genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:06:00

özgüranne ve egeninannesi merhaba bizde iyiyiz evet baharla gelen yorunluk var ama baharla gelen bir kıpırtıda var içimde.herşeyin daha güzel olması dileğiyle.
bizde anlaşılmaz kelimeler mırıldanıyoruz.düşersinden çıkardığı düş var son zaman.düşeceği bir şey yaptımı anne düş diyor bende nasılda biliyorsun diyorum.gerçekden çok tatlılar gerçi herzaman öyleydiler.

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:08:00

selam anneler,biz geri geldik..yolculuğumuz berbat geçti giderken,Senacık 2ye kadar uyumadı:( herkes şikayet etmeye başladı,benim moral sıfıra indi,bi daha tek başına bebekle otobüs mü kalsın...indiğimde çok fenaydım,tansiyonum düştü,başımı yerden kaldıramadım...dönüş yolculuğumuz iyiydi Senacık uyuya kaldı:) gisderken yanımızda Çemberimde Gül Oya dizisinde Yurdanur'un annesini canlanmdıran kadın vardı,dönerken de 2,5 yaşında oğlu olan bir bayan.Santçımızın üzerine Sena su döktü,bardağına elini daldırdı.Sena tek başına ayakta durabiliyor ama halen adım atmadı.18 ayı bekliycez gibi:))) dedemiz İstanbulda olduğundan Balıkesir merkeze uğrayamadık,4 gün kaldık geri geldik...

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:13:00

Sena'nın iştahı çok açıldı temiz havada.habire yedi...biraz dinlenmiş oldum,eve geri geldim işler beni bekler...geldiğimden beri çamaşır yıkıyorum desem yeridir.cumartesi sabahı indik...bir hafta daha evi düzene sokmaya çalışıcam gibi,offf...bu arada kendimde fazla gördüğüm 5 kiloyu da vermek istiyorum bakalım napıcam???herkes normalsin diyor ama,63 kiloyla hamile kalmıştım,88 ile doğuma gittim.şu an 69 kiloyum.Bahar beni de çarpar yakında başımı kaldıramam,her sene oluyor bana...Senacık yürüyeydi, parklarda koşaydı...şanslısınız anneler,kıymetini bilin...

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:13:00

hay allah esracım çocukla seyahat etmek arabayla bile zorken otobüsle yaşadığın zorluğu tahmin edebiliyorum.
yinede sana bir değişiklik olmuş.
sanatçı olayına çok güldüm:))))

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:14:00

hoşgeldinizz esrasena yolculuğun zor geçmesine üzüldüm ay kuzucum ne sıkılmıştır uyumayınca.
yürüme konusunda egenin annesi bana o dönem çok zor bırak geç yrüsün demişti tavsiyesinde çok haklıydı.aynı sözü bende tekrarlıyorum.çünkü gerçekden zor bir dönem.umut 2 aydır yürüyor.bence acele etmemek en iyisi.

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:15:00

Hay Allah fena olmuş:( 

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:16:00

ya yürümek deyince hala aklıma geldikçe belim sızlıyor çünkü ege 8.5- 9 ay arası sıralamaya başladı ve gerçekten çok zorlandım.:( peşinden koşup dengesine yardımcı olmak çok yıpratıcıydı.

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:55:00

Merhaba,
Esrasena yolculuğunuzun zor geçmesine üzüldüm. Çünkü ben de arada düşünüyordum kardeşlerimin yanına eşimin şehir dışında olduğu zamanlar otobüsle gidebilir miyim acaba diye.. Bu düşünceyi bir süre daha ertelemeye karar verdim.
Bizim adım sayımız da çok arttı. Artık biz onu yürümeye yönlendirmeden kendi kendine halı üstünde bol bol yürüme talimleri yapıyor.Ama 4-5 adım sonra o kadar çok heyecanlanıp mutlu oluyor ki, her seferinde kendine gülerek yere bırakıyor. Bir de evimizin tamamı ahşap parke ve muazzam kayıyor (bariyerli çoraplara rağmen) halıdan parkeye geçtiği anda hoop yerde Defne..:)) Asıl yürüme, çoraplarımız çıktığında başlayacak gibi.
Genelde diş çıkartan bebekler ishal olur diye bilirdim, Defne ise feci bir kabızlık yaşıyor her defasında. Geçen hafta sonumuz kabus gibiydi. Bütün Alsancağı kucağımda ağlayarak gezdi.Eve dönene kadar mahvoldu yavruş. Sonunda fitil atmak zorunda kaldım. Biraz rahatladıktan sonra keyfi yine yerine geldi. 3 gün neredeyse sadece kahvaltısının birazını yedi hep emmek istedi. Allaha şükür 4-5 gündür döndük eski düzenimize. Bu kabızlık feci bir şey feciiii...

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 10:58:00

gozgen geçmiş olsun:(
kabızlık gerçekten çok zorluyor dönem dönem Ege'de oluyor.
yazın semizotu yemeği, kışın da kivi iyi geliyor bizdeki sindirim sorununa...

şu tahtaların kayması bizde de denge sorunu ve düşmeye sebep oluyor zaman zaman...

Ynt: genel paylaşım alanı

03/29/2010 12:10:00

gozgen geçmiş olsun,kabız olunca 1 çay kaşığı z.yağı içiriyorum o ii geliyor bol da su üzerine...
egeninannesi, aslında işime geliyo yürümemesi ama bi yandan da parklar,bahçeler aklıma geliyor.S
umutunannesi haklısın şimdi bile çok yoruyor beni.S


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...