli deneyimli anneleri dinlemek, insan hevesle herseyi almak istiyor ama yer sorunu oluyor sonra bizim uc parca ile halledilebilecek seyler koca kapali balkonu kapladi. Arka balkon bebek muzesine donmustu, van'a gonderdik bir kismini, bir kismini sattik, yine de kalabaliktan kurtulamadik...

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/10/2012 07:14:00

Ben de ilk zamanlarda park yatakla bizim odamızda yatar diye düşünüyorum. Sonra ben işe başlayınca annem bakacağı için park yatağı gündüz uykusu için anneme götürürüm, evimizde de kendi odasında yatar artık diye düşünüyorum. Ama odasına da çok uzun süreli kullanabileceği bir yatakyan ziyade daha pratik ve yer kaplamayan bi karyola alayım diyorum. Bu dediklerimi de ikea ve mothercare de gördüm. Fiyatları da (özellikle ikeadakinin) çok fazla değil. Ama en azından normal yatakta yatana kadar bunlarda yatabilmesi lazım. Çünkü ikeadaki karyolalar biraz küçük geldi (60x 120). Sizce bu boyut 3-3,5 yaşına kadar kullanılabilir mi?

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

06/10/2012 09:02:00

İnsan ilk hamileliğindeki gibi olamıyor malesef bazen haksızlık mı yapıyorum diye üzülüyorum heyecanım neredeyse yok gibi onun yerine merakla beklediğim cevaplar var. Oğlum aşırı hareketli düz duvara tırmanan cinsten:) ikinci bebeğimin biraz uslu olmasını istiyorum ama bebekliği abisine benzesin ne gazı oldu ne de ağlaması kolay bir bebeklik ama zor bir çocukluk...  Bizde oda konusunda aceleci davranmıştık hem park yatak hem oda takımı park yatağı sadece 2 ay kullandım sonra bebeğimi hep yanımda yatırdım şimdi asla yapmam herhalde oda takımını pahalıya almıştım çok gereksizmiş şimdi arabalı yatak istiyor. Kullanımına bakmadan görüntüsüne aldanıp aldığım bebek arabası hem dünyanın parasını verip hemde memnun olamamak ne kötü birşeymiş. İlk bebeği olacak anneler alacağınız her şeyin kullanım kolaylığı önceliğiniz olsun cicili bicili görüntülere aldanmayın ve mutlaka tecrübeli annelerin fikrini alın:)Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...