Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/02/2011 22:12:00

Hanımlar


Ticaret yapan, yani vergi levhası asan her kuruluş ticaret odasından tescil belgesi almak zorunda.
İTO bize destek.

siz planınızı çıkarın, biz de gerekli onlemler konusunda onlemlerimizi alalım derler.

eger ito kayıt tescillerini iptal ederse kurum ticaret yapamaz çünkü. yaptırım büyük...

konu ile ilgili ticaret odasında komite kurmamız da soz konusu olaiblir ki soz sahibi olabilelim :))

nasıl çalışmışmıyım :))

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/03/2011 07:02:00

Merhaba herkese;
Ben daha yeni okudum yazılanları, 3 yıllık kreş tecrübemle yardımcı olabilecğeim konularda bende katılmak isterim.
Bölgemizde çoğu okulu gezdim, iki kızımda şu anda en çok güvendiğim okula gidiyor. Bu okulumuzda bile takıldığım noktalar oluyor ama en azından beni dinleyip çözüm aranmaya çalışılıyor. Büyük kızım ilk sene başka bir okuldaydı orada tam tersine takıldığım nktaları söylediğimde karşı taraftan neredeyse bizi suçlu duruma düşürecek cevaplar alıyordum :S
Şimdiye kadar gittiğim okullardada bir okul haricinde(orasıda istanbulda çok bilinen bir kolej) bütün okullar ders saatinde gezdirdiler beni(kendi okulumuzda dahil).
Çocukları sınıfta bulundukları saatlerde gözlemleme konusunda okulumuzda şöyle bir uygulama var. Sınıf kapılarının üst tarafı camlı olduğu için çocukların dikkatini dağıtmayacak bir şekilde oradan gözlemlenebiliyor.
Bir de okul önemli olduğu gibi öğretmende çok önemli. İki kızımda aynı okulda ama küçük kızımın öğretmeninin daha ilgili ve daha verimli olduğunu görüyorum.

Dediğim gibi yardımcı olabileceğim konularda bende varım.

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/04/2011 05:53:00

Ozgecim ne guzel bir fikir:)

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/04/2011 06:45:00

Her nekadar pek fazla burada değilmişim gibi gözüksemde yazılanlara olabildiğince takip etmeye çalışıyorum ve diyorum ki İzmir'den bende katılıyorum.Çocuğumu bakıcıya dahi bırakamamış biri olarak şimdi hiç tanımadığım ve güvenemediğim bir kreşe nasıl bırakırım?Bu kontrol mekanizması oturduğunda her anne gönlü rahat evladını teslim edecektir.Ben canı gönülden destekliyor ve tebrik ediyorum.Hem önümüzdeki günlerde kreşe başlatmayıda düşünüyorum benim için süper olur.

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/04/2011 11:20:00

merhaba ben de istanbul çiftehavuzlardayım, oğlumuzu 1 ay araştırdıktan sonra verdik anaokuluna.. yakın çevremde 22 anaokulu gezdim 4 yer beğendim birini ingilizce eğitim ve ücreti yüzünden, birini dolu olduğundan eledim kalan ikisi içinde seçim yapmak zor oldu.. bir şekilde karar verdik.. doğrumu yaptık göreceğiz :)

biz anaokulu arayışındayken buradan annelere seslenip görüşler almaya çalıştım.. çok faydası oldu doğrusu ve genelde benim değerlendirmelerimle örtüştü.. ama annelerin beklentileri de farklı ve anlık değerlendirmeler de hatalı olabilir..

üzerinde çalıştığınız konu çok önemli, emek verenleri de kutluyorum.. sizin de bildiğiniz gibi ve gözlediğim kadarıyla buradaki asıl sorun (birçok alanda olduğu gibi) işin içine büyük para girmesi, devletin belirlediği standartların yetersizliği ve esnekliği. MEB'e bağlı olanlarda bir standart var gibi görünse de yetersiz kalabiliyor, veya uygulamalarda ne yapıldığı bilinmiyor, yani bir de şeffaflık eksik. bence güvenebileceğimiz en önemli kriter okulu bitiren ailelerin görüşleri, okula devam edenlerin bile değil. 

gündüz ve cumartesi çalışıyorum bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum, ama ben araştırırken hep okulu bitiren veya değerlendirecek kadar gitmiş olanlarla görüşmek istedim. dönem sonu veya yıl sonu standart, tarafsız bir anket vs oluşturulabilir belki ve her okul için yayınlanabilir.. sevgiler

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/04/2011 12:58:00

merhaba, bastan sona okuyamadim henuz. ama ilk aklima gelen soru su: bu isi sadece kendimiz icin mi yoksa butun anneler icin mi yapacagiz? ikincisi ise, bu durumda enneleri bilgilendirici etkinliklerimiz olacak mi? mesela "yilsonu gosterisi olmasin" demisiz, "neden olmasin" ne sekilde, nerede anlatilacak?

Ynt: Anaokulu Ve Kreşler Veli İnsiyatifi

10/06/2011 08:42:00

vay vay vay.

tum sayfaları okudum. calısıyorum ben, iki cocukluyum ve vaktim yok. dolayısıyla fiziki anlamda katılamam. lakin uzerime verilecek bir gorev olursa, bir orgutlenme, yazısmalar ya da ne bileyim, iste bakarız bir liste filan olusursa:

seve seve destek olurum.

selamlar.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Okul Öncesi Eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...