sezaryenden sonra doğal doğum

02/12/2013 17:56:00

arkadaşlar ilk bebeğini sezaryenle doğurup 2.yi normal doğuran var mı?

Ynt: sezaryenden sonra doğal doğum

Ynt: sezaryenden sonra doğal doğum

02/12/2013 23:35:00

Bir ogretmen arkadasim ilk cocugu sezaryen oldugu halde bebegi 2,5 aylikken hamile kaldi ve bir de uzerine ikinciyi normal dogurdu :) Oluyor. Benim ilki normal ikincisi sezaryen ucuncuyu ins nornal istiyorum bir aksilik olmazsa :))

Ynt: sezaryenden sonra doğal doğum

02/13/2013 01:27:00

ben ve annevebebis ssvd yaptik. birkac uye daha vardi yapan. elfana'nin verdigi linkleri inceleyin derim ;) ozellikle facebook grubu bu konuda cok aktif ve birbirlerine cok destekciler.

Ynt: sezaryenden sonra doğal doğum

02/15/2013 06:42:00

slm arkadaşlar,

sanırım ssvd benim tahminimden daha fazla oluyor.Benim çevremde bunu gerçekleştiren tek bir kişi bile yok, ben hariç :)
Bana da dr. kesinlikle olmaz dediği halde, dr.un verdiği tahmini doğum tarihinden 15 gün önce normal doğum yaptım.ilk doğumum, bebeğin hayati tehlikesi olması nedeni ile tarihinden önce sezaryen olmuştu. Ben bu normal doğumu, ilkinden 7 yıl sonra olmasına bağlamıştım. Ama görüyorum ki çok daha kısa sürelerde bu şekilde doğum yapanlar var.Halbuki dr.um bunun kesinlikle çok riskli olduğunu ve kendisinin böyle bir şeyi asla tavsiye etmediğini defalarca söyledi.Sanırım dr.lar böyle durumlarda risk almak istemiyorlar. Şu an bebeğim 3,5 aylık. İkimizin de bir problemi yok Allah'a şükür.Üstelik doğum sonrası çok daha kolay geçti benim için.İlk andan itibaren bebeğimle ilgilenebildim ve bu çok harika bir duygu :) 3. bebeği düşünürsem, ki düşünüyorum :) kesinlikle normal doğum yaparım! Bu konuda tereddüt yaşayan arkadaşlara tavsiyem cesaretlerini kaybetmesinler.Dediğim gibi benim çevremde hiç yoktu ve hala ssvd yaptığımı öğrenen arkadaşlar şaşırıyorlar, ''normal doğum oluyor mu ki sezaryenden sonra'' diye!..  


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...