ailecek b.ka battik

<1234>

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 06:19:00

Taze taze kaka hikayesi de bizden:
bilen bilir (sorunuz:evren,başak:) bizim kaka olayımızı eşim halleder. Zeynep yeni doğduğunda annem temizliyordu, annem gidince nöbeti eşim devraldı, ve sonra nasıl olduysa kaka muhabbeti tamamen eşime ait oldu:) Zeynep Duru günde 1 kez sabahları kaka yapar, eşim de gitmeden temizler paklar, benim de işime gelir:) di. Ancaakkk dün memleketten erkek kardeşi gelince, bizimki öyle görünmekten utandı heralde, sabah kardeşiyle birlikte çıktı. Ben de rahatım ya, nasıl olsa temizlemiştir diye; az önce baktım kuzunun uykusu gelmiş. Yatırmak için kucağıma aldığımda badyde bir sarılık var. Hemen eşimi aradım sen bu çocuğun altını temizlemedinmi diye. O da ben çıkarken yapmamıştı, şu anda uzaktayım falan gibi birşeyler mırıldandı. Neyse, mecbur açıcaz çocuğun altını.
Sonuç: Kakaya saldırmış 2 minicik el, bir sol bacak,  yatakodamın koskoca pike örtüsü, benim şort, kakaları silip kovaya atarken odanın parkesine düşüp hertarafı kakaya bulayan ıslak mendiller, veee kakalı bluzu çıkarmaya çalışırken saçlarına bulaşan dünkü sebze çorbasından kalan ıspanak ve bilumum sebze parçaları.... Aman Allahım kabus gibiydi:)) E tabi bunun üzerine kırklanmış bi şekilde yıkanıp şu an mışıl mışıl uyuyan bir kuzu, ve başarmanın mutluluğuyla göğsü kabarmış bir Ezgi:)) Kakalaarrr korkun artık bendeennn:)))

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 06:21:00

Tam anne salaklıklarına yazayım derken bu başlığı gördüm. Daha önce kaçırmışım heralde. Ha bu arada eşime uzun uzun anlatayım ve kendimi acındırayım ki, iyi bizim hatun alt değiştirmeyi öğrendi deyip, kaka temizlemekten vazgeçmesin:)) Ağlasam çok mu abartmış olurum ki:))))) evet evet abartmış olurum vazgeçtim:))))

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 07:26:00

Valla denizcim olay kendiliğinden gelişip buralara geldi ama, benim de işime geldi doğrusu:)

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 07:35:00

Zaten genelde nasıl başlanırsa öyle gidiyor. Gökhan da altını değiştirirdi her zaman, kakalı olsun olmasın. Ama Ilgaz katı gıda öncesi o kadar az kaka yapardı ki ikimiz de ekmeğe sür ye desen yiyecek vaziyette olurduk (bir arkadaşın lafı, telif hakkı üstümde kalmasın :)). Genelde altı açıkken yapardı, eğer ikimiz de evdeysek, biri popoyu kontrol ederken, öbürü doldukça alttaki bezi değiştirirdi, 3 bezlik yapardı genelde. Gökhan bu arada benim kaka temizlememi beğenmezdi, bana göre de gereğinden fazla ıslak mendil harcardı, öyle her birimizin diğerinin yanında temizlediği sırada diğeri söylenirdi, evde ikimizin de ortak yaptığı birçok işte olduğu gibi :)

Ama Gökhan da hiç tırnak kesmez mesela, minikken cesaret edememişti, sonra öyle benim işim olarak oturdu.

Taze anne ve babalara tavsiyem, bir işi başında tamamen üzerinize alırken dikkatli olun, sonradan size yapışabilir.

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 10:13:00

damla, benim eşim iyi biliyor o düsturu :) o yüzden baştan beri hiç yanaşmadı bebek bakımına üstümde kalacak diye :)) sadece ufakken gazını çıkarttırıyordum.

Ynt: ailecek b.ka battik

06/03/2010 10:40:00

Bizim hiç mok hikayemiz yok yahu:( her annenin varmış ya benim yok :( Bizde de alt değişitme ortaktır o an hangimiz müsaitsek. Çok ufakken ufak kazalar oldu ama böyle normal şeyler işte;) Batuhan'ın hikaye bir numara bu arada:)

Ynt: ailecek b.ka battik

07/21/2010 10:33:00

Bu muhteşem hikayeyi eşimle birlikte ibret alarak okuduk. Çok güzeldi gerçekten, çok eğlendik ailecek :)

Ynt: ailecek b.ka battik

07/21/2010 10:38:00

Nesejoy, bu muhteşem hikaye bizi ailecek güldürdü. B.k gibi bir şeyin böyle edebi ve gerçekçi bir tasvire ilham kaynağı olması da ayrıca komik bir durum tabi :)

Ynt: ailecek b.ka battik

12/27/2011 01:15:00

cok guldum yaaa cok guzeldı ...:)bizimde boyle benzer anı oldu kızım eşimin eline kaka yapmıstı ama benım eşim tıksınmıyor :)

<1234>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...