SGK lıların Dikkatine

<12>

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 11:57:00

Ben Bayburt'tayım ve pilot illerde şöyle bir uygulama var; 182 yi arayıp operatörlerden randevu alıyorsunuz, verilen saatte hastanede olup saatinde muayene olabiliyorsunuz.bir gün önce aramak gerekiyor genelde.
aynı zamanda hastaneye direkt gidip muayene olma durumu da devam ediyor. ama randevunuz varsa hastaneye gelerek sıra alanların önüne geçebiliyorsunuz. garip ama böyle.. bir süre sonra sadece randevu sistemine geçilecek ve tüm Türkiye'de böyle olacak-mış...

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:17:00

Başlık bilgilendirme başlığından ziyade siyasi bir hal almış.. Randevulu sistemi sevdim ben, acillerdede söylenildiği gibi sorun çıkacağını sanmıyorum.. Herşey mükemmel değil tabi ki ama iyi şeylerde yapılıyor.. Çocukluğu SSK hastanelerinin eczanelerinde, fiş sıralarında beklemekle geçmiş biri olarak istediğimiz eczaneden ilaç alabilmek, istediğimiz hastaneye gidebilme olanağımızın olması çok iyi oldu..

182'den randevu alındığında bi saat veriliyor zaten size.. O saatte girip muayene oluyorsunuz.. Sıra alanların önüne geçmek gibi bir durumda söz konusu değil üstelik, çünkü tabelada ismin yazıyor, sonra giriyorsun.. farklı il ve hastanelerde personelden veya sistemden kaynaklı bir farklılık varsa bilmiyorum.

 

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:26:00

özel hastneler içinmi geçerli yoksa bütün mü

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:30:00

sık sık çapa devlet hastanesine gidiyorum izlenimlerim ;

tamam randevu alıyoruz ama gittigimizde tekrardan sıra oluyor o sırayı beklemek zorundasınız.
önce kayıt için sıra bekliyorsunuz
sonra muane için
sonra test kaydı için
sonra kan tüpü için
sonra kan vermek için

sıra sıra sıra hiçbir sistem oturmamış gayet ilkel herşey.ve asistanlar muane ediyor biz sadece testler için gidiyoruz.

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:30:00

Bizim burası için hayal sanırım o dediğiniz şeyler yada biz farklı bir ülkede yaşıyoruz ....randevu alınca zaten problem yok gibi görünüyor sorun acil bi durumla karşılaşıp gece gidiyorsun uzman dr yok diyerek,bir iki ilaç yazıyorlar ertesi gün uzman görsün diye çağırıyorlar seni fakat saat geç olduğu için randevu alamıyorsun...gidip dr kapısında iki saat dil döküyorsun durumu anlatmaya çalışıyorsun ama nafile...bu gün git yarın randevu al gel deniyo sana...bumudur sağlıkta iyileştirme dedikleri...yok ben almıym o zaman arkadaş

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:48:00

Bu hafta salı günü tıp fakültesinde yaşadığımızı anlatayım,

Eşim için apar topar gittik bir tane pıratisyen doktor var diğerleri henüz asistan öğrenciler , hastayı dinliyor öğrenciler sonra doktora gidip anlatıyor dr şunu şunu yapın diyip yönlendiriyor. eşim serumları, iğneleri yedi. bende bu arada gidip ürolojiden sıra alayım dedim. ürolojiye çıktım eşimin acilde olduğunu söyledim bana verdikleri sıra 6 Aralık.

Ya bizim çok önemli bir rahatsızlığımız var ise ...

diyecek söz bulamıyorum, chülya işte işin gerçeği burda siyasetle falan hiç alakası yok, söz konusu sağlıksa hakkıızı aramalıyız.

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 12:57:00

apar topar acile gittik(ekleyeyim)

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 13:00:00

İşin gerçeğinin farkındayım simden.. Herşey süper demiyorum ki ben.. Gittiğim hastanedeki randevulu sistem güzel işliyordu sadece ondan bahsettim.. Değilse uzman doktorlara ulaşmadaki problemler, performans sisteminin neden olduğu gereksiz ilaç yazma ve hastaneye yatırma meselesi, yıllardır yükseltilerek kesilen katkı payları gerçekten kötü..

 

Ynt: SGK lıların Dikkatine

12/01/2011 16:53:00

peki arkadaşlar bu konuda haberiniz var mı????????????? belkide benim geç haberim oldu.

 

Harcamaları, taşınır ve taşınmaz malları dikkate alınarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşların primlerini (Yeşil kartlıları) devlet ödeyecek.

-Bu nedenle herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız 1 Ekim 2010 tarihinden itibaren zorunlu genel sağlık sigortalısı (GSS) olacağı için evde oturan kişi sayısı ve eve giren gelir kişi sayısına bölündüğünde aylık kişi başına düşen geliri;.

* 279 TL ve altında olanların primlerini devlet ödeyecek,

*279 liradan çok 837 liradan az geliri olanlar her ay 33,48 lira,

*837 liradan çok 1674 liradan az geliri olanlar her ay 100,44 lira,

*1674 liradan çok geliri olanlar her ay 200,88 lira,

GSS prim borcuyla karşı karşıya kalacaklar ve SGK’lı olarak hastaneye gittiklerinde bir kuruş bile borçları varsa sağlık hizmeti alamayacaklar.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...