Besafe bekleyenler

Ynt: Besafe bekleyenler

03/04/2010 08:23:00

Koltuğu nihayet dün monte edebildim. Yeni model bayağı yüksek, Eren'in manzarası geniş, canı pek sıkılmayacak gibi.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/04/2010 17:47:00

Herkese merhaba, oto koltuğu ararken önce kitubi, sonra bu siteye ulaştım. herkese katkıları için teşekkürler. Geriye dönük oto koltuğu hususunda bu kadar az bilginin olduğu bir ülke bu site ilaç gibi geldi. Bende geriye dönük koltuk almak üzereyim, geriye dönük besafe kullananlara iki kısa sorum olacak:
1- Gece yolculuklarında arkadan gelen far bir sorun oluşturuyor mu?
2- Geriye dönük uyku pozisyonunda ( yatık) besafe fotoğrafı paylaşacak biri olabilr mi?Bacak mesafesi ile ilgili sorularım var kafamda.

bunlar haricinde tereddütsüz geriye dönük besafe oto koltuğu tercih edeceğim.şimdiden çok teşekkür

Ynt: Besafe bekleyenler

03/05/2010 23:31:00

Merhabalar. Ben far konusuna dikkat etmedim çünkü biz sadece 2 gün kullandık oto koltuğumuzu henüz.

Koyduğum fotolarda oğlum en yatık pozisyonda. Ama ben de çok araştırmıştım, 5 yaşındaki çocuklar bile bacaklarını aradaki boşluktan sarkıtmışlar aşağıya.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/06/2010 07:38:00

Merhaba Lale74. Henüz gece kullanmadık far konusunda birşey diyemeyeceğim. Ama Alp 10 aylık ve sanıyorum boyu 76cm olmuştur, bacak mesafesi son derece geniş. Bacakları aşağı sarkık durumda dizinden koltuğun arkasına 1 karış mesafe var. Eşim istersem daha da yer açılacak şekilde monte edilebildiğini söyledi. O bakımdan sorun yok. En kısa zamanda fotoğraf çekip koyacağım buraya. Ayrıca çok yumuşak bir koltuk. Ben pekçok markayı incelemiş, hatta en rahat bulduğum Römer i almıştım, neyseki Besafe ten hemen haberim oldu da iade edebildim. O bile sertti bunun yanında. Besafe in sadece başlık kısmı sert. O da maalesef hepsinde öyle güvenlik nedeniyle böyle yapmışlar. Ben kararımdan son derece memnunum. Römer i 1 kere kullandık. Alp'in yüzünü görememek beni rahatsız etmişti. Bunda ise birbirimizi görebiliyoruz. Uzun seyahatlerde oyunlar oynayabiliriz rahatlıkla. Ayrıca diğer araçlardaki insanlarla gülüşüp duruyor ve etrafını izlerken yüzündeki tebessümü görmek çok güzel. Tabi en önemlisi güvenli oluşu. Bizim babamız maalesef sert kullanıyor arabayı. O nedenle benim için en güvenli olanı almak çok çok önemliydi. Far rahatsız ederse arka cama yapıştırılacak bir güneşlik sorunu hafifletebilir. Bence hiçbir tereddütünüz olmasın:)

Ynt: Besafe bekleyenler

03/08/2010 12:49:00

Merhaba,
Geriye dönük koltuğumuzla ilk ve uzun seyahatimizi yaptık hafta sonu. Yalnız arkaya çok yatmıyor, Eren rahat uyuyamadı. Sizinkiler arkaya ne kadar yatıyor?

Ynt: Besafe bekleyenler

03/08/2010 12:56:00

Aynı model değil mi koltuklarımız x3 isofix? Bu gruptaki koltukların hepsi böyle, sanırım güvenlik açısından çok yatmıyorlar.

Far için de dün dikkat ettim evet arka camdan ışık geliyor yüzüne ama çok rahatsız olmadı, tabi arkadan biri gelip selektör yaparsa oldukça rahatsız edici olur sanırım.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/11/2010 08:42:00

Bir de kemerin kilitlendiği yer çok bacakarası değil mi? Daha yukarı çekilemiyor sanırım. Kitapcıkta bulamadım öyle birşey. Rahatsız edecekmiş gibi. Bana mı öyle geliyor acaba?

Ynt: Besafe bekleyenler

03/11/2010 11:16:00

Yeni koltuğumuzla ilk seyahatimizden  

Ynt: Besafe bekleyenler

03/11/2010 11:20:00

Yok Senem canım sana öyle gelmiş, yeri gayet normal. Bizim anakucağımızla aynı diyebilirim. Vücuda oranlar yeri yani.

Eren'in annesi koltuğunuzu güle güle kullanın siz de. Yalnız kemerleri düzeltiyorsunuz taktıktan sonra değil mi?Fotoğrafta kemerler bol ve sağdaki kemer dönük duruyor da. Ben her defasında sıkılaştırıyorum da, ipinden çekiyorum. Anakucağının kitapçığında elinizle bir lokmacık bile kemeri alamayacağınız kadar gergin olmalı diyordu, bunu da öyle yapmaya çalışıyorum. :)

Bu arada sizinkinin rengi de çok şekermiş, hangi renk bu?

Ynt: Besafe bekleyenler

03/11/2010 11:23:00

Geriye dönük oto koltukları sayfasına fotolar eklemiştim ama buraya da bir foto koyayım.
Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...