göğüs ucu kremleri

03/06/2010 08:12:00

herkese merhaba, emziren anneler için göğüs kremleri çeşit çeşit. Bir de bunların doğurmadan önce sürülüp meme ucunu yumuşatan,bakım yapan cinslerinin olduğunu farkettim. Bunlar ne kadar işe yarıyor, kullanan var mı, tavsiye eder misiniz? teşekkürler peri

Ynt: göğüs ucu kremleri

03/06/2010 08:47:00

mrb peri
benim 3 ay kadar sürdü göğüs ucunda yara problemim. resmen ağlayarak emzirirdim herkeste olmuyor umarım sende de olmaz. Denemediğim şey kalmadı ama en çok EVİCAP diye kapsüller var onlar işe yaradı bende. tamemen e vitamininden oluşuyor e vitamini de genelde kremlerde kullanılıyor kuzenimin doktoru söylemiş ona ben de hemen denedim. her emzirmeden sonra bir kapsülü iğneyle delip (içinde yağ var) onu iki göğüs ucuma da sürerdim bir sonra ki emzirmeye kadar o korurdu ve tekrar emzirmem gerektiğinde silmeme de gerek kalmıyordu çünkü çocuk için zararlı değilmiş. Bazı kremleri silmek gerekiyor o da daha bir acı veriyor.
Umarım ihtiyacın olmaz ama olursa da aklında bulunsun şimdiden kavuşmana az kalan bebişini öpüyorum inşallah kolay bir doğum olur sevgiler:))

Ynt: göğüs ucu kremleri

03/06/2010 09:02:00

ben 8 aylık hamileyken başlamıştım. lansinoh'u kullandım. fakat doğum sonrasında bana en iyi gelen kendi sütüm olmuştu. emzirmeden önce ve sonra kendi sütümü gögüs uçlarımı sürdüm inanılmaz iyi geldi ve yumuşattı. ama yine de istersen sen de 8 aylıkken başlayabilirsin krem sürmeye...

Ynt: göğüs ucu kremleri

03/07/2010 15:31:00

hepinize çooook teşekkür ederim, inşallah ihtiyacım olmaz ama ben yine de şimdiden başlayayım bu durumda krem sürmeye :)

Ynt: göğüs ucu kremleri

03/07/2010 20:34:00

sevgili peri.. doğumdan önce kullanacağın kremler konusunda dikkatli olmalısın..bence doktorunla konuşmadan hiçbir şey kullanma.. benim doktorum son 1 aya kadar yasaklamıştı..kullanmaya başladıktan sonra da sadece üstünden sürüp bırakmamı ısrarla tembihlemişti. çünkü göğüs ucuyla oynamak doğumu başlatabiliyormuş. internetten bu konuyla ilgili yazıları okumanı tavsiye ederim.

Ynt: göğüs ucu kremleri

03/08/2010 05:52:00

uyarın için teşekkürler hicran, ben de sadece üstünden sürüp bırakıyorum ama yine de kontrolümde doktoruma soracağım kullandığım kremi

Ynt: göğüs ucu kremleri

04/28/2010 15:40:00

doktorumunda tavsiyesiyle 2 hafta önce başladım ben kremleri sürmeye. ben mustelanın ürünlerini kullanıyorum. hem karın çatlağı olmasını engelleyen, hemde göğüs kremini. hatta nisan ayı boyunca  2 tane alıyorsun 3. bedava oluyor :) istersen kampanya bitmeden bir bak.. mustelanın bebek ürünleride var..

Ynt: göğüs ucu kremleri

04/28/2010 18:40:00

Göğüs ucu çok hassas olunca kremlerin kullanılmasına rağmen yaralar oluşabiliyor. Ben Medela ve Avent kullandım, ayrıca aralarda Bepanten de sürdüm. Ama Bepanteni emzirmeden önce silmek gerekiyor mutlaka. Eğer yine de yara olursa yukarıda yazıldığı gibi E vitamini kapsülleri çok iyi geliyor. Ben göğüs ucundaki çatlaklar nedeniyle çok acı çektim. Hatta emzirmeye başlarken acıdan ayaklarımı yerlere vurdum. Ama kremleri sürmeye devam ettim ve yaralar bir anda iyileşti. Bir daha da yara olmadı.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hamileler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...