popomun yedikleri:)))

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 13:01:00

Son bir kac gundur gece emzirmelerinden birini iptal etmeyi yedi benimki.
Kisa sure oncesine kadar calistigimdan 'aman sabaha kadar uyuyamayacagim/uyutturulmayacagim' korkusuyla cesaret edemiyordum. Neredeyse her 3 saatte bir, kucuk bir bebek gibi (cok buyudu ya bizimki :)) memeye kalkan ogluma 7 saat meme vermemeye calisiyorum simdi. Uyaniyor, uyanip yatagindan bana bagirip cevap alamayinca kiziyor, pes edip yatiyor sonra tekrar deniyor :) Simdilik uykusuzuz ama gelecek cok guzel olacak, umitliyim :)
Normali 7-10 saatmis, daha da fazla olabilirmis (14 saat deliksiz uyuyan cocuk efsaneleri duyuyorum hep) ama popom daha fazlasini denemeyi kesinlikle yemiyor.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 14:19:00

Hülya,"yedikleri" için seni ayrı tebrik ederim.Zira başarı ilan ediyorum.Kendimize tırsak,korkak,beceriksiz demeye yemiyo çünkü:)

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 15:21:00

şöyle bi baktımda çok ortak yanlarımız varmış kızlar:)))

-kriz anlarında tv açmamak... son zamanlarda 2 yaş sendromumuz tuttumu ne tutuyor anlatamam.
-biberonu sadece akşam uykusuna yatarken içiyor. zaten emzik ve meme bırakıldıktan sonra uyku düzenini oturtmak yeterince zordu, yeniden aynı kabusu yaşamayı popom yemiyo valla!azıcık daha kullansın biberonu.

ben evlenmeden önce yıllarca yanlız yaşadım çok severim yanlız olmayı. Can'ın gece bakımlarınıda şimdiye kadar hep ben yaptım. Ezgi yerinde olmak ve yanlızlığın tadını çıkartmak isterdim:) benim kocam işe benden sonra gidip, eve benden önce dönüyor hiç yanlız kalamıyorum... bence her evli çift hiç olmazsa ayda 1 gün yanlız kalmalı diye düşünüyorum, çok mu aykırıyım:))

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 15:42:00

O kadar çok var ki..
- Kendi kendine uyumaya bıraktığımda en ufak mızıltıda hala ayakta yada salıncakta uyur.
- Şimdilerde çok istememe rağmen çikolatalı süt içme hastalığımız var. Vermeme yolunda adımlar atsamda öyle bir ağlıyor ki popom yemeyip dayıyorum sütü.
- Ben 10 izlemesine izin veriyorum:(
- Yolda yürürken hala kucak istemesi almadığımızda ortalığı yıkması.
- Ev gezmelerine çok nadir götürüyorum . Nedeni ordaki çocuklarla oyuncak dalaşına girip annelerle gerilim yaşamamak için. Bu da benim en büyük popo davam:)

Çiş,biberon,emzik davalarını çok şükür atlattığımız için mutluyum:)
- Dışarı çıkmak istediğinde işim olsa dahi fazla ağlamasına dayanamadığımdan çıkarız.
Aslında büyüdükçe ve bişeyler yerine oturdukça korkularımız ve beceremediklerimiz daha da azalıyor sanki. Eskiden böyle bir soru gelse destanlar yazabilirdim.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 16:27:00

Ne güzel bir grup olmuş :=)

Gece uyandığında mızmızlandığında hep emzik imdadımıza yetiştiği için emziği bıraktırmayı istiyoruz ama yemiyoorr :=)

Bir gece odasında yatırdığımızda kalkıp uzun uzun ağladığı için odasında yatırmak yemiyo  :=))

Çorabını, eşofmanını çıkarmış güzel güzel kendi kendine oynuyorken, giydirmekde yemiyorr :=)

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/09/2011 21:25:00

cok eglenceli :)

valla ben genelde 3üyle yalnizim, yalniz cikarim, araba kullanirim, yatiririm, yediririm, yikarim felan, wow cool supermom'im degil elbet, sartlar böyle, keske bizim de olsa bi elimizden tutanimiz...

yemedigi tek sey 3üyle birlikte yalniz Avusturya'ya ucmak (ailemin yanina), gecen gözümü karartip bilet aliyordum ki, ucak sirketlerinin bir yetiskine 2 yas alti bir cocuk kuralini ögrendim, arabayla gidecegiz artik, naaapalim :)

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/10/2011 06:06:00

oyle cok sey var ki

beslenme
yemediginde israr etmemeyi yemiyor (tv izletmiyorum, ya da zorla agzini acip vermiyorum onun disinda herseyi yapiyorum)
yemekleri ve hatta herseyi yerlere atip masada cesiti anarsistlikler yaptiginda, kalk o zaman masadan demeyi yemiyor. kucuk ihtimal de olsa verecegim 2 kasik daha yemegin derdine dusuyorum
eline catal/kasik yemek verip, yemeği avuçlamasını, tabağı ters çevirmesini falan göze alıp kendin ye demeyi yemiyor, poyraz da sağolsun su ana kadar sadece 1 kasik yedi kendisi (o kadar kıymetli ki o 1 kaşık hala aklımda)

uyku- meme
memede uyutmayı bitirmeyi denemeyi yemiyor. bu durumdan çok çok mutsuzum oysa
gece uyandığında meme vermemeyi denemeyi yemiyor (bizim odaya da almıyorum, tıpış tıpış gidiyorum odasına)
gündüz uykusundan uyandığında vermemeyi bile yemiyor!


seyahat
- arabayla çıkıyoruz ikimiz ama istanbul'a gittiğimde ikimiz başbaşa karşıya hiç geçmedik, yemedi
- burada da (dubai) uzakça ve yolunu bilmediğim yerlere (gps olmasına rağmen) arabayla değil taksiyle gidiyoruz
- 3 kişi defalarca uçtuk ama umarım ikimiz başbaşa yurtdışı uçuşu yapmak zorunda kalmayız hiçbir zaman, hayatta beceremem
- doktor kontrolune tek başıma götürmeyi yemiyor. öyle çok ağlıyor ki salağa dönüyorum tek başıma olunca (geçen gün acil durum için gittik, çok fenaydı)

internet:

her gün bugün internete bakmayacağım ya da sadece belli zamanlarda bakacağım diyorum, nurturia eğleniyor ben kaçırıyorum gibi geliyor. yemiyor!

ne kaldı ki??? yediği pek bir şey yokmuş galiba

ezgi, senin yerine olsam ben de korkardım yalnız kalmaya (arada kalıyorum ve çok korkuyorum) annenlerde kalıp arabayla bırakamaz mısın duru'yu? hergün zor olursa haftada 3 gün falan mesela?


Ynt: popomun yedikleri:)))

01/11/2011 14:23:00

ben de kaçırmışım burayı yaw! şu ara popomun yemediği; ağlayacak diye kucakta uyutmayı bırakıp yatağında uyutmaya çalışmak ve Yağmur'la 2 geceden fazla yalnız kalmak var. Yalnız kalınca hemen anneme imdat çağrısı yapıyorum!
ama ilerisi için düşününce bez bıraktırma ve parmak emmeyi bıraktırma işlerini de popomun yemeyeceğini tahmin ediyorum.

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/11/2011 15:54:00

Benim de unuttugum 2 sey var: - aksam yemegine misafir davet etmeye yemiyor - gunduz o uyutur gece baba, boylece memesiz uyumayi ogrenir diye annemi cagirmak istiyorum. Bir denedim, gelmem dedi; israr etmeyi yemiyor cunku zorla gelirse kavgalarda hep avantajli olacak. Oysa cok ihtiyacim var :(

Ynt: popomun yedikleri:)))

01/12/2011 07:59:00

Yüksel bu bölümü senden kopyaladim izninle. Ne ortak popomuzun yemedikleri varmış :) Bizim tospaga 2.5 olmasına rağmen :)
- sadece uyurken alıyor diye kendimi avutup emziği bıraktırmaya...
- çok ağlamasından korktuğum için kitap okuyup kendi kendine uyumasını öğretmeye...
- dakika başı kalkmasından korktuğum için normal sandalyede yemek yedirmeye...

bunlar da benim eklediklerim
- bebekliğinden beri haftasonu öğlen uykularını dışarıdan dönüşümüze denk getirip (biz evde kahvaltı etmeyiz hiç) arabada yaptık ve uyumaz diye cesaret edip evde uyutmaya yemiyor. yuh diyebilirsiniz. evet. aynen böyle durum. bir keresinde uyumayacağım ben diye dayatınca yine attım arabaya ve arabada sızdırabildim bir tek. o öğle uykuları, tek dinlenebildiğim vakit olduğu için uyumamasını popom yemiyor :)
- doğduğu andan itibaren poposunda bir kurtçuk vardı :) ve asla o lanet pusete oturmadı. Onu pusete alıştırmaya popom yemedi. Çünkü bir çok denememde o kurtçuk oğlumu dürterek viyak viyak ağlamasına vesile oldu :)
-AVM harici bir kafeye gidip oturup bir kahve içmeye popom yemedi hiç.
- Eşimin nadir de olsa bir işi ya da yemeği olduğunda onunla yanlız kalmayı popom yemese de mecburiyetten kalıyorum ama kendimi atabileceğim bir yakınım olsa hiç durmam.
-Henüz verebilecek durumda olmama rağmen zamanı geldiğinde kreşe vermeyi popom yemiyor. (Doruk çok çekingen ve anne kuzusu bir çocuk olduğu için)

bu kadarcık mı diye kaldım şimd. vardır canım daha. bu kadar olamaz :) aklıma gelince ekleyeceğim :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
POPOMUZUN YEMEDİKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...