popomun yedikleri:)))

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:29:00

İyi de benim kıcı boklu kızım İjlalleyken pusetine oturuyor da, benimleyken oturmuyor:)

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:30:00

Ya aslında çıkardıkları o arızaları ti'ye alabilsek, kolaylaşacak her şey. Bİzimde el tutarak uyumamız vard, emzik bırakmak kadar zordu neredeyse Nİl, ama başardık, Tak edene kadar bekliyoruz. Çocuk için de iyi değil aslında. O  çözüm, onun hayatını da daha kaliteli yapıyor çünkü.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:33:00

Yasemin, geçen akşam resmen ama resmen yine çok bozuldum bir taratan öğretmeni Ayçin hanım'ı hem sevmesi he sözünü ikiletmemesi çok hoşuma gidiyor ama bana bunu hiç yapmıyor:(

şapkasını takmak istemedi ben varım diye ağlamaya (yalandan) başladı. Ayçin hanım noluyooo Berk.o şapka giyilecek sus bakayım ağlama üzme Nili dedi.Sustu öğretmenini öptü bay bay yaptı.Arabaya bindik şapkayı çıkardı ve ağlamaya başladı.Arabadayız diye bir de inatlaşmaya yemedi yine.Ben ısrarlı olunca,babam arabada geriliyor ve sesler yükseliyor.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:36:00

anneye kapris olayı ayrı bir tez konusudur arkadaşlarım bence bu arada.  

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:46:00

haklısın Evren arızayı aslında bizim gerginliğimiz yaratıyor.Bu akşam arabadan indik çok sakindim.Aklıma geldi sabah çıkarken söz verdim bakkaldan babam (bonibon) alınacak.neyse hadi gel ekmek ve bonibon alalım dedim.Süt dedi.Onu da aldık.Eve geldik normalde o bonibon yenmeyecek önce yemek diye diretip arızayı başlatan ben oluyorum.Ama bu sefer vahiy mi indi ne bana.Berk bir adet ye,kapağı kapat köfte var dedim.Çobaa ver dedi.Çorbayı yaptık epey bir yedi ama bitirmedi anne dodum babam dedi verdim yedi.sonra elma,muz yedi.ekmek aldığımız aklına geldi pınar çocuk devam sütü o küçük boylardan içti ve bir dilime yakın ekmek yedi.Sakin sakin yaklaşınca çözüm kolay oldu kaç akşam benim dediğim olacak diye bonibon krizindeydik. Ve sırf çorba olmaz diye tepinip zorla yemek yedirmeye çalışınca da hem ben geriliyorum hem o yemiyor yine.Aman dedim tavuk suyuna tavuklu ve şehriyeli domates çorbası bu akşam da böyle olsun.Berk mutlu ben mutluyum daha ne olsun.

2 yaşında bir çocuğa asabiyet göstermeden kararlı davranabilen her annemim alnından öpüyorum  ben beceremiyorum kararlı olduğum anlar çok sinirli olduğum anlar,ben pamuk kıvamındayken de genelde Berk'in dediği oluyor:)

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:50:00

ah ah Nil, bizim evi mi anlattın ne?  Yemek konusunda arızanın tek nedeni benim. Kararlı olurken kaslarım geriliyor resmen :))))
Bir de bu arkadaşlar çok zeki, kaşının oynayışından tavır belirliyorlar kendilerine.  

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:50:00

Recai Maraş'ta iş aldı. 15 gün orda kalacak, 2 gün buraya gelip işlerini halledecek, yine 15 günlüğüne gidecek, bu böyle 5 ay devam edecek...  Ve ben sırf bu yüzden, evet evet sırf bu yüzden, Duru'yu bu ay sonu kreşten alıyorum. Yemiyor işte totom, yemiyor! Babası olmadan uyutmayı, okula göndermeyi, gece uyanmayı, sabahın 6'sında kalkmayı yemiyor benim aptal totom:(
Mecburen eşim yokken annemlerde kalıcaz. Onlar bizim eve, dolayısıyla kreşimize yarım saat uzaklıkta, ve kreşin oraya servisi yok:( Daha doğrusu olabilse de o kadar yolu servisle gidip gelmesini de totom yemiyor. (kreş bizim evimizin bir alt sokağında. Okula gidip gelmesi 75 saniye)
Halbuki öyle mutlu ki okulunda kızım. Üstelik yanlız kalmayacağız, babam da bizimle kalacak ama, yine de yemiyor! (annem kalamıyor, çünkü 13 yaşında, okula giden bir kızkardeşim var ve okulu evlerinin karşı binası)
Ne yapsam da yese ki? Yermi ki? Var mı ki böyle bir ihtimal??????????

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:53:00

valla ezgi düşünüyorum, evet duru gitse kreşe ne güzel olurdu ama benim de yemezdi sanırım. mesela 15 gün gitse 15 gün kalsa tamam.  Ama bir ayda 2 gün çok be yawwww. Bir kaç gün denesen, sonra karar versen alıp almamaya.  

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 20:56:00

Aslında denenmeyecek birşey değil Özge, haklısın. Ama ne biliym, ilk gün gece uyanır, baba da baba  der (ki asla beni kabul etmez, illa babası olacak) Ben zar zor uyuturum, sabah 6'da kalkar, uyumaz, babasını ister, ben sinirlenirim, sesimi yükseltirim vs vs vs.... Korkum bu aslında. Gerginliğimin ona yansıması, bir şekilde sesimi yükseltmek, onu üzmek... İşte bu yüzden de yemiyor aslında.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/04/2011 21:02:00

Evren; yavaş yavaş gaza geliyorum sayenizde:) Burayı bu yüzden seviyorum işte; yapabilirliğimi farkettiriyorsunuz bana, destek oluyorsunuz. Çocuklarımız yeni yürümeye başladığında, ''evet, yapabilirsin'' deyip ilk adımı attırıyoruz ya, işte öyle birşey hissettiriyorsunuz:)
Tamam, madem kızımı düşünüyorum, öyleyse yapmalıyım. En azından denemeliyim... ''Keşke deneseydim'' demem hiç olmazsa. Sağolun, iyiki varsınız:)
Dip Not: (yüzsüzlük boyutunda hem de:) Evren, baktım olmuyor, gece seni çağırırım, Tan'ı da alır gelirsin, beraber oynarlar, evlerimiz 5 dak. uzaklıkta ne de olsa:)))))))))))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
POPOMUZUN YEMEDİKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...