Ek gıdaya başladınız mı?

05/30/2012 15:42:00

6. ay bitmeden ek gıdaya başlamak taraftarı değildim ama geçenlerde "sütüm yetmiyor" şeklinde bir hezeyana kapıldım. Oğlumun gece sık uyanmaları ve gündüz huysuzluğunu açlığa bağlayarak doktorunu aradım. O da tahıllı ek gıda takviyesi yapabilirsin dedi.  Neyse bir porsiyon verdim ondan ama baktım ertesi gün keyfi yerinde yani aç gibi de görünmüyor vermedim. 

Sizce ne yapmalı? Hafif hafif tattırmak da gerekiyor  gibime geliyor. Arada elma, salatalık, havuç dişlerini kaşımak için veriyorum ağzına, bakıyorum surat şekilden şekile giriyor sonra hemen alıyorum.

Ynt: Ek gıdaya başladınız mı?

05/30/2012 16:35:00

Seda o konu doktordan doktora değişiyor anladığım kadarıyla, ben de eline salatalık, elma armut falan veriyordum bizimki de bayıla bayıla alıyordu 5. ay kontrolünde doktorla konuştuk. Kesinlikle hayır dedi, cocuk 6 ay sadece anne sütü almalı dedi. Biz arada su da veriyorduk ona da enfeksiyon kapabilir dedi. 6. aydan sonra daha dirençli olacak ve zaten gıdaya gececek dedi.
Biz şimdi vermiyoruz ama verilse de bir şey olmaz gibime geliyor benim.

Ynt: Ek gıdaya başladınız mı?

05/30/2012 17:39:00

Bizim doktorumuz da ek gıdaya geç demedi ama ben tattırmak istiyorum vs diyince " o zaman tahıllı sütlü ek gıda takviyesi ver , yarım çay bardağını geçmeden" dedi. Bir de "meyve sebze filesi ile tattırabilirsin" dedi. Ben yine de vermemeye çalışiyim o zaman.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ARALIK 2011 ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...