Yunus Halil

03/11/2010 21:42:00

Oğlumuza sırf kulağa hoş geldiği için bizim için anlamsız bir isim koymamak konusunda eşimle hem fikirdik. Oğlumuz bize  "Bana neden bu ismi verdiniz? " dediğinde anlatacak bir hikayemiz olsun istiyorduk. Mesela kayınvalidem eşimin abisine  isim olarak liseli bir kız sevdim kitabındaki bir karakteri çok beğenip, onun ismini vermiş, Cahit.
Eşimle nişanlıyken, kayınvalidem kaza geçirdi ve altı tane omuru kırıldı. Platin takılmak üzere ameliyat edilirken bir rüya görmüş. Rüyasında kucağına Yunus isimli bir bebek vermişler. Biz bu bebeğin oğlumuz olduğunu düşünerek oğlumuzun ismini Yunus koyduk.
 Yunus isminin yanına bir isim daha düşünürken internette dinlediğim bir ninni, hamilelikle birlikte değişen hormonlarımın da etkisiyle yarım saat ağlamama neden oldu. Ninniyi araştırdığımda hiç izlemediğim, izleyenleri küçümsediğim:)  "Halil ile Menekşe "dizisine ait olduğunu öğrendim.  Bu ismin Celil'e (eşimin ismi) de uyduğunu görünce oğlumun ismi Yunus Halil oldu.
P.S.  İkinci çocuk olduğunda kimse rüya falan görmesin, ismini ben koyacağım diye şimdiden söyledim herkese.

Ynt: Yunus Halil

04/23/2010 07:10:00

O ninniyi hatırlıyorum.Çok güzeldi.O dönemde hamile olmadığım halde beni de çok etkilemişti.İsmiyle yaşasın Yunus Halil..

Ynt: Yunus Halil

06/01/2010 21:35:00

Çok teşekkür ederim.

Lara

06/04/2010 10:33:00

Gencligimde beni en cok etkileyen roman Dr. Zhivago idi. Lara buradaki bas karakter. Ayrica mitolojide gevezeliginden basını derde sokmus olan bir peri. Duydugum, bildigim en lirik, en guzel isim.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İSİM HİKAYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...