genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 10:42:00

biz daha kuru boyaya bile geçemedik arkadaşlar:(benm minik sıpam hala ağzına götürüyor.ara ara veriyorum ama onun derdi boyamak değil.şu oral dönemi biraz geç atlatıcaz sanırım

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 10:43:00

bizim de ağzına götürüyor kuru boyayı. 

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 10:44:00

umut un ağzına götürme alışkanlığı yok denecek kadar azaldı ama hiç yapmıyor değil.zaman zaman yapıyor.
özgüranne önceki yazımı okudun mu.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 10:49:00

aa görmemişim umutunannesi, iyi ki söyledin.


şöyle yaptık. koyduk oturağı bi süre klozetin yanına. sonra ben tuvalete girerken onu da götürdüm oturttum. ikimiz beraber öyle oturduk. çok hoşuna gitti. sonra adaptörü koydum ona oturttum. suyu açtım kapadım filan oyun gibi geldi. sonra oturağa otururken çiş yaptı sonra da kendini alkışladı ve güldü. orda ip koptu zaten ben o zamana kadar çok şüpheliydim. ne zamanki kız güldü tamam dedim. sonra sabahları uyanır uyanmaz ve gece yatmadan önce oturtmaya başladım genelde hep çiş yaptı. bakıcı ablayı ikna ettik, o da okudu kitabı. sonra düzenli olarak oturtmaya başladık. kakayı da birinci haftanın sonunda yaptı.

yani nasıl desem. resmen hoşuna gidiyor. mutlu oluyor. kitabı filan da var banyoda otururken bakıyoruz arada. sonra popoyu yıkıyorum ben. güzel bişi. 

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 11:03:00

teşekkürler bizde deneyelim.ama havalar biraz daha ısınsın diye bekliyorum.bende tuvalete giderken arkamdan geliyordu bende ç.yapıcam annecim diyordum böylelikle kendi bezini tutup anne çiş demeye başladı.kaka gelincede banyo kapısına gidiyor.ama her zaman değil tabi.ay sonu başlamak istiyorum zorlamadan oyunla eğlence ile.bir sözün vardı teklif var ısrar yok.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 17:18:00

özgüranne, maşallah ela'ya... darısı bizim başımıza.

umutunannesi kolay gelsin wc konusunda. suluboyaya başlamamız için bizim de epey bir vaktimiz var sanırım. paparina'nın oğlu gibi, bizim kız da hala oral dönemde... dün pastel boya yapalım dedik. ağzının kenarları boya içindeydi :S ağzına sokmasını sürekli engellemeye çalışsam da arada çaktırmadan sokmuş :) ama boya yapmak çok hoşuna gitti diyebilirim. belki bir süre daha devam etsek boyanın ağıza sokulmayacak nesnelerden olduğunu anlayabilir..

Ynt: genel paylaşım alanı

04/13/2010 17:24:00

selam anneler ;) biz de oral dönemi atlatamayanlardanız,sadece tahtaya yazan kalemi var ama onu da ağzına sokuyor :)) bu arada kızıma arkadaş bulduk,15 aylık Gözde isimli bir kız.Karşı apartmana yeni taşınmışlar,fırsat buldukça çıkarıcam.bi de yürüyeydi daha güzel oynardı dışarda...
umutunannesi,kolay gelsin,inşallah güzel sonuçlar alırsın..
ozguranne,sen bayağı bir deneyimlemişsin wc konusunu...her bebek farklı,senin kız hazırmış demek ki...
egeninannesi nerelerdesin hu hu?

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 09:31:00

Özgürcüm harika olmuş walla tebrikler, ilk iş lazımlığa oturmayı kabullenmesi kesinlikle. klozetin yanında anne klozetteyken çocuğun da lazımlıkta oturmasını çok çok öneriyorlar ( erkek çocuklar ise babaları ile oturmalılarmış ).

bu arada oral dönemi henüz biz de atlatamadık ama eskiye göre baya azalttık diyebilirim. zaten 18 aydan sonra oral dönem devri kapanıyormuş bakalım yaklaştık o zamanlara

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 10:14:00

Darısı başımıza özgüranne.. Blogunda da okumuştum başarılı tuvalet sürecinizi. Defne de benimle tuvalete geliyor, çok da ilgisini çekiyor. Babaya lazımlık siparişi verdik, yavaş yavaş başlayacağız. Umarım hoşuna gider lazımlığa oturmak, alışsın yavaştan. Çok geç kalınması taraftarı değilim. Erken başlanırsa obsesif olur diyen de var ama çok geç kalınca da bezden ayrılmak çok zor geliyor onlara bence. Arkadaşımın oğlu neredeyse 4 yaşındaydı kakasını beze yapmaktan vazgeçtiğinde. Düşünün bütün gün bezsiz çocuk ama kakası gelince illa bez tutulmasını istiyor, yuvada da kesinlikle kakasını yapmıyor bu yüzden. Tuvalete yapmaya başlayınca hepimiz inanılmaz sevindik. Bu kakaya sevinme olayına hastayım zaten..:))) Anne olmadan kesinlikle kıymeti anlaşılmayan bir konu.

Benim lokumcuk oral döneme geç girdi , tam girdi. Bir iki kuru boyası var, kendince yapıyor karalamalarını, sonra da ağzına tabi ki.. pasteli düşünemiyorum, kesin yeriz..:)) bir iki ay sonra parmak boyası almak niyetindeyim, yazlıkta ferah ferah boyayalım her yerleri.

esrasena arkadaş bulmanıza çok sevindim. Parkta bizimle yaşıtları ilgileniyor ama bizim kızın yerdeki taşlar,ot, çer çöp daha çok ilgisini çekiyor.:)) Ev ortamında ise deliriyor arkadaşa.

Benim bir sorum olacak arkadaşlar, Defne muhallebi yemeyi yeni keşfetti. Daha önceki denemelerimde hiç sevmemişti. Yoğurdu tercih etti hep, şimdiyse tam tersi. İki haftadır deliriyor muhallebiye. Öyle ki masanın üstündeki muhallebiye ulaşmak için örtüyü çekip düşürdü muhallebiyi.:)) Ancak içinde şeker olması nedeniyle çok da vermek istemiyorum. Siz her gün yediriyor musunuz muhallebi?

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 10:27:00

gozgen selam,muhallebi önceden yediriyordum ama uzun süredir sütlaca sardı bizim kız,sütlaç yediriyorum...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...