Yangın Mağduru Yaşlı Bir Çifte Yardım Hakkında

05/04/2011 13:49:00

İşyerimden bir arkadaşımın yardım isteğidir, gerçektir, elinden birşey gelebilecek olanlar yardım edebilirse çok sevinirim.

Merhaba,


 Aşağıda özetlediğim durum için, elinizden gelebilecek yardımlar konusunda (sadece parasal olmayabilir, kullanmadıgınız ev eşyası, vs. hatta tavsiye, öneri dahi çok memnun edecektir) bana geri dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca çevrenizdekilerden yardım edebilecek kişilere duyurulmasını sağlayabilir misiniz?

1 Mayıs Pazar günü arka sokağımızdaki bir evvde yangın çıktığı haberini aldık ve neler olup bittiğini öğrenmek için mahallenin bakkalına evin, insanların durumunu sorduk. Bakkalın söylediğine göre yaşlı bir çiftin oturduğu apartman dairesi yanmış, diğer katlar da etkilenmiş ancak ihtiyar çiftin evi kullanılamayacak hale gelene kadar yanmış ve insanlar daireden çıkarılıp komşularının evine yerleştirilmişler. Benzer durumu tam olarak bir yıl önce yaşayan arkadaşımın hassasiyeti ile (evinin yarısı duvarların demirleri gözükecek duruma gelene kadar yandığı ve olayın vehametiyle ailecek travma geçirdikleri ve hala etkisini taşıdıklarından; insanların olayın şokuyla ne halde olabileceklerini tahmin ettiğinden ve yardıma, maddi manevi, ne derece ihtiyaçları olabileceğini görebilmek adına dün akşam kendisiyle felaketi yaşayan ihtiyar çifti sığındıkları kapıcı dairesinde ziyaret ettik. Tabi ki henüz olayın şokunu atlatamamışlar. Halen nasıl ateşlerin içinde uyandıklarından, evden nasıl güç bela çıkabildiklerinden, tek bir parça eşya alamadıklarından, üzerlerindeki piajamalarından başka giyecek birşeylerinin kalmadığından bahsederken gözleri doluyor ve çaresizlikle başlarını öne eğiyorlar.

İnsanları rencide etmeden, kendilerini kötü hissettirmemeye çalışarak, sadece benzer durumları yaşadığmızı belirterek ne halde olduklarını tahmin edebildiğimizi ve nasıl hissedebileceklerini bildiğimizi söyleyip acılarını paylaşmak isteğimizi göstererek durumlarını öğrenmeye çalıştık. Bir yandan kendileri yaralanmadan sağ salim kurtulduklarından ve mal kaybının bir şekilde yerine konulacağını hatırlatarak teskin etmeye çalışıp; diğer yandan yapılabilecekleri konuştuk. Hiç çocukları olmadığını, SSK emeklisi olduklarını, evlerinin kendilerine ait olduğunu ancak yangın sigortası olmadığını öğrendik. Kapıcı, Belediye ile görüşmüş ancak sadece evde yangından kalan artık malzemenin tahliyesi ve giyecek için yardım edebileceklerini bildirmişler. Evin tekrar kullanılabilir duruma getirilebilmesi için büyük meblağlar gerekecek muhtemelen. Biz muhtarla görüşüp alabilecekleri her hangi bir yardım olup olmadığını araştıracağız. Bir yandan da etrafımızdaki insanlara durumu açıp ilgilenenlerin yardımını talep edeceğiz.

Hanımefendi zaten dizlerinden ameliyat geçirmiş ve bir aparat olmadan yürüyemiyor. Beyfendi de oldukça yaşlı ve çökmüş. Destek almadan, yol gösterecek birileri olmadan yalnız başlarına bu işin altından kalkmaları mümkün değil. Biz elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olacağız. Sizlerden de benzer katkıda bulunmak isteyen olursa aşağıdaki hesaba diledikleri kadar katkıda bulunabilirler. Biz bir yandan yapılabilecekleri araştırıyoruz ancak bu konularda tecrübesi olan ve bize de yol gösterecek birileri varsa müteşekkir oluruz.

Araştırmak ya da başka bir şekilde yardımcı olmak isteyen birileri olabilir diye isimlerini ve numaralarını veriyorum:

Nurten & Hayri Dökmecioğlu

0 216 346 67 22

0 535 343 99 55

Yardmılarınızı iletebileceğiniz hesap numarası:

Alıcı:

Fatma Gül Altındağ

Akbank

BARBAROS BULVAR / 0068852
TR54 0004 6002 9888 8000 0688 52Saygılarımla,


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bagis - yardim ilanlari

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...