KindyROO Bahçeşehir açıldı!0-5 yaş çocuk eğitiminde iyi bir başlangıç için...

12/29/2011 17:46:00

ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİ İÇİN 0212 669 45 54 NOLU TELEFONDAN EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAVVA SARISAKAL İLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ.


En değerli varlıklarımızın eğitimi ile ilgili alacağınız kararlarda elimden geldiğince size destek olmak isterim.

KindyROO’ya göre çocukların en iyi ilk öğretmenleri ebeveynleridir. Bu nedenle KindyROO’da tüm aktiviteler ebeveynler eşliğinde yapılıyor.

 KindyROO sisteminde, seanslar esnasında çocukların takibi bilhassa ebeveynlere bırakılır.

  Çünkü özellikle 36 aydan küçük çocuklarımız, henüz ebeveyni dışında bir eğitmenin yönlendirmesine yanıt verecek kadar nörolojik olgunluğa sahip değildir. Onlar en çok ebeveynlerinin teşvik ve cesaretlendirmelerine ihtiyaç duyarlar. KindyROO programının başarısı bu ve bunun gibi pek çok bilimsel bilginin ışığında oluşturulmasında yatmaktadır.

Yani hiçbir şey tesadüfi değildir.

 Örneğin, 1 aylık kayıt yerine 3 aylık kaydın önerilmesini göstrebiliriz. KindyROO çocuklarımızın sadece kaba motor gelişimini destekleyen bir program değildir. Çocuk gelişimini topyekün ele alır. Bunun en önemli bacaklarından biri nörolojik gelişimdir. Beyin gelişimi ya da beynin olgunlaşması,  sıralaması ve içeriği özel masaj ve egzersizlerle desteklenir. 

Doğru doz, sıralama, süre ve yaşa göre verilen uyaranlar beynin sağlıklı bağlar yaparak olgunlaşmasını sağlar.  Bu kadar kapsamlı bir gelişimin 1 ayda sonuç vermesi beklenemez.  Ancak 3 ay eğitimi düzenli alan çocuklarımızda gözle görülür değişimler farkedilmeye başlanır.

 Eğitim haftada 1 gündür.

Çünkü aslında bu bir ebeveyn eğitimidir. Her hafta seanslarda öğrenilen aktivitelerin evde oyun saatlerinde tekrarlanması  gelişimi müthiş hızlandırır. Çocukların gün içinde en aktif, neşeli ve öğrenmeye açık oldukları zaman dilimi değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bu özel aktivitelerin  ev ortamında, çocuğun oyuna en açık zamanlarında oynanması en verimli yoldur. Bu aynı zamanda aileye bir arada eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme fırsatı yaratır. Anne ve baba çocuklarının gelişimi hakkında sürekli güncellenen bir farkındalık geliştirirler.

Bu şekilde evde yapılan çalışmalarla başta nörolojik gelişimi olmak üzere tüm gelişim alanlarında doğru uyaranlarla desteklenen çocukların,  programın altıncı-yedinci haftalarından itibaren bu gelişimlerini seanslara da yansıtmaya başladıkları gözlemlenir. Aslında robot gibi bir uyum değil, nörolojik gelişimi, potansiyellerini ortaya çıkaracak şekilde uyarılan çocukların potansiyellerini sergilemeye başlamasıdır.

Yani deneme dersinde oradan oraya koşan, karşılaştığı bu yeni ortamı siz desteklerseniz keşfetmeye çalışan çocuğunuz 6-7 hafta sonra çok daha farklı seviyede bir katılımla sizi bile şaşırtır.

Aslında seanslarda ebeveyn olarak sizin katılımınız, neşeniz kilittir. Çünkü çocuklarınız yeni ortamların güvenli, eğlenceli yerler olup olmadığına sizin yüzünüzü, sizin davranışlarınızı referans alarak karar verirler.

Çocuklar dış dünyayı annelerinin yüzüne bakarak okurlar ve anneleri gibi davranırlar. Önemli olan ve işe yarayan sözlerle cesaretlendirmekten çok birebir katılımınızla onları teşvik etmenizdir.Siz neşe ile aktiviteleri yaparsanız, çocuklarınız katılımcı olacaktır.

Bizler aşağı yukarı belli sayıda beyin hücresi ile doğarız. Bireyler arasındaki asıl farkı bu beyin hücreleri arasındaki bağların sayısı ve kalitesi ve doğru zamanda doğru şekilde yapılmış olması belirler. KindyROO programının çocuklarınıza kazandırdıklarının başında bu gelir. 

Bu çok ciddi know-how gerektiren 30 yıllık bilgi birikimi ve saha uygulamasının sonucu oluşturulmuş programı içerik ve kazanım olarak etkinliğini kıyaslayabileceğiniz başka bir sistem bulunmamaktadır.  Etkinliği ve çocuğa kazanımları yıllardır tekrar tekrar kendini kanıtlamış olan bu programı başka bir etkinlik ile sadece bir noktada kıyaslamak sizleri yanıltabilir.

KindyROO programına 1 ila 3 yıl arası devam eden aileler, çocukları için iyi bir şey yaptıklarını bildiklerini ama aslında ne kadar doğru bir karar aldıklarını çocukları ilkokula başladığında tam olarak anladıklarını ifade etmişlerdir. KindyROO sadece kaba motor gelişimini desteklemekle kalmaz. Kendi potansiyeli doğrultusunda bilişsel öğrenmeye hazır oluşları %100 olan, öğremenin keyfini tatmış, kendisi olduğu için mutlu çocuklar yetiştirmenize yardımcı olur.

Facebook’ta KindyROO Bahçeşehir’i aratabilir, bizi listenize ekleyerek takip edebilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 

KindyROO'nun çocuğunuza kazandırdıklarını minicik özetleyerek aslında çocuğunuza nasıl bir katkıda bulunmaya karar verdiğiniz konusunda sizlere destek olmak isterim.

 

1. Kaba Motor (Evet, 5 yaşına kadar her sağlıklı çocuk aşağı yukarı aynı seviyeye gelir.)

 2. Denge, Koordinasyon (5 yaşına kadar doğru uyaranlarla desteklenmiş çocukların potansiyellerini ortaya koyabilme derecesi her zaman daha yukarıdadır, odaklanma ve dikkatleri akranlarına göre daha ileridedir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

3.Kas Tonu (Sadece doğru uyaranlarla desteklenmiş çocuklar tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilir. İyi kas tonu, iyi kan dolaşımı, iyi kan dolaşımı beynin daha iyi oksijen alması demektir. Kas tonu kalitesi yüksek olan çocuklarda beyne mesajların iletilme hızı çok daha yüksektir. Tüm bunlar çocuğun dikkat ve odaklanma sürelerini önemli ölçüde etkiler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

4. Vestibüler sistem (Diğer pek çok önemli işlevinin yanısıra duyu entegrasyonunda önemli görev üstlenir. Vestibüler sistemi doğru uyarılarak daha etkin hale gelmiş çocukların 5 duyu ile edindikleri verileri anlamlı bilgilere dönüştürme kapasitesi çok yüksektir. Evet diğer bir deyişle kendi potansiyelleri doğrultusunda öğrenme hızlarını en yukarıya çekerler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

5. Görselleştirme egzersizleri (Sadece göz kaslarının kuvvetlendirilmesi ve görsel odaklanma alanlarında yeterince ve zamanında uyaran alarak geliştirilmiş çocuklar için okuma aktivitesi ve sınıf içi etkinlikler zevkle katılınan eğlenceli aktivitelerdir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

6. Güç Egzersizleri ( Yazı yazmak, sırada uzun saatler oturmak için gerekli tüm kas sistemleri itina ile çalıştırılarak güçlendirilmiş çocukların, fiziksel kas yorgunluğunun baskısı altında dikkatleri dağılmaz ve kendilerini uğraşılarına tam olarak verebilirler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

7. Alan bilinci, zaman bilinci, vücut bilinci, yön bilinci, taraflılık bilinci, dil gelişimiyerinde ve zamanında, doğru sıralama ile desteklenmiş çocuklar kendi potansiyelleri doğrultusunda matematikte her zaman daha başarılı olmuşlardır. (KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

8. Beyin bağları=Zeka  (KindyROO sistemi çocuğunuzun potansiyel zekasını aktive etmeniz için başka hiçbir sistemin sunmadığı programı verir. Böylece çocuğunuz siz ebeveynlerinden aldığı zeka puanı aralığının en tepe noktasına ulaşabilir. Elbetteki hiç uyaran olmayan bir çevrede yaşamıyoruz ve elbetteki çocuklarımız potansiyellerinin bir kısmını açığa çıkarabiliyor. Örneğin, benim 100 birimlik bir zeka potansiyelim var ve eğitim, oyun grubu ve çevresel uyaranlar ile ben bunun 80 birimini aktive edebiliyorum. Geri kalan 20 birimlik potansiyelim açığa çıkamadan bir yaşam sürdürebiliyorum. KindyROO'nun sorduğu soru şudur: Neden o 20 birimlik hazinemi aktive edebilecekken bu hazineden mahrum bir yaşam sürelim. Yaşam kalitemizdeki asıl farkı yaratacak olan bu hazineyi açığa çıkarabilecek bir sistem varken niçin kullanmayalım? Bu potansiyeli aktive etmek için yaşamın ilk 5 yılı altın değerindedir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 9. Refleks Kontrolü (Bebekler 1 yaşına kadar doğru şekilde uyarılırlarsa reflekslerini tam olarak kontrol altına alabilirler. Bu olmazsa bazı refleksler %100 inhibite olmadığı için çocuk ileriki yaşlarında kendinden beklenen olgun  davranışları göstermekte zorlanır. Bunun sebeplerinden biri alttan gelen istemsiz hareketlerin (reflekslerin) baskısı altında olmalarıdır. KindyROO eğitimi çocuklarınızın refleks kontrolünü ele almalarına destek olan bir programdır. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

10. Özgüven gelişimi (Tüm bu gelişim alanlarında kendindeki değişimleri fark etmeye başlayan çocuğunuz her hafta farklı şekilde kurulan büyük ekipman aktivitelerindeki minik parkurları tamamladıkça başarma, yapabilme duygularını pekiştirir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

 11. Üst Vücut Egzersizleri ( Akciğer kapasitesini artırmaya, boynu kuvvetlendirmeye yönelik özel egzersizlerdir. Kapasitesi yüksek akciğer, daha çok oksijen demektir. Kuvvetli boyun oksijeni beyne taşıyan damarların sıkışmaması ve beynin rahat ve bol oksijene sahip olması demektir. Bu sınıf ortamında çocuğunuzun öğrenme için gerekli olan oksijeni daha fazla alabilmesini sağlar. Yeterli oksijeni alamayan çocukların derslerde yarı uyuklar duruma çabuk geçtiği ve dikkatlerini toplayamadıkları gözlenir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

Sevgilerimizle,

KindyROO Bahçeşehir.Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
24-36 ay arası çoçuğu olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...