Okuduklarımız

<12>
10/13/2012 10:31:00

Halihazırda okumakta olduğunuz ve yakın zamanda bitirdikleriniz..

Beğendiniz mi? Konudan -spoiler vermeden- biraz bahseder misiniz? Kurgu mu ön planda, yoksa dil mi? vs vs
Yeni alacağımız kitaplar için fikir olsun..

Ynt: Okuduklarımız

10/13/2012 10:45:00

ilk ben yazayım:) bu konu başlığı iyi olmuş.

az önce parfümün dansı (Tom Robbins) başladım.
Listemin müdavimlerindendi, hiç almamıştım.
Bugün İl Halk Kütüphanesine üye olduğumda ilk ödünç kitabım oldu:)
İlk üç sayfa için "harika" diyeyim:)

itiraf: mailime buraya cevap yazıldığı bilgisi gelsin diye yazdım şimdi, sonra düşünüp tekrar yazarım (güncellemelerdeki "." gibi:) )

Ynt: Okuduklarımız

10/13/2012 10:59:00

Geçen haftalarda Bir Gece Avcısı serisinin 4. kitabı Mezara Mahkumu bitirdim. 5. kitabı alacağım

Açlık oyunları ilk kitabı bitirdi..

Elimde Tuzak Tutkulu, Öfkeli Ve Kedi
DÖNÜŞÜM SERİSİ 4. KİTAP var.  fantastik kitap sevenlere tavsiye ederim.

Listemde Grinin Elli Tonu var.. bakalımm

Ynt: Okuduklarımız

10/13/2012 12:37:00

Clive Cussler'ın (eşimin favori yazarlarından biri) Batık'ına başladım, sevmem sanıyordum, şu ana kadar gayet sürükleyici.. Macera sevenler için tavsiye olunur. Ha bir de Ali Çankırılı'nın "Çocuklara söz geçirme Sanatı"nıa başlamıştım (aynı zamanda 4-5 kitap birden takip ediyorum: yatak ucu- wc - boş zaman salon kitabı gibi). o da gayet akıcı, bir anda yarısına geldim, ve hoşuma gitti, kolay bir anlatımı var. Tavsiye olunur.

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 08:47:00

Hakan Günday'ın Azil'ini okudum,çarptı beni.inanılmaz bir anlatım..Dili o kadar farklı kullanmış ki..diğerlerini de okuyacağım ama bitmesinden korkarak,tadını çıkara çıkara..


Tanrı Her Zaman Tebdili Kıyafet Gezer: Fena değil,okunmasa da olur.Kurgu ön planda.

Kıpkırmızı ( seda kaya güler yazmış)  temel olarak evlilik-cinsellikle alakalı, burda tartışabilir miyiz bilmem:)

Puslu Kıtalar Atlası ve 25.Saat sırada.

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 09:23:00

ursula k. leguin - karanlığın sol eli: bir çeşit distopya, cinsiyetsiz, androjen bir toplum ve bu toplumun sosyokültürel düzeniyle ilgili bir bilim kurgu. çok beğendim

şebnem işigüzel - kirpiklerimin gölgesi: ayın kitabı. çok sert bir hikaye..11 yaşında bir kız çocuğunun ağzından dinliyoruz. anlatım şiirsel ve fantastik..dilini çok beğendim ama hikaye çok sert, herkesin kaldırabileceği türden değil..

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 10:00:00

China Mieville / Şehir ve Şehir

http://www.pandora.com.tr/urun/sehir-ve-sehir/270196

Bilimkurgu Polisiye...iyi gidiyor şimdilik. 

tanıtım yazısından:

Bilim kurgu/fantastik edebiyat alanının “Nobel”i ARTHUR C. CLARKE ödülünü üz kez kazanan tek yazardan varoluşsal bir polisiye... Yayınlanışının hemen ardından, 2010 yılında HUGO, DÜNYA FANTEZİ,  NEBULA ve ARTHUR C. CLARKE ödüllerini kazananan ŞEHİR VE ŞEHİR, okuyucuyu sanatsal doruklara çıkaran bir gerilim romanı...

tiara: bu arada Karanlığın sol eli'ni çok çok severim...hayatımda okuyup etkilendiğim kitaplardan biridir. 

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 10:16:00

son 1,5 ayda okuduklarımKaranlığın Sol Eli
Açlık Oyunları Serisi
Şibumi
Terapi
Cesur Yeni Dünya

Açlık oyunları hariç diğerleri okumaya değer kitaplar. (eğer teenage tarzı seviyorsanız açlık oyunlarını da tavsiye edebilirim)(yukarıda saydıklarımdan önce Hakan Günday kitaplarını okudum,sevdim,seversiniz- AZ ile başlayın,kitap sizi yerden yere vuracak)

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 10:28:00

Bir önceki okuduğum kitap: Beni Asla Bırakma


Banu'nun önerisiyle okudum.. hatta yazısı şurda:

Kitap beni de çok etkiledi. Ne anlattığını, o insanların kim olduğunu ve "gerçekte" ne iş yaptıklarını felan çok sonra anlamaya başlıyorsunuz....isyan etmek, müdahale etmek istiyorsunuz...nasıl bırakıp gitmezler diyorsunuz. 
Sonra...Sonra, bazı şeylerin bırakılamayacağını, bazı durumlardan çıkılamayacağını farkedip susuyorsunuz. Hatta belki kendi çıkamadıklarınıza ağlıyorsunuz sessiz sessiz. 

Biraz sisli puslu bir kitap. okumak isteyenlerin aklında dursun :)

Ynt: Okuduklarımız

10/18/2012 10:37:00

yuksel ne guzel yazmissin beni asla birakma'yi. 

ben su anda kurtlarla kosan kadinlar'i okuyorum. yuksel'in hediyesi. biraz tenis oynuyor gibi olduk ama :)) kurgu degil. psikanalist bir kadin yazari. clarissa entes. latin amerikali (galiba meksika) eski oykulerden cikarak kadinlarin en uzak atalarindan gelen, iclerinde gizlenmis olan guclerini aciga cikarma, icimizdeki kurdu bulma, modern hayat kapsaminda kaybettigimiz ilkel benligimizden bu hayata uyum saglarken de yararlanma gibi ozetlesem bilmem nasil olur. daha cok da ilerlemedim kitapta ama cok etkileyici. 

bir de murat uyurkulak - bazuka gecti elime dun aksam. kisacik bir okudum. tol'u yillar once okumus ve cok begenmistim, yine cok guel basladi, zaten oyku kitabi (egr sonra birlesip roman olmayacaklarsa :) ) 

Ynt: Okuduklarımız

10/30/2012 13:08:00

Millenium serisinden sonra son olarak Olasılıksız'ı okudum.

Millenium serisi ilk iki kitap gerçekten çok sürükleyici, yazım dili akıcı, merak uyandıran kitaplardı. Son kitabı ise daha durağandı ama polisiye hikayeler sevenler için tavsiye edilebilir.

Olasılıksız: tavsiye ile okunan, büyük beklentilerle ele alınan bir kitaptı, belki de o yüzden ilk yarısında çok da etkilemedi, beklentinin altında kaldı ama matematik, fizik, anatomi gibi detaylar hem merak uyandırdı hem de daha da akıcı hale geirdi kitabı. ikinci yarısı çok kısa sürede bitti, güzel bir tat bıraktı bende.

Şimdiye kadar okunan kitaplara katılamadım, bu ayın kitabı ile başlamak istedim ama açıkçası biraz okuyunca cesaret edemedim ben de. Sanırım kaldıramayacaklar grubuna giriyorum. O yüzden kasım ayı kitabının belirlenmesini iple çekiyorum.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...