Besafe bekleyenler

Ynt: Besafe bekleyenler

04/12/2010 23:45:00

isofix olmayan modeli siyah köpük ama fark ne bilemiyormum. Aslında bizimkinin yatma kademesi oldukça iyi ama ters bağlandığı ve arabaların koltukları komfor açısından arkaya eğimli olmasından  kaynaklanıyor bu durum aslında. koltuğu düz koyup yatar pozisyon oluşturunca arabanın kendi koltuğununda eğimiyle birlikte diğer oto koltukları gibi oldukça yatar pozisyon alabilirler aslında. Ben çözümü ön koltuğa bağlanan kemerleri iyice gerip arabanın koltuğu üzerinde besafe i mümkün olduğunca düz bir zemine yerleştirmeye çalıştım.  artık çok dik durmuyor. ana kucağı kadar yatmasada uyurken kafası öne düşmeyecek kadar eğimli. komfor sınırında bence.

Ynt: Besafe bekleyenler

04/30/2010 10:03:00

Beyaz köpük konusu için Karma ile konuşmak lazım ,neticede en son model combi isofix X3 ve tamamen beyaz köpük ile üretilmiş ve satışı yapılan sitelerde siyah köpük olarak açıklama yapılmış.
Hande merhaba,
görüşüne katılıyorum.
Geriye dönük BEsafe oto koltukların da yatma kademesi dediğin gibi diğer oto koltukları kadar iyi,
fakat  geriye dönük bağlandığında araba koltuklarında koltuğun oturulan bölümü eğik olduğu için(arkaya doğru  azalan bir eğim olduğu için) geriye dönük oto koltuğunun en yatık pozisyonu ancak  ileriye dönük oto koltuğunun ikinci veya üçüncü kademesi kadar yatıyor.Dolayısıyla uyurken küçüklerin başı öne düşüyor. Çözümü aracın arka koltukların da sürücü koltukları gibi eğim değiştirilebiliyorsa çok basit.Özetle arka koltukların eğimi ne kadar düzlenebiliyor ise geriye dönük oto koltuğu maksimum yatabiliyor. Bence geriye dönük koltuğun konfor anlamında en büüyk handikabı bu.
yazında bahsettiğin ön koltuğa bağlanan kemerler nedir? isofix olmayan modellerde mi mevcut acaba.?

Ynt: Besafe bekleyenler

04/30/2010 10:14:00

Besafedeki köpüğün rengi konusunda bir kaygım yok. Oğlumun koltuğundan daha pahalı olan ve koruyuculuğu son derece yüksek olan motosiklet kaskımın köpüğü beyaz. Gördüğüm bütün motosiklet kasklarının köpüklerinin rengi de beyaz. Motosiklet kaskında da bebe koltuklarında olduğu gibi güvenlik hafife alınmaz.

Ynt: Besafe bekleyenler

04/30/2010 10:39:00

Senem anakucağımızdan da biliyorum omuz hizasının azıcık altında olması gerekiyor ki başlığı başına ayarlayınca kemerler düzgün oluyor. Yani başlık omuzları rahatsız etmeyecek kadar indirilecek.

Uyurken bizim oğluşun da başı öne düşüyor. Arka koltuğun tabanı geriye doğru eğik, konfor için, bu yüzden geriye dönük takılan oto koltuğunda böyle oluyor.

Bizim anakucağının bazasında su terazisi vardı, o eğimli kısmı doldurmak için bir bölüm çıkıyordu altından ve biz neredeyse maksimum çıkarıyorduk o bölümü eğimli kısım dolsun diye, ancak böyle düzgün duruyordu baza ve üstündeki anakucağı. Keşke bu boy oto koltuklarında da böyle bir özellik olsaymış.

Köpük konusunu bek pek takmıyorum, beyazın siyahtan daha kötü olacağını sanmıyorum. Yalnız bizim oturma kısmının kenarındaki kısmın kumaşı hafif sıyrılmış görünüyor (biraz düzelttim) ve biraz sallanıyor, bu bir sorun değildir umarım.

Ynt: Besafe bekleyenler

04/30/2010 18:12:00

Baş düşme konusunda:

Eskiden Ilgaz'ın da başı düşerdi ama sanırım ana kucağındayken. Britax koltuğa ilk geçtiği zamanlar nasıldı çok iyi hatırlamıyorum ama yakın zamanda hiç olmadı böyle bir şey. Başını koltuğun yanına yerleştiriyor, hatta bazen elini koyuyor yanağının yanına uyuyor. Ya Britax daha konforlu bu açıdan, ya da Ilgaz büyüdü.

Hande iki koltuğu birden kullanıyor, belki o bir karşılaştırma yapabilir.

Ynt: Besafe bekleyenler

04/30/2010 22:07:00

Lale aslında besafe'in isofixli modeli nasıl tam bilmiyorum.  bizim besafe emniyet kemeriyle bağlana tipte ama isofixli olan britaxımızda da arabanın ön koltuğa tutturulan 2 adet emniyet kayışı var. onları iyice sıkınca koltuklar biraz daha eğimli duruyor ve başı öne düşmüyor.  ilk zamanlarda onu keşfetmeden önce aynı sorun bizde de vardı. ama kayışları iyice sıkılayınca her iki koltuktada o sorun kalmadı.

http://www.kitubi.com/2009/12/26/OtoKoltuklar%c4%b1MaxiCosiBritaxBesafe.aspx

fotoğraflarda az çok görünüyor kayışlar. ana kucağındaki durum farklı aslında. anakucağı özellikle ince boynu kapatacak şekilde üretilmiş ve anne karnındaki pozisyon aldırılıyor bebeğe.

volvonun internet sayfasında bir yastıkla destekleyebilirsiniz ama çocuğunuz rahatsızlık hissetmiyorsa önemli değil diyor.

http://www.volvocars.com/uk/sales-services/sales/volvo-accessories/child-safety/pages/faq.aspx

bu arada bizler için çok geç belki ama volvonun yeni modeli oldukça iyi ve komforlu görünüyor.

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...