Bursa'da ilkokul...

<12>
08/06/2012 06:12:00

Oyun grubu, kreş, anaokulu derken ilkokul yaşına geldik.  Anaokulu konusunda bu kadar zorlanmış biri olarak ilkokul da ne yapacağımı hiç ama hiç bilmiyorum. Çevremdeki kuzular ya Ege'den küçük ya da çok büyükler. Ailenizdeya da yakın çevrenizde ilköğretim de olan çocuklarınız varsa bilgilerinizi burdan da paylaşır ve bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum... 

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/06/2012 06:14:00

Nelere dikkat etmek gerekir? Özel okul -  devlet okulu arasındaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir? Eğitimci arkadaşlarımızda bir el atıversin lütfen :)

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/06/2012 06:21:00

Blogcuanneyi takip ediyorsan o birçok makale yazmıştı, özel okul devlet okulu seçimiyle alakalı. Bir göz at istersen Emre.

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/06/2012 06:40:00

Çok saol Burçak. Son zamanlarda takip edemedim. Şimdi bakıyorum ama bulamadım o yazısını... Sen bulabilirsen burayada kopyalayabilir misin?

Ynt: Bursa'da ilkokul...

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/06/2012 07:08:00

Çok teşekkürler..

Ynt: Bursa'da ilkokul...

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/08/2012 22:20:00

Biz iyi bir devlet okulu ve iyi bir öğretmen bulup oraya göndermeyi planlıyoruz..Özel okula vereceğimiz parayı da biriktirip ileride olur da ünv. kazanamazsa özel ünv.de istediği bölümü okutmak istiyor ya da yurt dışında eğitimine devam etmek isterse oraya göndeririz diye düşünüyoruz..

Çağdaş Eğitim Kooperatifinin okulu da iyi diye düşünüyorum. 3 mart ilköğretim okulu..Hem vakıf okulu, ticari kaygısı yok ücretleri diğer özel okullara göre daha makul..

Şimdiden kolay gelsin Emre takipteyiz:)

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/09/2012 05:56:00

Dün gece uykum kaçtı blogcu annenin yazılarına gelen yorumları okurken sabahladım. Kendimce çıkardığım tek sonuç maddi olarak bir takım hesaplar yapmak zorunda olmasam özel okul kararını çoktan verirdim.

Devlet okulunu seçme şansımızın olmadığını görüyorum. İkametgaha göre belirleniyormuş. Okul önemli değil öğretmen önemli diyorlar, gönülden katılıyorum. Ama iyi öğretmen nasıl olsur, kriterleri nelerdir, neye göre seçilir, bize mecbur kılınan okulda seçilen öğretmen de ne kadar doğru karar verilir; BİLEMİYORUM.

Elbette her aile kendi maddi manevi şartlarına göre bir yol izliyor. Ama çoğunda maddiyat ağır basıyor ve onu söylemek yerine özel okulda ki marka, ingilizce vs şeylerle ört bas ettiklerini düşünüyorum.

Senin düşündüğünde oldukça mantıklı geliyor. Lakin soru işaretleri çok kafamda. Fikirlerini paylaşırsan çok mutlu olurum. İyi devlet okulu kriterin nedir? Muhtarlığın atadığı okulda bu kriterleri bulamazsan ne yaparsın? Daha sorular çok aslında...

Şimdi herkese sorup soruşturuyoruz. Eşimin üniden sınıf arkadaşı Bursa'da bir firmada çalışıyor, buraya yerleşti. Kardeşi zar zor okuyup, su ürünleri gibi bir bölüm okumuş. Gitmiş bilge adamdan bilgisayar, sunucu vs kurslardan sertifika almış. İstanbul'a yerleşmiş.Bilgisayar müh. olan abisiyle yakın şartlarda çalışıyor.

Kafam çok karışık... Allah hepimizin evlatlarına hayırlı bi ömür nasip etsin...

 

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/09/2012 06:13:00

Bu okul konusu her ne kadar daha çok vaktimiz olsa da şimdiden beni bile düşündürüyor.İnsanı en çok düşündüren şey de bizim yaptığımız seçimlerin onun hayatını etkileyecek olması,en iyisi olsun istiyoruz hep.Çok zor kararlar gerçekten büyüdükçe daha da zorlaşacak her şey..

Ynt: Bursa'da ilkokul...

08/09/2012 06:21:00

Ayşegül emin olabilirsin ki çok vaktiniz yok. Göz açıp kapamış gibi kendini okul arayışı içinde bulacaksın. Ev konusunda karar verirken daha Ege 2 yaşında çok zaman var demiştim bende. Çok yanılmışım...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...