Büyük Kitapları

Ynt: Büyük Kitapları

08/16/2010 06:50:00

Banu, yükseltur'u bilmem ama benimle tuttu Ursula konusunda :) Mülksüzler, Yerdeniz Serisi yanında benim favorim bir de Batı Sahillerı Yıllıkları Üçlemesinden 'Marifetler'dir.

Ynt: Büyük Kitapları

08/16/2010 06:54:00

Banucum, Ursula tutmaz mı, tuttu tabii ki...ilk başta niye gelmemiş aklıma..okumadığım kitabı çok azdır. Mülksüzler, yerdeniz serisi..evet evet marifetler ve sesler...:))

herşey aydınlandı'yı yeni okuyorum daha, bitince yaparım yorumlarımı :))

Ynt: Büyük Kitapları

08/16/2010 07:00:00

Ursula bende de tuttu:)Ama okuyalı çok oldu.Son dönem kitaplarını takip etmedim.Bunu da not edeyim.Sayenizde baya bir ödevim oldu:)

Ynt: Büyük Kitapları

08/26/2010 07:43:00

Orhan Pamuk-Masumiyet Müzesi'ni bitirdim. ama ne zorlukla, anlatamam. öncelikle sevmedim. Ayni veya benzer seyleri bin kez anlatmasi çileden çikardi. istese 200 sayfa daha az yazilabilirmis roman. sirf hikayenin sonunu ögrenmek için okudum SIKILA SIKILA. hemen arkasinda Murathan Mungan'in Elli Parça'sina basladim. 100'lere dayandim ama Orhan Pamuk'un verdigi SIKINTIYI henüz atamadi üstümden, bu kitap da.

Ynt: Büyük Kitapları

08/27/2010 17:06:00

selam Emine,
ilk zamanlar koyu bir Orhan Pamuk hastasıydım, bir tek Masumiyet Müzesini okumamıştım, fırsat bulup birisinden hacıladım, okuma listeme almıştım, ama sanırım önermiyorsun, şu ara zaten akıcı iki kitap bitirdim , bunun üzerine gitmez o kitap sanki....

Ynt: Büyük Kitapları

08/29/2010 16:48:00

Emine, normlde Orhan Pamuk seversin ama bunu mu begenmedin, yoksa zaten mi sevmezsin? Ben Orhan Pamuk "gak" dese "ay ne guzel dedi" diyen cok objektip bir okuyucusuyum. :) Masumiyet Muzesi'ni de diger kitaplarindan farkli bir karakterde bulmama ragmen begenmistim.

Ursula konusunda soyleyecegim vardi, unutmusum. Marifetleri ben de okumustum. Begendigimi de hatirliyorum. Sanki cinsiyetle ilgili birseyler miydi diye bir cagrisimlar var ama cok silik. Baska hcbirsey hatirlamiyorum. 3 kurus aklim vardi, o da gitti hamilelik ve devaminda. :(


Ynt: Büyük Kitapları

08/30/2010 10:58:00

masumiyet müzesi'ni çok sevmiştim. dün son kitabı manzaradan parçalar'ı aldım, onu okuyacağım.

Ynt: Büyük Kitapları

08/31/2010 09:44:00

Orhan Pamuk'u severim aksine. Benim Adim Kirmizi, Beyaz Kale, Kar, Sessiz Ev, Gizli Yüz'ü çok severek okumustum. Hatta Benim Adim Kirmizi'dan üniversitede büyük çapli bir ödev hazirlamistim ve bilirsiniz ödev için okunan kitaplardan pek hoslanilmaz; halbuki ben bunu çok fazla sevmistim. Tüm dünya edabiyati içinde en çok sevdigim tür postmodern romandir bir türkolog olarak ve bu yönüyle de Orhan Pamuk'u sever, takdir ederim. neyse uzatmaya lüzum yok, zaten bu nedenlerle Masumiyet Müzesi'nden bu kadar SIKILMIS olmak beni SIKTI. ama elbette herkesin hoslandigi hoslanmadigi kitaplar vardir, sizlerin aksine ben Masumiyet Müzesi'ni sevmedim ve hatta oldukca SIKICI buldum.

Ynt: Büyük Kitapları

08/31/2010 17:40:00

Selam Emine;
bende adını saydığın ve saymadığın bütün Orhan Pamuk kitaplarını okudum, birtek Masumitey Müzesi bekliyor sırada, bende senin gibi olucam mı acaba çok merak ediyorum, o yüzden onu sakin bir kafa ile okumak istiyorum, normalda kolay kolay bir kitabı yarım bırakmam, şuan kızım yeni kreşe başladı, biraz dikkat eksikliği olabilir düşüncesi ile biraz erteledim, şuan Millenium serisi diye ünlenen seri kitaplarını bitirdim, çok okunan kitap olarak gözüme takılan Olasılıksız'a haftasonu başladım, şimdilik peynir ekmek cinsi kitaplardı bunlar iyi gitti, kalın kitaplar olmasına rağmen kısa sürede bitirdim, Masumiyet Müz esini bitirdikten sonra görüşmeyi isterim,
görüşürüz.

Ynt: Büyük Kitapları

09/01/2010 06:14:00

Ben de 2 hafta önce okudum Olasiliksiz'i ve çok begendim, çok sürükleyici, çekici ve etkileyici buldum. Üstelik de bilgilendirici. Gerçi benim gibi fizige, fen bilimlerine uzak degilseniz verilen bilgiler size çitir çerez gelebilir; ama benim gibi uzak insanlar için ögretici oldugu kesin. En kisa zamanda yazarin Empati'sini de okumak istiyorum.
Bu arada bugün Jürgen Ebertowski-Devsirme'ye basladim. Daha önce yarida birkamistim ama sebebini hatirlamiyorum, ilk intiba olarak etkileyici diyebilirim. Umarim böyle devam eder.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kitap Kurdu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...