genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

04/07/2010 12:09:00

yani bencede nörologa ghötürmeyin cnm eşin haklı bence.çünkü bu fiziksel bir hamle çocuk hazır olunca zaten yapacak...off valla insanın çocuğu olunca herkes çocuk gelişim uzmanı kesiliyor başına:)

Ynt: genel paylaşım alanı

04/08/2010 08:49:00

merhaba arkadaşlar nasılsınız.biz iyiyiz yeni taşındığımız evde çevre ediniyoruz.yaşıtımız bir bebek var onunla oynuyoruz parka gidiyoruz.evde zaman çok daha çabuk geçiyormuş meğer.sağlığımız iyi dişlerde bir duraklama dönemine girdik.son iki çok zor çıkmıştı kabus gibi.geçmişi okudum herkesin iyi olmasına sevindim.esra cım yürüme meselesini bencede kafana takmamalısın.denildiği gibi herkes uzman herkes doktor bu zamanda bende sevmiyorum herşeye karışılmasını üzülme.ya çoçukda bi sorun olsa belli olurdu şimdiye demekki geç yürüyecek kendini hazır hissedince yürüyecek.anneciğinin böyle sıkıştırmasına üzüldüm bende başkası olsa tamamda o neden böyle davranmışki.bebek bunlar hepsi ayrı birer birey.ve geç yürüdüklerine ben şahidim çünkü karşı komşunun kızı 2 yaşını geçmişti yeni yürümüştü çok iyi biliyorum.şimdi ise tam bir fırlama kaydırağa tersinden çıkan bir kız çoçuğu şimdi 4 yaşında üstelik daha.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/08/2010 09:22:00

merhaba,
esrasena seninle yürümeme konusunda aynı durumlardayız hemen hemen.. Defne inatla kısa mesafeler arası yürüyor. Uzun mesafede uzun bir "ııııhhhhh" çekip kendini yere bırakıp, emeklemeye başlıyor. Bizimkiler de yürüme çalışmaları yapmıyor musunuz acaba diyorlar sık sık..Hem de nasıl yapıyoruz. Ama yürüme öyle bir şey değil. Kendilerini hazır ve güvende hissetmeleri çok önemli. İnan biz de üzülüyoruz bazen yanlış bir şey mi var diye ama ortopedist de gördü, kesinlikle bir terslik yok. Sena'nın da her şeyi normal üzülme sakın. Bu çocuklar makina değil ki kullanma talimatnamesine göre olsun gelişimleri.Koltuğa çıkmayı da kendi kendilerine yapıyorlar sen de gördün.
Yürüyen yaşıtlarıyla bir araya geldiğinde tamam diyoruz şimdi onları görüp yürümeyi artıracak, tam tersi oluyor, yürüyenler emeklemeye başlıyorlar bizim kızla beraber..:))

Ynt: genel paylaşım alanı

04/08/2010 12:19:00

Aslında bu yürüme işi bebekten bebeğe değişiyor. Yürüteç falan ne kadar etkili bilemiyorum, bildiğim kadarıyla negatif bir etkisi bile var. Bizde klasik örümcek dedikleri tarzda değil de aktivite masasının etrafında döndüğü bir şey vardı. Bir de yeni nesil itmeli yürüteçlerden. Tepeden ellerinden tutup yürütmeye çalışıyorduk kendini bırakıveriyordu kısa bir süre sonra. 1 yaşına birkaç gün vardı, abim yani dayısı çok uğraştı, demek ki çocuk da hazırmış. Hadi bak anneye git, babaya git diye diye adım atmayı öğrendi. Yaşında da 5-6 adım atacak kıvama geldi. Ama sonrasında bile özellikle sokağa çıktığımızda bir tedirginlik yaşadı, bir süre yere bırakmaya çalıştığımızda ayaklarını çekti, sonra minik minik adımlar atma olayına girdi. Şimdi de bazen o minik adımlarla yürüme moduna geçiyor. Ama hala düşünün yeni yeni alışıyor sokakta yürümeye. 3,5 aydır falan yürüdüğü halde yani.

Kimse üzmesin seni, doktorunuz da demiş, neredeyse 2 yaşına kadar zamanı varmış ki bence çok az kaldı, koltuğa tırmanıyorsa yani. :)) Aman bazen büyükleri takmamak gerek ama biliyorum insan üzülüyor. Mesela annem de benim bu hamileliğim için oldukça uzun bir süre ihanet ettin oğluma dedi, çok kırıldım, çok üzüldüm, hep kendimi savundum, iyi yanlarını anlattım. Şimdi o da alıştı. Annen de kızın yürüyünce unutup gidecek bu dediklerini, ama biz unutamıyoruz işte.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/08/2010 12:39:00

umutunannesi merhaba canım,yeni çevreye alışmışsıınız ne güzel arkadaşınız da var.sağlıklı olsun da deiğin gibi varsın 2 yaşında yürüsün...
gozgen merhaba cnm,evet bi telaş var herşeyi hemen yapsınlar diye,sanki robotlar...yürüme çalışmasıyla olacak iş değil ama anlatamıyoruz işte...
irmakyagmur merhaba cnm,kendini hazır hissetmesi çok önemli evet,yoksa minnacık yüreğinde derin yaralar açılır.Yavaş yavaş olacak,ama büyüklere söz geçiremiyoruz.benim annem de Sena'nın üzerine gül koklama sakın diyor,aynı kafadan hepsi.Aynı nesiller aynı düşünüyor galiba...

Ynt: genel paylaşım alanı

04/09/2010 08:32:00

merhaba arkadaşlar nasılsınız biz iyiyiz şükürler olsun.uyuyor umut paşa şimdi.birazdan kalkar yemek yeriz.dışarı atıcaz kendimizi hava çok güzel ve yukarıdakiler yüzünden sinirlerim bozuk çok gürültücüler.bu sabah beynim kaldırmadı yahu bu kadar mı olur.neyse.
kızlar umut a yeni kitaplar almıştım ondanmı bilmiyorum.her sabah bir kitap alıp geliyor okuyalım diye maşaallah.okuyoruz.oyuncaklara pek bakmaz olduk şu sıra.siz neler yapıyorsunuz.en başda sağlıklarımız nasılmış.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/09/2010 11:23:00

selam güzel anneler,nasılız?
umutunannesi,umut ne güzel kitaplara geçmiş,benim kız dergi karıştırıyor hala...ev alma komşu al lafı çok doğru,benim de annemlerin akçaydaki yan komşuları sabah 5lere kadar müzik çaldırıyormuş bangır bangır...ev değiştirmeyi bile düşündüler o nedenle...
bu arada biz anal döneme geçtik sanırım benim kız bezini değiştirirken malum yeri tanımaya çalışıyor eliyle:0 bu şekilde olan var mı?

Ynt: genel paylaşım alanı

04/09/2010 13:59:00

umutunannesi, maşallah oğluşa... kitaplar çok ilgilerini çekiyor. bizimki de caillou kitabına taktı :) birkaç kez çizgi filmini seyretmişti. kitabını aldım ben de. hoşlarına gidiyor resimli resimli :) gürültü konusunda ben çok dertliyim sorma... komşularımda geçen seneye kadar gürültü çoktu şimdi azaldı. fakat arkamızdaki okul mahvediyor bizi. kızımın odasının 1 metre dibinde okul parmaklıkları var. parmaklıklar yetmedi pvc panel çaktılar. şimdi çocuklar gelip gelip darbuka çalıyorlar. ya da kendilerini atıyorlar, kendilerini atmazlarsa topu atıyorlar :S o pvc panelin gürültüsü yok mu, sanki biri pencerenin dibinde davul çalıyor gibi. öyle berbat birşey... kaç kere uyardım çocukları, kaç kez tel açtık okula. komşular yüzyüze görüşmeye bile gitmişler okul yönetimiyle. yok yine aynı :S bu okul yüzünden taşınmayı bile düşünüyoruz...

esrasena
, o durum bizde de yaşanıyor 1 aydır filan... tanımaya çalışıyor, engellemek zor oluyor, tam temizlemediysem sonra bir de el temizliğiyle uğraşıyorum :) sanki şu aralar bıraktı gibi... çok dikkatimi çekmiyor bu hareketi...

Ynt: genel paylaşım alanı

04/11/2010 11:12:00

merhaba iyi hafta sonları arkadaşlar.
gürültü sorunu sizdede var demek ne kötü oysa insanların önce kendilerine sonra çevreye saygıları olmalı.gerçekden çok ayıp ki bende evi tutarken görüştüğüm beyfendiyi aramayı düşünüyorum hem üst kattakilerde akrabası ama bilmesini istiyorum.biz değil başkası olsa şimdiye kavga çıkardı kesinlikle.
umut da altını alırken dokunmak istiyor sanırım 2 ay kadar oldu ben eline birşey vermeye çalışıyorum oyalansın diye çünkü açar açmaz elini attığı için pisleniyor hemen silsemde içim rahat olmuyor.zaten havalar ısınsın biraz wc çıkarmaya çalışıcam ben.uzmanlar öğretmeyin diyor ama baskısız bir şekilde kendi halinde yapmaya çalışıcam.çünkü şu sıra umut bezini tutup çiş diyor yaparken.kaka yapacaksa gidip banyo kapısının önüne oturuyor.
bir süredir kuru ve pastel boya yapıyorduk oda çok hoşuna gidiyor.dün suluboya aldık onada yarın başlarız çok hoşuna gidiyor boyalarla uğraşmak.ama oyun hamurları ile anlaşamadık eline aldımı hiçbir şekilde ne oynamak ne paylaşmak istemiyor.kendime yeni bir parça alıyorum kutudan onuda istiyor neden anlamadım kuzumu.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/12/2010 08:33:00

tüm güzel annelere ve meleklerine sevgilerrrrrrrrr


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...