Besafe bekleyenler

Ynt: Besafe bekleyenler

03/24/2010 14:07:00

Ynt: Besafe bekleyenler

03/24/2010 14:21:00

Can arada mızırdandığı ve bizimde onu bolca oyaladığımız bir dönem sonunda 2 kere çok ciddi kırize girdi.  biri Ankara'dan dönerkendi ve sık sık durduk, baktık olmayacak yapacak birşey yok sinirle "bağıracak, ölmesindense ağlasın" dedim eşime ve son 40dk bağırarak geçti. 2.si bu olaydan 2 gün sonraydı ve arabayı ben kullanıyordun ve yanımızda kimse yoktu. 2 kez ara verdim yolculuğa ama ne mümkün tekrar oturtmak. yine bıraktım bu arada da mümkün olduğunca sakin "başka çaresi yok o koltukta oturmadan yolculuk yapamazsın, o senin özel koltuğun" vs. şeklinde konuşma yaptım. bu rarca can avaz avaz bağırıyordu (13-14 ay sıralarıydı yanılmıyorsam.)eve gelmemize yakın sustu ve  Bir dahada yaşamadık. arada itiraz etsede hemen razı oluyor.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/24/2010 14:35:00

Hande artık problem yaşamamanız çok iyi. Benim Eren'le yalnız bir yere gitme cesaretim yok, 10 dk geçmeden yoldan geri döneriz çünkü. Yanında birisi otursa da kıyameti koparıyor. Öne bakan koltuğa alışık, tabi şehirlerarası yolda onun manzarası çok daha hareketli ve eğlenceli (trafik ışıkları, arabanın içi, vs).
Oyalanacağı değişik birşeyler düşünmem gerekiyor, işim zor.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/24/2010 21:30:00

yerdenizbuyucusu,

Bizde şundan var.


Hem o yolu görüyor, hem de biz onu. Yolda çıkartmalı kitaplar verebilirsiniz, her türlü yolculukta biz çok faydasını gördük. Geriye dönük koltuk bayağı yüksek olduğu için şehir içinde hiç arıza yapmadı, bakacak çok seşleri var.

İkna için de, "sen koltuğa oturup kemerini takmadan çalışmıyor bu araba" diyordum. Ama Ilgaz genel olarak pek itiraz etmedi zaten koltuğa.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/25/2010 06:47:00

Khan o aynadan ben de aldım ama benim arabada arka koltukta kafalık yok. Takılır mı bilmiyorum. Çıkartmalı kitabı var Eren'in onu deneyebiliriz. Teşekkürler

Ynt: Besafe bekleyenler

03/26/2010 14:13:00

Tekrar merhaba.
Geriye dönük combi Be safe  tam alacaktık ki bir arkadaşımda yeni aldığı combi x3 ü inceleme imkanı buldum ve köpüklerinin beyaz olduğunu gördüm! Yeni combi x3 alanlar sizlerin köpükleri ne renk ,malum pek çok forumda diğer markaların köpükleri beyaz , be safe lerin daha dayanıklı siyah köpükleri olduğundan bahsediliyordu. Siyah köpüklerin daha iyi darbe emici olduğundan bahsediliyordu veya "tüm koltuğu saran 4cm siyah köpük" denen şey farklı bir yerinde mi koltuğun, aklım biraz karıştı bu hususta , görüşlerinizi paylaşırsanız çok makbul geçer artık bu oto koltuğu işini sonlandırmak istiyorum.Teşekkürler

Ynt: Besafe bekleyenler

03/27/2010 11:50:00

Merhaba,
köpükler beyaz, "tüm koltuğu saran 4cm siyah köpük"hakkında da bilgim yok.

Ynt: Besafe bekleyenler

03/28/2010 20:20:00

Senem'cim sizin başlık biraz yukarıda mı duruyor, tam anlayamadım fotodan ama yine de sormak istedim canım?

Köpükleri hiç kontrol etmedim ama bizim chicco keyfit (ct0.2'nin anakucağı) ve chicco portbebenin köpükleri de beyaz, önemli bir konu olabilir ama niye isim yapmışken crash testlerde derece almışken kaliteyi düşürsünler ki, eminim bu köpükler de iyidir.

O aynadan biz de aldık ama henüz takamadım, orta koltukta kafalık yok bizde, hemen arkasındaki kafalığa takmayın diyor, kaza anında çocuğa zarar verebilirmiş, nasıl tutturacağım bilemiyorum...

Bilmem bahsettim mi bilmiyorum ama Ankara'da annemlerin arabasına araçta isofix olmadığından kemerle bağlanan ve ekonomik olması için (sonuçta çok nazir oturacak o koltuğa) Maxi Cosi Priori SPS aldık, sadece mothercare mağazalarında satılıyormuş, mothercare için özel üretim bir model. Normal prioriden tek farkı kemer gergi sistemi yok ama oldukça sağlam bağlanıyor arabaya... Koltuğun yatma kademesi o kadar güzel ki, neredeyse anakucağı gibi oluyor, bebek için oldukça konforlu. Açıkçası bizim BeSafe'lerin de biraz daha yatık olmasını arzu ederdim. Özellikle uzun yolculuklar ve geceye denk gelen yolculuklar için çocuk açısından daha konforlu olurdu. Herhangi bir güvenlik sorunu teşkil etse bu yatış pozisyonu sanırım Maxi Cosi de koltuğuna böyle bir kademe koymazdı değil mi??

Ynt: Besafe bekleyenler

03/29/2010 08:08:00

Özelcan'dan geçen yıl 630 TL'ye almıştık. İsofix olmayan modelini...Karma'da farklı olacağını sanmıyorum çünktü fiyatı ithalatçının rakamlarına göre belirliyorlar.

Ynt: Besafe bekleyenler

04/12/2010 18:30:00

Ayşegül merhaba,

Evet o başlık konusunda kafam biraz karışık. Kitapcıkta kemer çıkışı omuz hizasının altında olmasın diyor. Başlık aşağıda olunca öyle oluyor ama. Kaldırınca da gördüğün gibi başlık fazla yukarıda kalıyor. Sizinki nasıl?

Köpük beyaz. Ben de açıp baktım özellikle, siyah filan dendiği için. Biraz hayal kırıklğına uğradım:(


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...