ek gıdaya geçiş

<123>

Ynt: ek gıdaya geçiş

05/14/2011 16:44:00

demır kahvaltıda bebek ekmeği veya bisküvisi, tuzsuz lor, light labne, light beyaz peynir, yanında çeşitli meyveler, bi kaşık pekmez, dövülmüş ceviz yiyor meyve suyu ya da devam sütü içinde ezilmiş olarak. bugün milupa kahvaltı maması aldım onu yaptım, arada da ondan vericem.

çorba olarak genelde bulgur, azıcık zeytınyagı, patates ve havuc fix olmak uzere kabak, brokoli, taze fasulye, bezelye, kereviz gibi sebzelerden biri, bazen içine tavuk göğsü, bazen kıyma, bazen de sırf sebze olarak hazırlanıyor, öğlenleri bunları yiyor, bazen milupa kavanoz sebzeler ya da çorbalardan içiyor.

akşam aptamil kaşık mamalarından biri, bazen sadece anne sütü.

aralarda meyve püreleri elma, armut, muz, şeftali, nektarin, yeni dünya, kuru kayısı, kuru erik (kuruları haşlayıp sularında püre haline getiriyorum)

yine aralarda yoğurt, genelde babymix hazır yoğurt yiyor.

anne sütünü susadığında da içtiği için, çünkü su ya da meyve sularının tumunu, evde hazırlanmış ya da dışardan alınmış farketmez, reddetiği için 2-2.5 saatte bir emziriyorum bi de.

böyle işte :)

Ynt: ek gıdaya geçiş

01/31/2013 19:38:00

Bu tarif 7-12 ay arası bebeğinizin neredeyse tüm günlük kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...